Skocz do zawartości

Sztuczne obiekty na orbicie okołoziemskiej


mandarin

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt dzisiejszego polowania na obiekty na orbicie okołoziemskiej... - być może to satelity, kosmiczne śmieci, tajne technologie itp. cokolwiek jednak by to nie było, mają wedle wszystkiego około kilkunastu metrów średnicy... (uchwycone przy pomocy aparatu Nikon-a P900, zoom ponad 100x...)
- więcej: www.najtwju.blogspot.com

orbita1x.jpg

orbita2x.jpg

orbita3x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, towerfox napisał:

A czy P900 nie ma przypadkiem zoomu ~80x max?

Dokładnie 83x. Ale mandarin ma ponad 100 ;)

Ten znowu na forum ze swoimi sensacjami :( 
Czy ktoś go wreszcie na stałe wypleni? Kolejny wątek do zamknięcia.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacek E. napisał:

Dokładnie 83x. Ale mandarin ma ponad 100 ;)

Ten znowu na forum ze swoimi sensacjami :( 
Czy ktoś go wreszcie na stałe wypleni? Kolejny wątek do zamknięcia.

Luuuzik :) 83 optyczny, a hybrydalny jakies 120x. Cyfrowy 160x.

Zdjęcia są tematyczne, bo odnośnie sztucznych technologii poza Ziemią, nie rozumię więc narzekań na rzeczywistość ponad naszymi głowami, i w zasięgu sprzętu do obserwacji kosmicznych technologii ;)

 

Swoją drogą, Nikonem P1000 dało by się złapać jeszcze więcej szczegółów obiektów latających na orbicie. Te zdjęcia które zrobiłem powyżej, wykonałem bez statywu, z ręki. Najlepiej do fotografowania takich ustawiać w owych Nikonach przysłone od 1/250 - do 1/500 a w przypadku jasnych obiektów 1/800. ISO też w zależności od jasności obiektów, między 800 a 3600. Ostrość musi być ustawiona manualnie ( wcześniej i na jak najsłabiej widocznych gwiazdach np. na Plejadach) - po przejściu już na poziom zoom-u hybrydalnego.  To tak ewentualność, że ktoś miałby ochote zapolować na to co lata nad głowami... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, mandarin napisał:

Najlepiej?? do fotografowania takich ustawiać w owych? Nikonach przysłone od 1/250 - do 1/500 a w przypadku jasnych obiektów 1/800??. ?

Rozumiem, że tu masz na myśli czas ekspozycji, a nie przesłonę.

 

20 godzin temu, mandarin napisał:

Zdjęcia? są tematyczne, bo odnośnie sztucznych technologii poza Ziemią, nie rozumię więc narzekań na rzeczywistość ponad naszymi głowami, i w zasięgu? sprzętu do obserwacji kosmicznych technologii?

Rozumiem, że to jest Twoja pasja i chcesz się nią podzielić. Jeśli jesteś gotowy przyjąć konstruktywną krytykę to ja jestem gotowy podzielić się swoimi uwagami. Jak dla mnie temat ma wielki potencjał, ale nie wystarczy cyknąć kilka fotek by kogoś zainteresować. Proponuję zainspirować się artykułami Boba Kinga, np.:

Upoluj np satelitę telewizyjną. Użyj statywu. Zrób fajne zdjęcie. Opisz jak go namierzyleś, kiedy jest najlepiej widoczny i dlaczego. Poszukaj o nim danych. To tylko taki przykład. Może być GPS, czy satelita meteorologiczny. Jest o nich multum danych na forach elektronicznych. 

Bo jeśli zaczynasz tak:

23 godziny temu, mandarin napisał:

być?? może to satelity, kosmiczne śmieci, tajne technologie ??itp??.??

To ja już przestaje się interesować bo wiem, że niczego się nie dowiem. 

Życzę czystego nieba i powodzenia w rozwijaniu pasji. Czekam na Twój post który zgranie ogrom like'ów. 

  • Like 3

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 21:09, pmochocki napisał:

 

Rozumiem, że tu masz na myśli czas ekspozycji, a nie przesłonę.

