Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hm.... gwiazdki możliwe nawet, no ale mgławica... pozostały ślady ( po masce???) i spory szum ziarnisty jak to w tego typu kamerach bywa...Mgławica jest płaska, bez kontrastu...chyba warto pochylić się nad tą fotką jeszcze raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zdjęcie to wzorcowy przykład wykorzystania Ha jako luminancji do gwiazdek - wszystkie mają kolorowe obwódki, kolor " wystaje" spod luminancji. Ładnie to nie wygląda...

A wystarczy zsumować wszystkie klatki koloru i potraktować je jako luminancję, a potem dodać z atrybutem Lighten jak warstwę do Ha i takie combo zastosować jako luminancję.

Polecam tutorial:

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8484-składanie-astrofotografii-lrgb-z-kanałem-ha/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, wessel napisał:

- wszystkie mają kolorowe obwódki, kolor " wystaje" spod luminancji. Ładnie to nie wygląda...

Mnie osobiście taka ociupinka nie przeszkadza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powoli zaczynam wątpić w swoje umiejętności obróbki .Za każdym razem jakiegoś babola zrobię - jak nie tło to mgławica :) Maćku dzięki za tutoriala tylko niestety  nie mogę znaleźć jak usunąć gwiazdy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A bo do tego służą albo akcje Annies Astroactions do Photoshopa albo osobny soft który nazywa się Straton :)

Coś Ci poradzę - jak już coś poskładasz co ci się będzie podobało to wyłącz komputer, zajmij się czymś innym i spójrz na fotkę następnego dnia. Sam zobaczysz ile błędów wyczaisz :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, wessel napisał:

Coś Ci poradzę - jak już coś poskładasz co ci się będzie podobało to wyłącz komputer, zajmij się czymś innym i spójrz na fotkę następnego dnia. Sam zobaczysz ile błędów wyczaisz :)

Święte słowa. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gwiazdki jakby lepiej ale ten kolor barchanowych majtów ( czy w dobie męskich stringów ktoś wie co to za kolor? ) jakoś mi nie leży...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No o wiele lepiej ! Zdjąłbym ciutke, ale naprawdę ociupinkę nasycenia na mgławicy i byłoby super!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta