Skocz do zawartości

Mgławica Kleks Sharpless 135 w Cefeuszu


Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Ha, 15 godzin ( 45x1200) jest chyba wystarczająco gładkie. LRGB pewnie się uda zarejestrować niedługo bo ma być pogoda.

Informacyjnie - sama mgławica jest dość jasna, ale tło i otoczenie sakramencko ciemne. Trzeba długo i dużo naświetlać.

ScJeG0lypznV_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Ja wiem Jacek ( Jacek E) , że ty nie lubisz , wolisz bardziej w biskupie kolorki :) Pamiętaj że to tylko Ha, bez koloru...

Czy biskupie... moze nie do końca, ale takie nie rażące....
Tak bym zdjął czerwonego i dla moich ślepiów balsam :) Tylko czerwieni ująłem.

280295108_MaciekW.thumb.JPG.286a97fbc8c4b40157f376d60514e75f.JPG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie wiem jak obrabiasz materiał ale on wygląda bardzo dziwnie, gwiazdy wyglądają  jak jakieś duszki, całość zdjęcia za bardzo rozmyta, może za bardzo odszumione, zatracone szczegóły  przez co ogólnie zdjęcie nie ma smaku. To są moje spostrzeżenia, nie żebym się czepiał, nie o to chodzi.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Materiał był raz potraktowany raz akcją Deep Sky Noise Reduction.

PS.  Poczytaj o konstrukcji matryc ATIK 6.0 i 9.0 to się dowiesz dlaczego gwiazdy nie są tak okrągłe jak z CMOSa. Na szczęście nie są takie wielkie i rozlane jak z CMOSa co widać niestety  na wielu ostatnich zdjęciach. Wole takie niż olbrzymie placki nie do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się różnimy, ja nie lubię. I nie rozmawiamy o narrowbandzie ( bo tu CMOS mi pasuje )  tylko o LRGB.

Popelniłem parę fotek CMOSem w narrowbadzie  i jest ok ale...pod dobrym niebem. Z Warszawy nie mogłem opanować szumu.

A CCDekiem z Wawy swobodnie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Dzięki za uwagi. Materiał był raz potraktowany raz akcją Deep Sky Noise Reduction.

PS.  Poczytaj o konstrukcji matryc ATIK 6.0 i 9.0 

Maciek coś nie tak co piszesz bo akurat tak się składa ze Bogdan z sąsiedniego forum używał też tej kamerki i u niego gwiazdy są inne więc nie do końca jest to prawdą co piszesz a nie wspomnę o detalach które masz rozmyte.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem próbę zarejestrowania OIII i SII na tym obszarze. Tlenu jest tam duże, okrągłe zero ( F3, bin 2, 1200 sekund). Siarki uzbierało się tyle, że pozwoliło nieco pogłębić rysunek "dziury" która stanowi o kształcie mgławicy. Zamapowane jako niebieski - 24x1200 sekund bin2, filtr SII.

 

2ryDBfeblLDL_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)