Skocz do zawartości

Sprzedam


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Charon_X napisał:

 

Czy sprzedajacy zaakceptował tą ofertę ? Transakcja zresztą to się dokonuje jak on ci wyślę towar, a ty jemu pieniądze. Poza tym sprzedający nie ma obowiązku sprzedawania każdemu kto się zgłosi.

Ostatni raz napiszę. To było Rozważenie sprzedaży. Nigdzie z całym moim zacytowanym poście Anvy nie jest napisane sprzedam.

10 minut temu, kapral napisał:

Panowie dość dyskusji na temat mojego montażu. Proszę zamknąć wątek bo dalsza dyskusja nie ma sensu...

Tak - wszelka dyskusja to bicie piany z nudów i przy okazji wychodzi co kto sobą reprezentuje... to tak na przyszłość.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jacek E. napisał:

Ostatni raz napiszę. To było Rozważenie sprzedaży. Nigdzie z całym moim zacytowanym poście Anvy nie jest napisane sprzedam.

Tak - wszelka dyskusja to bicie piany z nudów i przy okazji wychodzi co kto sobą reprezentuje... to tak na przyszłość.

To tym bardziej nic nie powinno być. Zamknijcie juz ten wątek jak najszybciej, bo zaraz się wszyscy ponakręcają i nic dobrego z tego nie wyniknie.

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RadekK napisał:

Ja? Straszyć? Stawiac poprzeczki? O czym Ty w ogóle piszesz i co ode mnie chcesz? Przeczytaj dokładnie zanim komuś coś zarzucisz. Jak widać tyle samo wiesz o RODO co kodeksie cywilnym. Ja nie wymysliłem ani pierwszego ani drugiego. Moja wypowiedź zawierała dwa linki sprzed dekady, pokazujące że w podobnych sytuacjach trzeba uważać. Nie sądzisz, że taki głos ma na celu coś konstruktywnego? Jeśli nie, to po co ten cały regulamin i wielka rada forum, jeśli można sobie pisać tutaj cokolwiek? Czy ogłoszenie sprzedaży było zgodne z regulaminem bo zawierało dwa uśmieszki? A jeśli nie było zgodne z regulaminem, to dlaczego nie zostało usunięte przez admina, tylko dopiero na prośbę użytkownika. Odrobina konsekwencji w stosowaniu zasad nikomu nie zaszkodzi. Całkiem niedawno podobny post bez ceny został z giełdy usunięty. Też dotyczył sprzętu ASA. Czy to jest jakaś legitymacja partyjna??? I na koniec pytanie, a gdzie jest jakikolwiek komentarz kierowany do użytkownika, który takie ogłoszenie dał??? Nie ma bo wszystko jest OK? Serio???

Zanim zaczniesz się wymądrzać to odszukaj swoje posty i moje kontrujące, które pisałeś w temacie gdy na FA miało obowiązywać RODO. Czytasz niedokładnie to co napisał Twój adwersarz a później lejesz prawnicza wodę. 
Temat RODO zostawiam. Jest odwrotnością tego co niby miało być i niby nie do przejścia dla Admina i For. Poszło bardzo gładko.

A na potwierdzenie tego ze nie przeczytałeś postu Anvy o propozycji sprzedaży  nawypisywałeś w swoich postach z linkami po prostu głupot z tematem niezwiązanych. To wszystko Szanowny Kolego.
Możesz sobie pisać tu dalej ile chcesz - dla mnie napisałeś o wszystkie zdania za dużo. To jest  ,,Astro-giełda Forumastronomiczne.pl ma charakter niekomercyjny i ma służyć wyłącznie migracji sprzętu w obrębie naszej astro-społeczności, nie handlowi zarobkowemu astro-towarem".  Napiszę ostatni raz - Anva nigdzie nie napisał SPRZEDAM.
Żegnam w tym temacie. Tak to wszystko jest serio a takie zachowanie widzę pierwszy raz na FA i mam nadzieje, ze ostatni, bo tylko pora monsunowa może być chyba gorsza - smutek tropiku po takich postach i zrobienia wielkiego G z niczego.
Wstyd szanowni forumowicze - straszny wstyd :( 
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RadekK napisał:

Ja? Straszyć? Stawiac poprzeczki? O czym Ty w ogóle piszesz i co ode mnie chcesz? Przeczytaj dokładnie zanim komuś coś zarzucisz. Jak widać tyle samo wiesz o RODO co kodeksie cywilnym. Ja nie wymysliłem ani pierwszego ani drugiego. Moja wypowiedź zawierała dwa linki sprzed dekady, pokazujące że w podobnych sytuacjach trzeba uważać. Nie sądzisz, że taki głos ma na celu coś konstruktywnego? Jeśli nie, to po co ten cały regulamin i wielka rada forum, jeśli można sobie pisać tutaj cokolwiek? Czy ogłoszenie sprzedaży było zgodne z regulaminem bo zawierało dwa uśmieszki? A jeśli nie było zgodne z regulaminem, to dlaczego nie zostało usunięte przez admina, tylko dopiero na prośbę użytkownika. Odrobina konsekwencji w stosowaniu zasad nikomu nie zaszkodzi. Całkiem niedawno podobny post bez ceny został z giełdy usunięty. Też dotyczył sprzętu ASA. Czy to jest jakaś legitymacja partyjna??? I na koniec pytanie, a gdzie jest jakikolwiek komentarz kierowany do użytkownika, który takie ogłoszenie dał??? Nie ma bo wszystko jest OK? Serio???

