Skocz do zawartości

Ufoki


mandarin

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, mandarin napisał:

Szkoda, ale myśle że jednego razu ten dzień nadejdzie ;)

Znam juz trochę astroamatorów, sam szlajam się pod nocnym niebem dość długo i jakoś u żadnego z nas ten dzień ani razu nie nadszedł. Ciekawe, dlaczego :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może boją się przyznać, lub mają takie wewnętrzne blokady że wszystko racjonalizują na siłę. Nie zdziwił bym się, skoro za ujawnianie obiektów na orbicie, które normalnie złapałem przez aparat, już dwukrotnie mnie tu przyblokowano. Choć wcale nie pisałem że to kosmici, ale tylko pytałem czym są?: http://najtwju.blogspot.com/2018/09/bez-teleskopu-obserwacje-kosmiczne-w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mandarin napisał:

Być może boją się przyznać, lub mają takie wewnętrzne blokady że wszystko racjonalizują na siłę...

Wszystko odważne chłopy (i kobity też). Blokad u siebie ani innych także nie zauważyłem. Powiedziałbym, że wprost przeciwnie :laseczka:

Co do racjonalizacji,  jeśli nas coś zaintryguje, to owszem, wyjaśniamy racjonalnie. Np. znajdując w necie informacje o przelotach satelitów, irp. Nic na siłę :))

PS.

Człowieku, na niewyjaśnione sprawy czyhają na całym świecie zastępy setek tysięcy naukowców z najlepszym możliwym wyposażeniem. Każda taka gratka to byłaby dla nich możliwość kariery i sławy. Niestety, tych "oczywistości" nie zauważyli. Pewie żałują :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie można popadać w skrajności, trzeba racjonalnie tłumaczyć to co się wytłumaczyć da, ale i mieć odwage przyznać że są rzeczy o których się nie wie czym są. A jeśli chodzi o tak zwanych "kosmitów" - większość poważnych ufologów, wie że przeważająca część owych zjawisk i istot, to nie kosmici, ale istoty które się pod kosmitów podszywają. Nie wszystko UFO co się świeci, i nie każdy punkt na Niebie, to zawsze satelita ;) http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/03/zmiennoksztatni-jako-kule-dobre-i-ze.html  Ps. uważaj, bo zaraz albo będzie cenzura, albo zaczną Cię odciągać od pewnych spraw, o których się głośno nie mówi, a przez całe wieki mimo wszystko marnie się próbuje zbyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci, że się nie boję. Odciągnąć mnie też niełatwo. Koledzy raczej docenią, że próbuję Ciebie przeciągnąć na jasną, racjonalną stronę Mocy :))

PS

Ola, wybacz zaśmiecanie wątku. Jednak o zbłąkane dusze też warto zadbać (dopóki nas nie wyzywają) :cheers:

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja jestem tak racjonalny, że np. księża nie chcą odpowiadać na pytania które im zadaje. No bo nie wiem czy wiesz, ale księża mówią - często w zgodzie z prawdą - że większość dzisiejszych manifestacji "UFO" i "kosmitów" to tylko zagrywki demonów które tylko udają dziś kosmitów, tak jak kiedyś przybierały postacie zwierząt, fałszywych mnichów, lub wodnych panien. Dzisiejsi "kosmici" obawiają się jakoś znaków krzyża i spraw religijnych. Gdyby jednak idąc logicznym i racjonalnym myśleniem, zapytać księży: "Skoro demony mogą dziś przybierać postacie kosmitów, to czy w pełni mogły w dawnych czasach, przybierać przed ludźmi postacie smoków i skrzatów - a relacje o takich spotkaniach z przeszłości, można tym samym brać za wiarygodne?" - na to pytanie księża nie chcą bezpośrednio odpowiedzieć, choć odpowiedź jest jasna... ;) A teraz uwaga, bo czuje że atmosfera gęścieje, i odczuwam w powietrzu wibracje związane z chęcią cenzury i zbanowania, wysyłane przez Jacka i bądź Wessela ;)