 

Rozumiem, że to jest Twoja pasja i chcesz się nią podzielić. Jeśli jesteś gotowy przyjąć konstruktywną krytykę to ja jestem gotowy podzielić się swoimi uwagami. Jak dla mnie temat ma wielki potencjał, ale nie wystarczy cyknąć kilka fotek by kogoś zainteresować. Proponuję zainspirować się artykułami Boba Kinga, np.:

Upoluj np satelitę telewizyjną. Użyj statywu. Zrób fajne zdjęcie. Opisz jak go namierzyleś, kiedy jest najlepiej widoczny i dlaczego. Poszukaj o nim danych. To tylko taki przykład. Może być GPS, czy satelita meteorologiczny. Jest o nich multum danych na forach elektronicznych. 

Bo jeśli zaczynasz tak:

To ja już przestaje się interesować bo wiem, że niczego się nie dowiem. 

Życzę czystego nieba i powodzenia w rozwijaniu pasji. Czekam na Twój post który zgranie ogrom like'ów. 

Witaj,

Dziękuje Ci za cenne wskazówki. Masz racje, fotografowanie obiektów latających na orbicie ma duży potencjał i jest bardzo ciekawe. Rozumiem że interesują was zidentyfikowane obiekty które łatwo opisać. Takie też fotografuje np. ISS. Problem w tym że te obiekty są zidentyfikowane, i można się tylko "pochwalić" wyrazistością ich ujęcia. A nad naszymi głowami lata dużo rzeczy których identyfikacja choć jest trudna, myśle że mogłaby być potrzebna - na wypadek gdyby któryś z owych przedmiotów miał któregoś dnia spaść komuś na głowe. NASA też poszukuje niezidentyfikowanych jeszcze planetoid i innych zagrożeń kosmicznych dla Ziemi, i wiele z nich wymaga rozszyfrowania. Ponadto jeśli bym się skupił na łapaniu obiektów znanych, w tym samym czasie mogłoby przelecieć po niebie kilka tajnych obiektów np. tajne satelity, lub pozostałości po jakichś nieujawnionych testach. A takie odkrycie czegoś o czym się nie mówi, może być jak znalezienie prawdziwka pośród pieczarek :) Po prostu jeśli komuś się podobają obiekty zidentyfikowane, nie musi przeglądać tych które mogą wiązać się z jakimiś odkryciami. A kto wolałby wiedzieć o wszystkim co lata nam nad głowami, mógłby pomóc w identyfikacji choćby niektórych z nich...  :)  Poniżej ISS i kilka obiektów których nie udało mi się zidentyfikować, i po prostu chętnie bym się dowiedział czym były.... Po prostu nie jestem wybiórczy, i jak coś leci a co wygląda na "satelite" to fotografuje, a czy nim było czy czymś innym - to już później widać na powiększeniach... Ogólnie jakoś typowe satelity dają się sfotografować rzadko (zwykle wychodzą jak bezkształtne kropki, przez swoje małe rozmiary), i są mniej bogate w szczegóły niż te "dziwactwa" na orbicie, o wyraźniejszych kształtach. Pozdrawiam

 

 

002.jpg

002 (1).jpg

008.jpg

009a.jpg

17.10.2017 orbit dziurkowany.jpg

ii.jpg

kosmic2.jpg

cos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, miron napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że większość (jak nie wszystkie) z tych nieznanych obiektów nie wygląda tak jak na Twoich PORUSZONYCH zdjęciach?

 

Dokładnie - poruszonych mazgai. Normalnie ręce opadają. Gdybym modował to te twoje fotki mandarin były by ostatnimi na tym forum.

A to właśnie złapałem z ręki Canonem 550D z Tamronem 70-300 przed chwilą nad morzem.. Wiesz co to za Klucz UFOków?
Bzdura.thumb.JPG.7fe0a7e4e7b4eb6f5f812c89161e9e0b.JPG
Podpowiem - Wega zrobiona z ręki. 250 ogniskowa z czasem 2,5s.

Chłopie daj już sobie spokój idź do ufologów. My za serwer płacimy!!!!

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miron napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że większość (jak nie wszystkie) z tych nieznanych obiektów nie wygląda tak jak na Twoich PORUSZONYCH zdjęciach?

