Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem początkującym astrofotografem, jeżeli w ogóle mogę się tak nazwać i pierwszym moim celem jest Księżyc (od dłuższego czasu) . Z fotografią jako tako nie miałam wcześniej kontaktu, więc proszę o wyrozumiałość ;) Posiadam newtona 20 cm, f/5 i po podłączeniu do niego sony alphy 55 wraz z okularem 10 mm nie mogę uzyskać ładnej powierzchni Księżyca, a jedynie świecącą smugę. Mam ustawiony tryb manualny. ISO ustawiłam na 800 a migawkę na 1/1250, i próbowałam na różne inne sposoby ale nic z tego nie wyszło. Proszę o jakieś info na ten temat np. o trybach które może powinnam włączyć lub wyłączyć oraz jakiekolwiek pomocne wskazówki :) 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bellatrix napisał:

 ISO ustawiłam na 800 a migawkę na 1/1250, i próbowałam na różne inne sposoby ale nic z tego nie wyszło. Proszę o jakieś info na ten temat np. o trybach które może powinnam włączyć lub wyłączyć oraz jakiekolwiek pomocne wskazówki :)

Zmień ISO na 100 ewentualnie 200 a migawkę na 1/250

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bellatrix napisał:

Aparat już miałam podłączony wraz z okularem, ale dzięki ;)

Czytaj proszę ze zrozumieniem, trzeba podłączyć aparat BEZ obiektywy i BEZ okularu BEZPOŚREDNIO do wyciągu za pomocą specjalnego adaptera. Tu jest filmik poglądowy. Powodzenia

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zarek napisał:

Czytaj proszę ze zrozumieniem, trzeba podłączyć aparat BEZ obiektywy i BEZ okularu BEZPOŚREDNIO do wyciągu za pomocą specjalnego adaptera. Tu jest filmik poglądowy. Powodzenia

Podłączyłam BEZ obiektywu t-ringiem, ale okularem za pomocą złączki projekcyjnej , ponieważ chciałam uzyskać duże powiększenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bellatrix napisał:

nie mogę uzyskać ładnej powierzchni Księżyca, a jedynie świecącą smugę

 

Godzinę temu, Karol_C napisał:

I dla tego nic nie było widać ...

To też ale przy ISO 800 na Muniu to właśnie będzie świecąca białość :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)