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mandarin napisał:

A teraz uwaga, bo czuje że atmosfera gęścieje, i odczuwam w powietrzu wibracje związane z chęcią cenzury i zbanowania, wysyłane przez Jacka i bądź Wessela ;)

Na zbanowanie to ty zasługujesz już od pierwszych pozamykanych występów na FA. Bardzo się dziwię, że Administracja tego nie uczyniła.
Prośby o zmianę forum nie pomagają - grochem o ścianę. Niemniej wierzę mocno, że to nastąpi w bardzo krótkim czasie. I nie myl cenzury z pisaniem głupot, których normalny człowiek strawić nie jest w stanie. Każdy post nią aż ocieka - Regulamin FA.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mandarin napisał:

... A teraz uwaga, bo czuje że atmosfera gęścieje, i odczuwam w powietrzu wibracje związane z chęcią cenzury i zbanowania, wysyłane przez Jacka i bądź Wessela ;)

A dziwisz się, że gęstnieje, wobec tych smoków, skrzatów, demonów (i dodatkowo - księży)? :))

  • Like 1
  • Haha 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarżasz mnie o mówienie głupot? No to udowodnij mi że je mówie, podaj mi argumenty i dowody że się mylę, i uważaj byś sam nie został wykazany jako oszust, krętacz i osoba najwyraźniej której nie pasuje, że rzeczywistość o której uczą religie, jest faktem o tysiące razy przekraczającym pojęcie ludzi o materialistycznym nastawieniu. Nie uciekniesz od rzeczywistości zastraszaniem, i dyskryminacją osób które uczciwie o niej mówią. Od tysięcy lat są rzeczy na Ziemi i Niebie, które są tajemnicą - wymigiwanie się od przyjęcia tego faktu, owocuje wybrakowanym obrazem rzeczywistości. Innymi słowy, nie uciekniesz od rzeczywistości, i nie masz też prawa w tym demokratycznym kraju pobudzać do nienawiści i represji osób, mówiących co na niebie się widuje, a co widzieli i astronauci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mandarin napisał:

Problem w tym że ja jestem tak racjonalny, że np. księża nie chcą odpowiadać na pytania które im zadaje. No bo nie wiem czy wiesz, ale księża mówią - często w zgodzie z prawdą - że większość dzisiejszych manifestacji "UFO" i "kosmitów" to tylko zagrywki demonów które tylko udają dziś kosmitów, tak jak kiedyś przybierały postacie zwierząt, fałszywych mnichów, lub wodnych panien. Dzisiejsi "kosmici" obawiają się jakoś znaków krzyża i spraw religijnych. Gdyby jednak idąc logicznym i racjonalnym myśleniem, zapytać księży: "Skoro demony mogą dziś przybierać postacie kosmitów, to czy w pełni mogły w dawnych czasach, przybierać przed ludźmi postacie smoków i skrzatów - a relacje o takich spotkaniach z przeszłości, można tym samym brać za wiarygodne?" - na to pytanie księża nie chcą bezpośrednio odpowiedzieć, choć odpowiedź jest jasna... ;) A teraz uwaga, bo czuje że atmosfera gęścieje, i odczuwam w powietrzu wibracje związane z chęcią cenzury i zbanowania, wysyłane przez Jacka i bądź Wessela ;)

Oby ten Demon któregoś dnia opuścił Twoje ciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Janko napisał:

A dziwisz się, że gęstnieje, wobec tych smoków, skrzatów, demonów (i dodatkowo - księży)? :))

Janko, to raczej strach że nie wszystko się wie, i przed tym że może istnieć świat o którym się nie ma pojęcia. Najbardziej problemy z przyjęciem rzeczywistości mają Ci, którzy głębo ugrzęzli w materialiźmie i łudzą się że Kościół nie ma racji. Ale ma ją, i wiele wyjaśnił odnośnie tego, co niektórzy nawet nie chcą przyjąć do wiadomości, ze istnieje. Problem w tym że rzeczywistość ich i tak znajdzie, nie uciekną... Jacku kiedy ostanio byłeś na spowiedzi? ;) Bozia cie ma na oku ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mandarin napisał:

Oskarżasz mnie o mówienie głupot? No to udowodnij mi że je mówie, podaj mi argumenty i dowody że się mylę, ..

7 minut temu, mandarin napisał:

Janko, to raczej strach że nie wszystko się wie, i przed tym że może istnieć świat o którym się nie ma pojęcia. 

To jest tzw argument odwołujący się do niewiedzy.

Logika dawno się z nim rozprawiła. Oto co mówił na ten temat filozof-logik:

Charakterystycznym rysem wypowiedzi okultystycznych są różne chwyty i wybiegi erystyczne. Zestawmy tu najważniejsze z nich?.

Jeżeli racjonalista trzyma się dalej swego ? wykazując np. że nauka nie zwykła zajmować się wyjaśnianiem zjawisk, których istnienia nie stwierdza ? to okultyście pozostaje jeszcze chwyt ostatni. Polega on na maksymalnym osłabieniu własnej tezy i na jednoczesnej próbie przerzucenia ciężaru dowodu na oponenta. Mówi się wtedy tak: ?Dowodu istnienia zjawisk paranormalnych co prawda nie ma, ale nie ma też dowodu ich nieistnienia. A w nauce nie wolno niczego odrzucać a priori??? A teraz wróćmy do naszej kwestii wyjściowej: czy i dlaczego brak również dowodu tezy racjonalistycznej? Odpowiedź jest prosta?Stanowczy jest tylko dowód dedukcyjny. Takiego dowodu nieistnienia zjawisk paranormalnych nie ma, ponieważ jest logicznie niemożliwy. Niemożliwość ta bierze się jednak nie stąd, że chodzi o dowód dotyczący zjawisk paranormalnych, lecz stąd, że chodzi o dowód nieistnienia. Kwestie istnienia i nieistnienia są bowiem ze swej natury tylko jednostronnie rozstrzygalne, mianowicie tylko na ?tak?, nigdy zaś nie na ?nie??.To samo odnosi się bowiem do kwestii istnienia bogów olimpijskich, i do kwestii istnienia zjawisk niezgodnych z drugą zasadą termodynamiki, i do jakiejkolwiek innej kwestii tego rodzaju. Wszędzie tam brak konkluzywnego dowodu nieistnienia, choć się istnienie odrzuca.?

 

Bogusław Wolniewicz, w: Filozofia i wartości: Rozprawy: Psychotronika jako neookultyzm; Scjentyzm i okultyzm; WFiS UW, Warszawa 1993

 

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko problem w tym, że władze wojskowe już potwierdziły, i to w wielu krajach że istnieją zjawiska UFO, które zachowują się jak duchy, materializują i dematerializują, i wprowadzają zamieszanie w światopogląd materialistyczny. Psycholodzy i tacy teoretycy jak powyższy filozof, w związku z tym, chowają głowę w piasek ;) Dowody więc są, zdjęcia, nagrania wideo, rejestraje radarowe i inne. Nie możecie traktować pełnego obrazu rzeczywistości po macoszemu, tylko dlatego że o pewnych kwestiach się do końca nie wie, czego dotyczą. Zjawiska niewyjaśnione są faktem, a UFO zachowują się podobnie jak dawne duchy, pokazujące się pod postaciami południc, wodników i innych kreatur. Te bowiem też mogły przybierać postacie świetlistych obiektów, oraz tymczasowo materializować różne "urząrzenia" w postaci np. czarnych powozów. Innymi słowy, materialistów czeka zadyma mentalna, przy zderzeniu z rzeczywistością jaką ona jest - i to ich spotka, albo jeszcze za życia, albo zaraz po śmierci, gdy zobaczą świat w pełnej gamie tego co istnieje ;) Lepiej bezsensownie nie zaprzeczać ale po prostu mieć pokorę, przed nieznanym.  http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2014/12/polski-pukownik-i-genera-o-ufo.html

