Skocz do zawartości
wessel

Regulamin Konkursu na Astrofotografię Miesiąca i Roku dla Początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin Konkursu na Astrofotografię Miesiąca i Roku dla początkujących Forum Astronomicznego 

Edycja 2020


   1. Na Konkurs Fotografia Miesiąca i Roku dla Początkujących zgłaszamy zdjęcia obiektu US i DSO poprzez wstawienie ich do stosownego wątku, który będzie każdorazowo wskazywany przez moderatorów dbających o zaplecze techniczne konkursu. Materiał składający się na astrofotografię musi zostać zebrany i obrobiony samodzielnie, przy użyciu zestawu własnego bądź użyczonego - z wyłączeniem zdalnych obserwatoriów dostępnych komercyjnie. Fotografia może być zgłoszona do konkursu tylko raz, a uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie fotografie w danym miesiącu. Fotografia musi być wcześniej opublikowana na Forum Astronomicznym.
   2. O wzięciu udziału w konkursie miesiąca decyduje data wstawienia fotografii do wątku - od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (weryfikuje zegar systemowy Forum Astronomicznego), za wyjątkiem miesiąca grudnia, w którym to składanie prac upływa w 30 dniu tego miesiąca.
   3. W Konkursie dla Początkujących może wziąć udział każdy - z wyłączeniem osób których praca zajęła jedno z trzech pierwszych miejsc we wszystkich dotychczasowych i przyszłych miesięcznych edycjach Konkursu na Fotografię Miesiąca im. Heńka Kowalskiego. Udział w Konkursie dla Początkujących nie wyklucza możliwości udziału w Konkursie na Fotografię Miesiąca im. Heńka Kowalskiego.
  4. W celu skuteczniejszego promowania astrofotografii amatorskiej formuła konkursu zakłada, że wykluczeniu z kolejnych konkursów miesięcznych w roku bieżącym podlegają twórcy, których  prace dwa razy zajęły pierwsze miejsce w  Konkursach na Astrofotografię Miesiąca dla Początkujących, przy czym nie muszą to być kolejne konkursy.
    5. Fotografia musi zawierać dokładny opis: Imię i nazwisko autora, miejsce zebrania materiału, datę wykonania - nie może być wykonana wcześniej niż 6 miesięcy od daty wstawienia (jako datę zrobienia fotografii rozumiana jest data zebrania najwcześniejszej partii materiału użytej do stworzenia prezentowanego zdjęcia), nazwa i krótki opis obiektu, sprzęt jaki został użyty oraz czasy i programy użyte do jej obróbki. Pod fotografią musi znaleźć się zdanie: ,,Akceptuję Regulamin Konkursu".
    6. Na fotografie miesiąca głosujemy poprzez ankietę, która zostanie zamieszczona od 1 (godz. 09:00) do 6 (godz. 09:00) dnia każdego następnego miesiąca.
    7.  Zwycięskie  fotografie są umieszczone na stronie głównej FA w 6 dniu  następnego miesiąca (zwycięska - pierwsza od lewej).
    8. Astrofotografię Roku wybieramy z fotografii, które zajęły I miejsce w Konkursie Fotografia Miesiąca FA (ich ilość będzie uwzględniała również miejsca zajęte w danym miesiącu ex aequo). O zwycięstwie decyduje ilość  głosów zdobytych poprzez oddzielną ankietę umieszczoną w dniach od 19 (godz. 9:00) do 26 stycznia (godz 9:00) 2020 roku zwaną Ankietą Roku.      Ankieta roku musi wyłonić indywidualne miejsca od I do III. Jeśli miejsca na podium będą się dublowały ankieta dla osób ze zdublowanych miejsc zostanie powtórzona. Osoba, której praca w     powtórzonej ankiecie uzyska mniejszą ilość punktów automatycznie zajmuje jedno miejsce niżej w klasyfikacji generalnej, powodując spadek kolejnej pracy o jeden szczebel podium niżej.    Dodatkowa ankieta będzie trwała 5 dni od momentu jej zamieszczenia, rozpocznie się najpóźniej po 2 dniach od zakończenia Ankiety Roku.
 
 9.  Zasady głosowania w ankietach miesiąca i roku są następujące:
      9.1  Ankiety są publiczne.
      9.2  W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy (5 postów) z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA.
      9.3  Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji.
      9.4  Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi.
      9.5  Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów.
      9.6  Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.

    10. Nagrody konkursowe.

Nagrodą w Konkursie na Astrofotografię Miesiąca Forum Astronomicznego dla Początkujących jest:
-  za I miejsce w konkursie miesiąca - kupon rabatowy w wysokości 50 złotych ( przy zakupach za minimum 200 złotych) do sklepu teleskopy.pl

-   zwycięskie fotografie miesiąca zostaną opublikowane w miesięczniku Astronomia

- z I miejsce w głosowaniu rocznym uczestnik otrzymuje album KOSMOS wydawnictwa Bellona.

 11. Prace konkursowe mogą być wykorzystywane do celów reklamowych przez portal Forum Astronomiczne.pl.

 12. Wszelkie sprawy sporne związane z Regulaminem czy nie ujęte w nim rozstrzyga Rada Forum Astronomicznego. Decyzja Rady jest ostateczna.

  Zmagania konkursowe rozpoczynamy w dniu 01.01.2020 roku.

 

Sponsorem głównym Konkursu dla Początkujących jest firma

logo.gif.cf7d6f3bfc31a25f5083db29e0418bf6.gif

Dostawca sprzętu dla astronomii i astrofotografii amatorskiej .

 

Opiekunem Medialnym  Konkursu dla Początkujących jest miesięcznik ASTRONOMIA

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)