Skocz do zawartości

Sprzedam


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Nowok76 napisał:

Dlaczego ogloszenie Anvy zostało usunięte ????????????

Na prośbę wystawiającego. ,, Wycofuję rozważanie sprzedaży -proszę o usunięcie mojego rozważania z giełdy. " I nie zostało usunięte tylko zakryte w związku z tym obwieszczeniem :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a jak to jest z tą ceną (wymagany element oferty)? Potrafisz jakoś wykazać, że dwójka i dwa uśmieszki oznaczały cenę? I jaka to była cena?

(pomijam wiele innych aspektów łącznie z tym, że ofertę mógł wcześniej przyjąć ktoś inny - stąd prośba o usunięcie).

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nowok76 napisał:

Zrobiłeś to po złożeniu mojej oferty, więc transakcja się dokonała !!!

Ja tego nie zrobiłem a co do transakcji to dogaduj się z wystawiającym ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś myślałem że w naszym środowisku można jakoś po ludzku się dogadać.
Niestety tu już też dotarła ta fala zawiści,cwaniactwa i kombinatorstwa.
Od dziś przed napisaniem czegokolwiek na forum będę się 10 razy zastanawiał czy aby na pewno to chcę zrobić.


 

  • Like 3

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo napisał:

Darek, a jak to jest z tą ceną (wymagany element oferty)? Potrafisz jakoś wykazać, że dwójka i dwa uśmieszki oznaczały cenę? I jaka to była cena?

(pomijam wiele innych aspektów łącznie z tym, że ofertę mógł wcześniej przyjąć ktoś inny - stąd prośba o usunięcie).

Łukasz jesteś pewny, że to wystarczający argument? Podobne już padały w sądach ponad 10 lat temu, ale niestety na niekorzyść sondujących sprzedawców...

Przykład 1 - aukcja (rządzi się innymi prawami, ale to dobry przykład): https://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/aukcje;na;allegro;-;precedensowy;wyrok;sadu,169,0,221353.html

Przykład 2 - błąd przecinka dziesiętnego: http://moto.pl/MotoPL/1,111276,4387831.html

Zalecałbym ostrożność sprzedającym, a tym bardziej właścicielowi forum, który ukrył ogłoszenie sprzedaży na prośbę użytkownika mimo, że regulamin (giełdy) nie stwarza takiej możliwości. To nie jest tak, że na forum nie obowiązuje kodeks cywilny, bo ktoś ma taką opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was już do reszty porąbało???? O czym my tu piszemy? I po cholerę te popisy?? To jest forum hobbystów czy polowania na czarownice? Ludzie, opanujcie się bo za chwilę nikt tu nie bedzie zaglądał. Jeden pieprzy głupoty o świetle Księżyca, drugi do sądu chce podawać za ofertę sprzedaży..opanujcie się !

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieram oczy i przetrzeć nie mogę...... :( 
Ludziska kochane - pogoda (ładna na nocnym niebie) wróci!!!!

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RadekK napisał:

Łukasz jesteś pewny, że to wystarczający argument? Podobne już padały w sądach ponad 10 lat temu, ale niestety na niekorzyść sondujących sprzedawców...

Całe szczęście że podobne, bo jeszcze ktoś emota za przecinek może wziąć. A może ktoś chciał emotami zapłacić? 

Co za absurd...

4 minuty temu, Alien napisał:

Przestańcie bo już się niedobrze od tych wpisów robi.

Dokładnie, przenoszę wątek, bo w dziale Sprzedam nie ma dla niego miejsca. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowok76 napisał:

Cwaniak to dał ogłoszenie sprzedaży.

Darek - Ty to piszesz poważnie?
Radek - a Ty widzę podobnie jak z RODO próbowałeś wyrokować i poprzeczki prawnicze stawiać strasznie wysoko.... Widziałeś to ogłoszenie? Przeczytaj dokładnie zanim paragrafami zaczniesz straszyć...

,,Witam
Rozważam sprzedaż m?ojego DDM'a -zainteresowanych zapraszam na PW
Cena do uzgodnienia - aby było zgodnie z regulaminem 2???"

Czy to jest sprzedam????? Ktoś na PW napisał, odpowiedź akceptującą otrzymał?


Ludziska - pogięło Was? Zaraziliście się od popielatego światła? Opanujcie się i skończcie te farsę.....
Jak można tak się zapędzać? Opanujcie się wreszcie, odpuśćcie sobie - proszę :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że kiedykolwiek na tym forum dojdzie do takiej sytuacji, że jeden user będzie chciał wykolegować drugiego. Brak słów.

Ogólnie myślę, że możemy zakończyć dyskusję gdyż sprzęt tak czy siak kupił kapral. :) 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szdom1 napisał:

...

Ogólnie myślę, że możemy zakończyć dyskusję gdyż sprzęt tak czy siak kupił kapral. :) 

No jak nie spełni moich oczekiwań to go wstawię na giełdę :)) 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kapral napisał:

No jak nie spełni moich oczekiwań to go wstawię na giełdę :)) 

Może Włodek odkupi. :) 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że nasze wpisy pozostają w archiwum więc gdybym coś w przyszłości wystawiał na giełdę to oznajmiam , że wykluczam użytkownika Nowok76 z możliwości składania ofert na moje kiedykolwiek wystawione ogłoszenia. Szczegolnie gdy wstawię na giełdę MOJĄ ASĘ...

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowok76 napisał:

Zrobiłeś to po złożeniu mojej oferty, więc transakcja się dokonała !!!

 

4 godziny temu, Nowok76 napisał:

Od tego momentu sprzedający ma obowiązek sprzedać towar, a ja mam obowiązek za niego zapłacić.

 

Czy sprzedajacy zaakceptował tą ofertę ? Transakcja zresztą to się dokonuje jak on ci wyślę towar, a ty jemu pieniądze. Poza tym sprzedający nie ma obowiązku sprzedawania każdemu kto się zgłosi.

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Radek - a Ty widzę podobnie jak z RODO próbowałeś wyrokować i poprzeczki prawnicze stawiać strasznie wysoko.... Widziałeś to ogłoszenie? Przeczytaj dokładnie zanim paragrafami zaczniesz straszyć...

Ja? Straszyć? Stawiac poprzeczki? O czym Ty w ogóle piszesz i co ode mnie chcesz? Przeczytaj dokładnie zanim komuś coś zarzucisz. Jak widać tyle samo wiesz o RODO co kodeksie cywilnym. Ja nie wymysliłem ani pierwszego ani drugiego. Moja wypowiedź zawierała dwa linki sprzed dekady, pokazujące że w podobnych sytuacjach trzeba uważać. Nie sądzisz, że taki głos ma na celu coś konstruktywnego? Jeśli nie, to po co ten cały regulamin i wielka rada forum, jeśli można sobie pisać tutaj cokolwiek? Czy ogłoszenie sprzedaży było zgodne z regulaminem bo zawierało dwa uśmieszki? A jeśli nie było zgodne z regulaminem, to dlaczego nie zostało usunięte przez admina, tylko dopiero na prośbę użytkownika. Odrobina konsekwencji w stosowaniu zasad nikomu nie zaszkodzi. Całkiem niedawno podobny post bez ceny został z giełdy usunięty. Też dotyczył sprzętu ASA. Czy to jest jakaś legitymacja partyjna??? I na koniec pytanie, a gdzie jest jakikolwiek komentarz kierowany do użytkownika, który takie ogłoszenie dał??? Nie ma bo wszystko jest OK? Serio???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)