O to czym naprawde charakteryzuje się większość zjawisk zwanych UFO,  a przy czym tłumaczenia o "odległościach w kosmosie" są jak kulą w płot:

http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/06/dodatek-2.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy potwierdziły? Proszę o źródła i cytaty z poważnych publikacji o charakterze naukowym :))

PS.

Ś.p. prof. Wolniewicz podejmował najtrudniejsze, często kontrowersyjne tematy i co jak co, ale głowy to nigdy nie chował w piasek. Znam jego uczniów i wiem z pierwszej ręki :cheers:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mandarin napisał:

Janko problem w tym, że władze wojskowe już potwierdziły, i to w wielu krajach że istnieją zjawiska UFO, które zachowują się jak duchy, materializują i dematerializują, i wprowadzają zamieszanie w światopogląd materialistyczny. Psycholodzy i tacy teoretycy jak powyższy filozof, w związku z tym, chowają głowę w piasek ;) Dowody więc są, zdjęcia, nagrania wideo, rejestraje radarowe i inne. Nie możecie traktować pełnego obrazu rzeczywistości po macoszemu, tylko dlatego że o pewnych kwestiach się do końca nie wie, czego dotyczą. Zjawiska niewyjaśnione są faktem, a UFO zachowują się podobnie jak dawne duchy, pokazujące się pod postaciami południc, wodników i innych kreatur. Te bowiem też mogły przybierać postacie świetlistych obiektów, oraz tymczasow materializować różne "urząrzenia" w postaci np. czarnych powozów. Innymi słowy, materialistów czeka zadyma mentalna, przy zderzeniu z rzeczywistością jaką ona jest - i to ich spotka, albo jeszcze za życia, albo zaraz po śmierci, gdy zobaczą świat w pełnej gamie tego co istnieje ;) Lepiej bezsensownie nie zaprzeczać ale po prostu mieć pokorę, przed nieznanym.  http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2014/12/polski-pukownik-i-genera-o-ufo.html?view=flipcard

Chłopie załóż sobie osobny wątek i tam pisz swoje wypociny. Może znajdą się jacyś fanatycy Twoich teorii czy tam "prawd", a tutaj już odpuść bo to nie ma kompletnie sensu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Encpenc napisał:

Chłopie załóż sobie osobny wątek i tam pisz swoje wypociny. Może znajdą się jacyś fanatycy Twoich teorii czy tam "prawd", a tutaj już odpuść bo to nie ma kompletnie sensu. 

Macie tu tysiące wątków, moglibyście jeden zostawić na takie sprawy a nie banować i blokować. Bo czy wiesz czy nie, wielu "badaczy UFO" wykluło się najpierw z astronomów-amatorów, którzy co jakiś czas widzieli coś czego nie dało się wyjaśnić, choć próbowali to wyjaśnić. Nie bądźcie aż tak zaborczy, bo są rzeczy latające po niebie których nie da się łatwo wyjaśnić, o nich też warto mówić. Jeśli ty ich nie widziałeś to ok, ale nie odbieraj możliwości tym którzy je widzieli, by o nich opowiedzieć. I to nie są moje prawdy, to są fakty rzeczywiste, potwierdzone przez władze wojskowe w ujawnionych dokumentach. To sceptycy w tej tematyce mają "swoją prywatną wersje rzeczywistości" oderwaną od takich faktów i rzeczywistego świata jakim jest. Ci co ośmieszają takie fakty, sami powinni się leczyć. A fakty te ponadto ich bolą, i drażną; oj bolą... ;) 

