Skocz do zawartości

Słabsze chłodzenie QHY8L


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Może przedmuchaj wiatraczek sprężonym powietrzem na wyłączonej. Wsadź później do lodówki tam jest około 6-8*C i zobacz jak się spisuje. Zobacz jaką temperaturę osiągnie i zobacz jak zachowuje się procentowo coolerek. Przy osiągnięciu zadanej temperatury - np. -25 powinien mieć góra 50% obciążenia.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość zmierzenia prądu jaki pobiera kamerka? Jeśli przy zmianie z 32% na 100% pobierany prąd niewiele wzrośnie, to coś nie teges z elektroniką sterującą. A jeśli mocno wzrośnie, ale temperatura niewiele spadnie, to coś mechanicznie mogło się stać - np matryca od płytki chłodzącej mogła się odkleić. Zrób długiego darka (min. 300s) przy chłodzeniu 100% i sprawdź czy jest w miarę równomierny. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - peltierek wymaga troszkę watków, może coś rzeczywiście z zasilaniem. Spróbuj podłączyć pod jakiś oddzielny zasilacz 12V i z jakieś 5A zabezpieczenia...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie tyle nie wyszło, teraz robiłem test w warunkach pokojowych czyli przy 19 stopniach. 
Na 20% mocy, pobierało 0,24A i temp zeszła do 0,7 stopnia. 
Potem dałem na 100%, pobór wzrósł do 0,96A i temp spadła do -12,5. I tak wyszło lepiej niż rano na dworzu, bo ok 30 stopni różnicy. 
Darki zrobiłem 600 i 300s, nie widzę na nich anomalii porównójąc do tych co miałem sprzed roku. 

Zaraz jeszcze podepnę drugi zasilacz czy jakaś różnica będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem już, przed chwilą  gdy wszystko miałem wyłączone panel AH pokazywał mi zużycie prądu na minusie. Odpiąłem wszystko, podpiąłem od nowa tak samo jak było, zresetowałem lapka i jest dobrze. Zużycie na minus nie wchodzi i kamerka zeszła już do 37 stopni poniżej temp otoczenia. Co za diabeł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarX86 napisał:

Odpiąłem wszystko, podpiąłem od nowa tak samo jak było, zresetowałem lapka i jest dobrze. Zużycie na minus nie wchodzi i kamerka zeszła już do 37 stopni poniżej temp otoczenia. Co za diabeł? 

To może wiedzieć tylko Bill Gates. Cud Windowsów.
Przykład - 3 dni przed zlotem fociłem. Zamknąłem prawidłowo. Wszystko spakowałem. Na zlocie podłączam - kamerki głównej brak - jest ale nie odpala z Maxima - podłącz kamerę :(
Sprawdzam kable - dalej brak, Łukasz jolo powiedział abym spojrzał w menadżera urządzeń - otwieram - kamerka wywalona...
Nic nie instalowałem, nic się nie uaktualniało, astrolapek odcięty od Netu.
Jak, dlaczego? Tego niewienikt ;) 
Darek - najważniejsze, ze wszystko hula a strata nerwów - wkalkulowana jest w astrofoto :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Ciężko coś powiedzieć, jak to jest takie niepowtarzalne :( Może podłącz najpierw kamerkę do osobnego zasilacza i użyj softu od QHY i tam sprawdź kilka razy, czy będzie działało ok.

Na razie uruchomię tak jak jest, jak problem się powtórzy wtedy na oddzielnym zasilaniu wystartuję pare razy. 

 

3 godziny temu, Spirit napisał:

QHY8L.

Kolejność podłączenia. 

1. USB do lapka

2. Zasilanie do sterownika.

3. Soft

Przy wyłączaniu

3.Soft

2. Zasilanie sterownika

1. USB
Instalowałeś coś związanego z Ascom lub NetFramework?

Zawsze tak jest pdłączane i odłączane. Kabelek USB, panel AH i włączanie zasilania wszystkich elementów, program od kamery. 
Podobnie jak Jacek w poście wyżej, nic nie instalowałem, ani nie aktualizowałem od dłuższego czasu by nie grzebać niepotrzebnie skoro wszystko hula. 

 

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

Darek - najważniejsze, ze wszystko hula a strata nerwów - wkalkulowana jest w astrofoto :)

No tak to prawda, musiało coś podenerwować człowieka, bo już za długo spokój był. Ostatni raz chyba 2 lata temu jak kabelek USB padł i raz wszystko chodziło, innym razem jedna rzecz działała, inna jednocześnie wywalała :)

Dzięki chłopaki za rady :) Oby nie było potrzeby odkopywania tego tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)