TUTAJ znajdziesz może coś ciekawego... :)

Swoją drogą niektóre wyglądają jak asteroidy. A złap asteroidę ze szczegółami samym aparacikiem z ręki. Szacun ;) . A my tu takie teleskopy, montaże, kamery, a asterodiy to najwyżej kropki ;). 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to nie są poruszone zdjęcia. Nie były robione z czasem 2,5 sekundy ale z czasem od 1/250 do 1/500. Tak samo fotografowałem ISS, i skoro ISS w tych ustawieniach wyszła wyraźnie, to owe obiekty też. Na ISS widać szczegóły i na owych obiektach też, to nie są rozmazane kropki, ale obiekty z konkretnymi detalami... Po prostu różnią się od tego jak ty sfotografowałeś Wegę, i sam to udowodniłeś bo twoje rozmazane zdjęcie Wegi, a to co jest na zdjęciach zrobionych także poniżej, całkiem inaczej wygląda... Umieszczam przykłady tych zdjęć tematycznie, i dotyczą kosmosu plus powiększeń dostępnych teleskopami... Po prostu coś nad nami lata, może to śmieci kosmiczne, ale nie banujcie mnie za to że przedstawiam rzeczywistość, choć jeszcze co do tych obiektów nierozszyfrowaną. Pozwólcie ludziom dowiedzieć się i o takich rzeczach, mój wpis jest jednym z setek a może tysięcy tu. Jakby nie było, rozmazane zdjęcia wyglądają inaczej, nie mają szczegółów konstrukcji - czy to w kosmosie czy na ziemi , a te z orbity są podobnie ostre jak przy fotografowaniu ISS, i muszą być sporych rozmiarów (minimalnie wielkości ciężarówki), skoro są widoczne w ten sposób z odległości 200 km w góre (dla porównania szczegóły mniej wyraźnej ISS, na zdjęciu poniżej). 

29.09.2018 I z pol na pln.jpg

29.09.2018 III z pol na pln.jpg

006.jpg

30.06.jpg

012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mógłbyś sobie znaleźć innego medium do przekazania ludzkości Twoich wspaniałych zdjęć np. FB lub podobny śmietnik?

Koledzy grzecznie próbują Ci wytłumaczyć że to forum ma nieco inny profil...

PS. Na FB na pewno znajdziesz wdzięcznych korespondentów, tu raczej na to nie licz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandarin nie rób zdjęć i nie pisz więcej bo się wyda. To wielka tajemnica o której wiedzą wszyscy i musimy to dalej ukrywać. Zapisz się do naszej tajnej organizacji aby za milczenie wypłacano Ci odpowiednią gażę jak miliardom innych którzy wiedzą... Tu masz jeden adres (płacą dużo za milczenie): http://www.szpitalpsychiatrycznywegorzewo.pl/kontakt.htm

  • Like 2

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Charon_X napisał:

Swoją drogą niektóre wyglądają jak asteroidy. A złap asteroidę ze szczegółami samym aparacikiem z ręki. Szacun ;) . A my tu takie teleskopy, montaże, kamery, a asterodiy to najwyżej kropki ;). 

Nikon P900 ma ogniskową maksymalną 2000, a nowy typ P1000 - 3000. Myśle że jak byś zaczął polować swoim teleskopem na obiekty lecące po niebie a wyglądające jak satelity, też byś ich sporo uchwycił :) Wystarczy powiększenie 80-120 razy by uchwycić szczegóły, gdy aparat jest dobrze ustawiony, i ma dużo megapixeli. Nagrywać przez wasze teleskopy też by się dało, myśle że one ogólnie dużo lepiej mogą je wyłapywać, niż te Nikony. Polecam spróbować, to całkiem ciekawe gdy coś co wygląda na satelite lecącego po niebie, później okazuje się nie wiadomo czym :) A skoro innym udało się teleskopami łapać szczegóły obiektów na orbicie, to i wam sie uda, tylko zmieńcie czasem długie czasy naświetlania, na zdjęcia robione z błyskawiczną  szybkością pomiędzy 1/250 a 1/500 (w zależności od jasności obiektu) i ISO między 800 a 3200. Warto zapolować... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)