 
"Wiedza nie ma gorszego nieprzyjaciela od ignoranta"
przysłowie angielskie
 

Urażona pycha, chłód wiejący z poczucia że tyle lat studiowania, a coś ważnego pominięto, o czymś nie powiedziano, co wywołuje poczucie bezradności, zmieszania, a nawet wrażenia bycia oszukanym. Trzeba grać, udawać że się wszystko wie, by tylko dociągnąć do rentki - tak zaprzedają się ci co się zwią "uczonymi naukowcami" a w rzeczywistości są sprzedawczykami, którzy zaprzeczają faktom, by tylko utrzymać wybrakowany obraz wizji świata, i nie przyznać się do własnych ludzkich ograniczeń.

Nigdy jednak nie było tak, że ci co chceli odkrywać nowe i odkryli, dali się ograniczać przez tych którym nie pasowała rzeczywistość. Jeśli śmiejecie się z faktów o UFO, a krytykujecie inkwizycje za rzekome zagrożenia prześladowań Kopernika, to historia dziś się powtarza, i sami zachowujecie się jak "materialistyczni inkwizytorzy" przed tym, czemu się zaprzeczyć już nie da: 

https://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=14059&cat_id=40

 

Wierze jednak że są między wami i ludzie z prawdziwym powołaniem naukowca, którzy nie zajmują się tylko tym co "znane, oklepane i bezpieczne" ale mają w sobie odwagę, którą mieli wielcy naukowcy na przestrzeni dziejów, by pójść dalej, niż większość "indoktrynowanych" w to co stare, zakurzone i w czym wygodnie się zagrzebać, razem z pasją dla której naukowcami zostali... I dla takich tu jestem, osobiście wierząc i w "nawrócenie" Jacka i Wessela, których chyba najbardziej próbowano wkręcić w "materialistyczny matrix". Jeśli przyjrzą się dowodom na realność zjawisk ufo i dokumentom wojskowym na ich temat, to podejrzewam że taki ich gniew może opanować, iż sami stać się mogą największymi gorliwcami walczącymi ze starym systemem (który ich próbował okraść o pełniejszy obraz rzeczywistości), a którego narzędziami są: manipulacje, zastraszania i marne próby ukrywania prawdy :)

 

https://kopalniawiedzy.pl/UFO-CNES-Panstwowy-Osrodek-Badan-Kosmicznych-Jacques-Patenet,2151

 

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie "niezidentyfikowanych zjawisk" a wstydzi się tu zapytać, może mi je przesłać na email: [email protected] ewentualnie poprzez facebook: https://www.facebook.com/krzysztof.dreczkowski  

Pozdrowienia dla "Ciekawskiej" za wywołanie tutaj "burzy" swoją odpowiedzią na moje pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie skoro Administracja FA nie chce Cię stąd usunąć to chociaż zostawcie mu tą oaze i niech sobie tu pisze dowoli. Jak kogoś to nie interesuje to nie będzie czytał. Byle by nie było tak, że wchodzę poczytać jakieś ciekawe rzeczy, a natrafiam na te za przeproszeniem jak dla mnie brednie. Pozdrawiam Piotr :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You Tube to nienajlepsze źródło wiedzy. Są tam "dowody" na płaskość (ba, nawet  wklęsłość) Ziemi, niemożliwość lądowania na Księżycu, zagrożenie w związku ze szczepieniami, chemitrails i wiele, wiele innych.

Jeśli masz twarde dowody istnienia UFO w postaci publikacji naukowych, proszę o zamieszczenie tutaj.:cheers:

PS

Robercie, Łukasze, Marku, wydzielcie ten wątek do Nimbirowni. Szkoda dalej psuć relację Oli :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku swojego zainteresowania astronomią podczas wizualnych obserwacji nieba zdarzało mi się, że widziałem "dziwne rzeczy". Do tego bardzo często miałem świadków, gdyż nie byłem sam. Tylko wtedy nie było jeszcze ogólnie dostępnego internetu, a wszelkie rewelacje pochodziły ewentualnie z gazet. Przez długie lata żyłem w przekonaniu, że widziałem UFO.

Wraz z zagłębianiem wiedzy z zakresu astronomii i zjawisk zachodzących w atmosferze w przeciągu kilkunastu lat zacząłem zdawać sobie sprawę, że wiele rzeczy można po prostu wytłumaczyć lub obalić - za pomocą wiedzy. Chciałbym podkreślić, że wiedza ta NIGDY nie pochodziła z internetu, a wyłącznie z KSIĄŻEK. Dlaczego to zaznaczam? Ponieważ dziś bardzo wielu ludzi myśli, że WIEDZA = INTERNET. A to bardzo błędne i zgubne myślenie. Co gorsza młody człowiek nie potrafi już odróżnić co jest prawdą, a co manipulacją, ponieważ jest to dla niego świat zastany (ten z internetem).

Zamiast podniecać się teoriami spiskowymi sianymi na lewo i prawo bez kontroli i podwania jakiegokolwiek oficjalnego źródła polecam przejść się do biblioteki lub do księgarni i zakupić profesonalną literaturę, napisaną przez ludzi, którzy całe swoje życie oddali nauce (podkreślam CAŁE, a nie kilka godzin na YouTubie jak to ma dziś miejsce i nagle wszyscy są znawcami tematu). Nawet jeśli dane zjawisko nie ma wytłumaczenia, to może okazać się, że jest sposób, aby je obalić. Takie metody kilka razy zaprezentował w swoich książkach Carl Sagan. I o ile wielu naukowców wierzy i jest przekonanych, że życie poza Ziemią może istnieć (a nawet istnieje), tak odwiedziny przez UFO są po prostu wyssane z palca.

Na początek polecam Carl Sagan - Kosmiczne Związki. Kilka ostatnich rozdziałów może pomóc otworzyć umysł i spojrzeć na sprawy z nieco innej perspektywy. Takiej, która ma sens i naukowe fundamenty.

 

...i tak mi się skojarzyło:

43787674_1850390178408016_4395597267348750336_n.png

  • Like 4

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coś przegapiłem, Mandarin znowu wciska swoje teorie. Chłopie, czy do Ciebie nie dociera że nikt tu Twoich chorych myśli nie kuma? Nie ta półka, my nie nadążamy za Twoim tokiem myślenia. Najłagodniej mówiąc - mógłbyś zmienić medium? Rano Ci proponowałem FB - tam znajdziesz wyjaśnienia , poklask i mnóstwo lajków!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Widzę że coś przegapiłem, Mandarin znowu wciska swoje teorie. Chłopie, czy do Ciebie nie dociera że nikt tu Twoich chorych myśli nie kuma? Nie ta półka, my nie nadążamy za Twoim tokiem myślenia. Najłagodniej mówiąc - mógłbyś zmienić medium? Rano Ci proponowałem FB - tam znajdziesz wyjaśnienia , poklask i mnóstwo lajków!

Oj, przegapiłeś :cheers:

51 minut temu, mandarin napisał:

...Wierze jednak że są między wami i ludzie z prawdziwym powołaniem naukowca, którzy nie zajmują się tylko tym co "znane, oklepane i bezpieczne" ale mają w sobie odwagę, którą mieli wielcy naukowcy na przestrzeni dziejów, by pójść dalej, niż większość "indoktrynowanych" w to co stare, zakurzone i w czym wygodnie się zagrzebać, razem z pasją dla której naukowcami zostali... I dla takich tu jestem, osobiście wierząc i w "nawrócenie" Jacka i Wessela, których chyba najbardziej próbowano wkręcić w "materialistyczny matrix". Jeśli przyjrzą się dowodom na realność zjawisk ufo i dokumentom wojskowym na ich temat, to podejrzewam że taki ich gniew może opanować, iż sami stać się mogą największymi gorliwcami walczącymi ze starym systemem (który ich próbował okraść o pełniejszy obraz rzeczywistości), a którego narzędziami są: manipulacje, zastraszania i marne próby ukrywania prawdy :)...

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Dżizas Krajst - poczuł powołanie, już się boję, cały się trzęsę i czuję demona...

Ja za to czuję się niedoceniony. Chyba już całkiem na mnie lachę położył :cheers:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu dla tych którzy UFO widzieli albo zobaczą - podczas swoich obserwacji astronomicznych. Dla części z obserwatorów nieba to tylko kwestia czasu, gdy to się stanie. 

Jeśli chodzi o poważne badania UFO, to władze Francji i innych krajów, zapewne kasy na darmo nie wyrzucały, gdy tajnie badano to zjawisko, i na końcu stwierdzono: image.png.d64679ece9d24c908a7cef2301bf67cd.png

https://kopalniawiedzy.pl/UFO-CNES-Panstwowy-Osrodek-Badan-Kosmicznych-Jacques-Patenet,2151

Dziękuje za stworzenie tego miejsca, gdzie można o takich sprawach pisać :*

A co do youtube, to  są tam i fakty i kłamstwa, tak jak wszędzie. NASA uderzenia meteorytów w Księżyc ujawniła dopiero po kilku tygodniach, więc nie łudźcie się że wszystko wam wyłoży na tacę i od razu, agencja powiązana z wojskiem i rządem :)

https://wiadomosci.onet.pl/nauka/wielka-eksplozja-na-ksiezycu-po-uderzeniu-meteorytu/dlre2

 15 lutego 2013 i 17 marca 2013 - doszło do dwóch wielkich kosmicznych eksplozji, na odcinku Ziemia-Księżyc...
 
"Do zdarzenia doszło 17 marca tego roku w regionie nazywanym Mare Ibrium,
 jednak dopiero teraz informację o nim podano do wiadomości publicznej"
Onet.Wiadomości, z 18 maja 2013r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dexter77 napisał:

Nawet jeśli dane zjawisko nie ma wytłumaczenia, to może okazać się, że jest sposób, aby je obalić. Takie metody kilka razy zaprezentował w swoich książkach Carl Sagan. I o ile wielu naukowców wierzy i jest przekonanych, że życie poza Ziemią może istnieć (a nawet istnieje), tak odwiedziny przez UFO są po prostu wyssane z palca.

Tak na siłe wszystko się da wytłumaczyć, nawet jeśli to nie będzie prawda. Kiedyś mówiono że kamienie spadające z nieba to bzdura, "bo w niebie nie ma kamieni". Niektórzy też "udowadniają" na siłe że człowiek nie wylądował na Księżycu, i mają na to takie same "dowody" jak ci co mają rzekome dowody na "nieistnienie UFO" jako paranomalnych zjawisk. Problem w tym że wiele manifestacji UFO ma w sobie wątek paranormalności.

Co do wyssania z palca, to po pierwsze większość zjawisk UFO jest manifestacją zjawisk z płaszczyzny duchowej, i rozmaitych materializacji związanych z istotami duchowymi "z innego poziomu istnienia":

 

Ufolog Dr Allen Hynek:
      "Sprawa ta jest bardziej skomplikowana, niż każdy z nas to sobie na początku wyobrażał. Ma ona aspekty paranormalne, ale również fizyczne (...) Jeśli dowody zmuszą nas ostatecznie do przyjęcia wersji paranormalnej to ją przyjmiemy (...) 
      Teoria pozaziemskiego pochodzenia UFO budzi pewne wątpliwości"
 
Virgil Armstong (były pracownik CIA znany z prowadzenia SKY-WATCH) o UFO:
"...fenomen ten jest zjawiskiem natury duchowej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)