Skocz do zawartości

Omegon N 130/920 EQ2 proszę o opinię.


wingregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po wielu dniach zastanawiania się czy warto stwierdziłem że jednak spróbuję i zdecydowałem się na zamówienie jako swój pierwszy teleskop właśnie Oregon N 130/920 EQ2. 

I teraz prośba do Was. Może ktoś miał styczność z tym teleskopem i powie coś więcej na jego temat. Jak faktycznie się spisuje. Planuje podpiąć do niego LG G4 ze względu na rozbudowany tryb foto czyli np. zakres ISO od 50 chyba do 2700 czy czas naświetlania do 30s. Wiem że to raczej nie jest sprzęt do astrofoto ale na początek powinien wystarczyć. Biorąc pod uwagę ceny takich zabawek ten nie jest jeszcze taki drogi. Miejsce w którym mieszkam to małe osiedle dość słabo oświetlone a teleskop będzie ustawiony na tarasie gdzie naprawdę dociera mało światła z okolic więc chyba ok. Proszę o opinię i ewentualne porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stoję przed dylematem zakupu pierwszego teleskopu i tak zapytam czy nie lepiej było dorzucić ze trzy stówki i kupić SW 150/750 na EQ3-2, moim zdaniem daje dużo większe możliwości ale to tylko moje zdanie.

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to mieszkam w Ustce, na obserwacje z mojego miejsca zamieszkania szanse są nikłe, duże oświetlenie. Żeby było trochę ciemniej muszę udać się jakieś 1,5-2 km., 6 km jest jeszcze lepiej a 20 km jest już całkiem dobrze. Liczę się z tym, że będę musiał włożyć sprzęt do samochodu i gdzieś podjechać żeby popatrzeć na niebo, dlatego też rozważałem zakup SW 150/750 na EQ3-2 bo jest jeszcze w miarę mobilny i można za pomocą tego zestawu rozpocząć zabawę w astrofoto co nie ukrywam też chciałbym spróbować. Druga sprawa nie chciałbym na początek wydać jakiś wielkich pieniędzy a ten zestaw + lunetka biegunowa + napęd w jednej osi pozwoli mi się zmieścić w 2000 zł, korektora komy na początek nie będę kupował. Czytam już dłuższy czas na temat pierwszego teleskopu i muszę powiedzieć im dłużej czytam tym większy mętlik mam w głowie.

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)