Skocz do zawartości
wingregor

Omegon N 130/920 EQ2 proszę o opinię.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po wielu dniach zastanawiania się czy warto stwierdziłem że jednak spróbuję i zdecydowałem się na zamówienie jako swój pierwszy teleskop właśnie Oregon N 130/920 EQ2. 

I teraz prośba do Was. Może ktoś miał styczność z tym teleskopem i powie coś więcej na jego temat. Jak faktycznie się spisuje. Planuje podpiąć do niego LG G4 ze względu na rozbudowany tryb foto czyli np. zakres ISO od 50 chyba do 2700 czy czas naświetlania do 30s. Wiem że to raczej nie jest sprzęt do astrofoto ale na początek powinien wystarczyć. Biorąc pod uwagę ceny takich zabawek ten nie jest jeszcze taki drogi. Miejsce w którym mieszkam to małe osiedle dość słabo oświetlone a teleskop będzie ustawiony na tarasie gdzie naprawdę dociera mało światła z okolic więc chyba ok. Proszę o opinię i ewentualne porady. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też stoję przed dylematem zakupu pierwszego teleskopu i tak zapytam czy nie lepiej było dorzucić ze trzy stówki i kupić SW 150/750 na EQ3-2, moim zdaniem daje dużo większe możliwości ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@wingregor

jeśli już kupiłeś to sprawdź co potrafi. Szkoda, że nie zapytałeś przed zakupem.

@sylwas72

Tak, warto. Może opisz więcej o swoich warunkach bo moe inny teleskop pasował by lepiej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o mnie to mieszkam w Ustce, na obserwacje z mojego miejsca zamieszkania szanse są nikłe, duże oświetlenie. Żeby było trochę ciemniej muszę udać się jakieś 1,5-2 km., 6 km jest jeszcze lepiej a 20 km jest już całkiem dobrze. Liczę się z tym, że będę musiał włożyć sprzęt do samochodu i gdzieś podjechać żeby popatrzeć na niebo, dlatego też rozważałem zakup SW 150/750 na EQ3-2 bo jest jeszcze w miarę mobilny i można za pomocą tego zestawu rozpocząć zabawę w astrofoto co nie ukrywam też chciałbym spróbować. Druga sprawa nie chciałbym na początek wydać jakiś wielkich pieniędzy a ten zestaw + lunetka biegunowa + napęd w jednej osi pozwoli mi się zmieścić w 2000 zł, korektora komy na początek nie będę kupował. Czytam już dłuższy czas na temat pierwszego teleskopu i muszę powiedzieć im dłużej czytam tym większy mętlik mam w głowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta