Skocz do zawartości
MichalKaczan

Żonie szkice

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MichalKaczan napisał:

"wiesz, miałam chwilę czasu to coś skrobnęłam"

Co ja bym dał żeby umieć tak srobnąć. Raz na jakiś czas staram się zrobić szkic. Ale to co wychodzi jest... wygląda jakby to zrobił mój 6 letni syn. ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Postawiłbym na M 100  lub na M 51  te drugie to podobne do NGC 1300 choć pewnie  to nie to. Szkice pewnie na podstawie jakiegoś kalendarza lub podobnych źródeł. Zonie tylko pogratulować, od razu widać że wie do czego służy ołówek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rysunki ładne, jednak nie są to astroszkice, ale grafiki :) Astro-szkice powstają w toku obserwacji i są odzwierciedleniem obrazu widzianego w okularze. Mają więc charakter edukacyjny i poznawczy. Grafiki zaś przerysowane ze zdjęć, mają charakter artystyczny i cieszą oko!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
40 minut temu, pmochocki napisał:

Co ja bym dał żeby umieć tak srobnąć. Raz na jakiś czas staram się zrobić szkic. Ale to co wychodzi jest... wygląda jakby to zrobił mój 6 letni syn. ?

Hehe mam podobnie, ale nie tracę nadziei ;)

33 minuty temu, Leon napisał:

Postawiłbym na M 100  lub na M 51  te drugie to podobne do NGC 1300 choć pewnie  to nie to. Szkice pewnie na podstawie jakiegoś kalendarza lub podobnych źródeł. Zonie tylko pogratulować, od razu widać że wie do czego służy ołówek.

Z M100 to bardzo blisko ale nie to, druga jest trudniejsza, NGC z gwiazdozbioru Panny.

20 minut temu, ignisdei napisał:

Rysunki ładne, jednak nie są to astroszkice, ale grafiki :) Astro-szkice powstają w toku obserwacji i są odzwierciedleniem obrazu widzianego w okularze. Mają więc charakter edukacyjny i poznawczy. Grafiki zaś przerysowane ze zdjęć, mają charakter artystyczny i cieszą oko!

Pewnie masz rację. Na pewno to dobre ćwiczenie oka, ręki i cierpliwości. Tylko jak by nazwać szkicowanie z opisu obserwacji? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsza to M61 a druga NGC 4535. Tak bym typował. Swoją drogą pięknie naszkicowane. Tylko zazdrościć talentu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta