Skocz do zawartości

Praca silników w SynScan GoTo SkyWatchera


KrisQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zrobiłem sobie upgrade mojego montażu EXOS 2 Bressera, montując dostępny zestaw Sky Watchera SynScan GoTo. Mocowanie silnika w RA, wymagało małej korekty w postaci kawałeczka blachy aluminiowej, którą wsunąłem między podstawę silnika a obudowę  montażu, by zębatki były prawidłowo ustawione względem siebie. Osłonę silnika z gniazdami, musiałem z jednej strony wyciąć, bo korpus w RA jest prosty i nie domykało się. Montaż silnika w DEC, przebiegł bez problemu. Trzeba było oczywiście odpowiednio ustawić i skasować luzy w zębatkach no i nasmarować trochę, by zmniejszyć tarcie. Po podłączeniu całości i włączeniu zasilania, przyszła ostateczna próba czy działa...No i działa...? Śmiga aż miło patrzeć na speed 9x, ale...No właśnie...?Na mniejszych prędkościach przesuwania, od 5 i w dół, silniki buczą, (tak jakby zatrzymał się wirnik w normalnym silniku DC) ale widać, że się minimalnie obracają. Czy to jest normalne zjawisko, czy może mam za mocno spasowane przekładnie. Na filmikach na YT słychać też takie dzwięki, ale proszę o sugestie i uwagi użytkujących ów "cud techniki" ?

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj buczenie :) Zazwyczaj tym dźwiękiem opisuje się sytuację, gdy silnik ma za mało siły żeby się ruszyć i drga w miejscu (ewentualnie nieregularnie się przesuwa). Normalnej pracy silnika na małych prędkościach towarzyszy piszczenie, zmieniające się sinusoidalnie.

Czy silnik pracuje płynnie? Nagraj najlepiej film. Jeśli za mocno spasowałbyś zębatki, to problemy byłyby na dużych prędkościach prędzej niż na małych.

  • Thanks 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki pracują płynnie, zmienia się tylko wysokość dzwięku jakie wydają. Na małych prędkościach są niskie i zwiększają wysokość wraz ze wzrostem prędkości. Tak to ma być, (jak mi przekazał znajomy który też ma to "ustrojstwo".) Czyli wszystko jest ok. Dzięki za pomoc. ?

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)