Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co akurat leżało na biurku: 1 szt. twarda koszulka A4 i około 1m kawałek czarnej taśmy pakowej szerokość 5cm ;) Koszt materiałów około 30gr za 2szt. Robocizny 5 minut nie liczę.

  • Like 1

Opticron 8x32 , Nikon 12x50 , 2x0,25" , swivel recliner binoarmchair , grus grus
SCT 279/2800 , advanced vx, uniwersał 3.2 , coast hl7r
Mms: 4, 6, 9, 15, 22, 32, 40, Nos: 12, 21, 25, 56, 58a, 80a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odkopać ten temat, gdyż pomysł lornety 25x100 wraca do mnie jak bumerang : )
Czy możecie napisać jak wygląda sprawa z a. chromatyczną w tej wersji lornety? Jak wiadomo na rynku pojawiła się wersja ED, ale jest bardzo bardzo droższa : )

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dexter77 napisał:

Pozwolę sobie odkopać ten temat, gdyż pomysł lornety 25x100 wraca do mnie jak bumerang : )
Czy możecie napisać jak wygląda sprawa z a. chromatyczną w tej wersji lornety? Jak wiadomo na rynku pojawiła się wersja ED, ale jest bardzo bardzo droższa : )

Czepiłeś się tej ed jak rzep....?, przecież to sprzęt wybitnie na ds, więc po co drążyć ten temat, zresztą to już chyba 3 oddzielny wątek związany z apm 25x100?

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, peter5 napisał:

Czepiłeś się tej ed jak rzep.....?

Czepiłem, bo gdzie czytam piszą bierz ED, ale brak konkretów z obserwacji : )

Edit:

Peter - wybacz, ale jeśli denerwują cię moje wpisy to po prostu ich nie czytaj : ) Zamierzam pytać do bólu i jeszcze więcej : ) Szukam konkretnych informacji, a to jeden z niewielu wątków, gdzie właścicielka lornety opisuje to co widzi. Jak będzie trzeba to założę i 100 tematów.

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dexter77 napisał:

Czepiłem, bo gdzie czytam piszą bierz ED, ale brak konkretów z obserwacji : )

Peter - wybacz, ale jeśli denerwują cię moje wpisy to po prostu ich nie czytaj : ) Zamierzam pytać do bólu : )

Ja nie pytam, bo to niewiele wnosi, za to kupuję jak są na giełdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argus 25x100 to najlepsza lorneta do DS jaką miałem, a trochę ich przerobiłem.  Transmisja i jeszcze raz transmisja - da się nią sięgnąć naprawdę głęboko. Astygmatyzm to kwestia trafienia na felerny egzemplarz, a aberracja chromatyczna? No jest widoczna na jasnych gwiazdach, ale niezbyt dokuczliwa; z drugiej strony zadaj sobie pytanie czy to sprzęt planetarny? No w żadnym razie, więc można to olać.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lukost napisał:

Argus 25x100 to najlepsza lorneta do DS jaką miałem, a trochę ich przerobiłem.  Transmisja i jeszcze raz transmisja - da się nią sięgnąć naprawdę głęboko. Astygmatyzm to kwestia trafienia na felerny egzemplarz, a aberracja chromatyczna? No jest widoczna na jasnych gwiazdach, ale niezbyt dokuczliwa; z drugiej strony zadaj sobie pytanie czy to sprzęt planetarny? No w żadnym razie, więc można to olać.  

To teraz mamy na tapecie 2 apm plus argusa. Myślę, że nie ułatwiłeś koledze wyboru.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja sam dołożę od siebie : )

Na CN wszyscy mi mówią bierz ED - lepszy obraz, transmisja, kolory itp itd.
Na stronie APM wersja zwykła 25x100 zniknęła. Napisałem do sklepu, aby dowiedzieć się czy nadal produkują.

Dostałem odpowiedź do Markusa, że przestali kupować od chińczyka 25x100 z brandem APM, gdyż słabo się sprzedawała, ale mają to samo tylko z logo Omegon (taniej o jakieś 500 zł).

Jakie wnioski? : )

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peter5 napisał:

Jest zwykła w teleskopy.pl

Wiem, jest też na Teleskop-Service. Pytanie tylko, czy w takim razie dodatek w postaci logo APM kosztuje 500zł ? : ) Zapewne tak : )

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dexter77 napisał:

Wiem, jest też na Teleskop-Service. Pytanie tylko, czy w takim razie dodatek w postaci logo APM kosztuje 500zł ? : ) Zapewne tak : )

Najważniejsze, aby to była dobra sztuka, nie ma to jak wizja lokalna w sklepie teleskopy. Może to być też egzemplarz ze zwrotów, zresztą zawsze możesz oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)