Przynajmniej wiadomo o co chodzi. 

Czy zgłosiłeś wpis administracji, jako niezgodny z regulaminem? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Człek przychodzi z pracy do domu styrany chce se odpocząć poczytać lub napisać coś na forum wśród znajomych i astrobraci, a tu co? .............. Aż mnie niesmak złapał ze względu na uczestniczenie w forum od samego jego początku. 

Dobrej Nocy, Szkoda czasu marnować na takie i inne dziecinne i chore zachowania.

  • Like 3

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RadekK napisał:

A Ty zgłosiłeś?

Rada Forum nie pracuje tutaj na cały etat. Nigdzie też nie jest określony czas na reakcję (choć w miarę możliwości staramy się reagować szybko, szczególnie na zgłoszenia). Po to właśnie przy każdym poście u góry jest link Zgłoś ten post - każdy może z niego skorzystać. 

Jeśli sam nie zgłosiłeś, to nie miej pretensji do innych o to, czego sam nie robisz. Do siebie możesz mieć tylko pretensje o to, w jaki sposób wykorzystujesz nieregulaminowe wpisy. 

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego tylko taki, że na przyszłość trzeba z miejsca kasować wątki sprzedażowe z  "rozważaniami" na temat sprzedaży i bez podanej jasno ceny. Sprzedający powinni zachowywać się odpowiedzialnie i mieć skonkretyzowane oczekiwania co do warunków transakcji. Z drugiej strony prosiłbym też  kupujących o wzięcie pod uwagę faktu, że nie jesteśmy portalem sprzedażowym, tylko kolektywem wirtualnych kumpli. Szanujmy się, a wszyscy pożyjemy dłużej. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukost napisał:

Wniosek z tego tylko taki, że na przyszłość trzeba z miejsca kasować wątki sprzedażowe z  "rozważaniami" na temat sprzedaży i bez podanej jasno ceny. Sprzedający powinni zachowywać się odpowiedzialnie i mieć skonkretyzowane oczekiwania co do warunków transakcji. Z drugiej strony prosiłbym też  kupujących o wzięcie pod uwagę faktu, że nie jesteśmy portalem sprzedażowym, tylko kolektywem wirtualnych kumpli. Szanujmy się, a wszyscy pożyjemy dłużej. 

O! I o to właśnie chodzi. @lukost dziękuję za konstruktywne podsumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RadekK napisał:

Łukasz, sorry ale nie dam się wmanewrować w odpowiedzialność za brak zgłoszenia wpisu. Robicie nagonkę bez żadnego powodu i akurat byłem pod ręką więc huzia na juzia. Dla mnie to jest EOT

Radek, sam zacząłeś ten absurd - w sumie nie - sam jako pierwszy zacząłeś go traktować na poważnie (a przynajmniej tak to wyglądało). Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Jak uważasz że jesteś bez winy, to zwracam honor. 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołujesz mnie do tablicy więc jeszcze jeden, ale tym razem ostatni wpis w tym wątku.

Ja nic nie zacząłem. W istniejącym wątku (wydzielonym z giełdy) zwróciłem uwagę na to, żeby uważać z takimi ogłoszeniami, bo historia polskiego internetu pokazała, że może się to bardzo niebezpiecznie skończyć dla sprzedającego. Nie straszę, nie wymądrzam się, słyszałem o takich przypadkach więc zabrałem głos w dyskusji. Czy to źle? Każdy ocenia jak chce. Czy ta sytuacja jest normalna? NIE. Ale pokazuje też, że (skoro przysłowia poszły w ruch) jak uderzysz w stół to odezwą się nożyce. Wessel pisze o tym żeby nie pieprzyć, Jacek E kolejny raz przeprowadza atak ad persona, a meritum sprawy odchodzi na plan dalszy. Nikt tu nie ma złych intencji, ale skoro taka sytuacja wystąpiła to należy wyciągnąć z niej wnioski. Nie wyciągniemy to będzie wracać. Wyciągniemy to będzie peace and love. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ale to nie jest serwis aukcyjny tylko forum hobbystyczne z giełdą grzecznościową. Nowok76 nie wygrał żadnej licytacji, tylko wystawił swoją propozycje kupna. Rozważanie sprzedaży i oferta kupna to nie jest żadna transakcja - tylko 2 luźne propozycje. Nie doszło do żadnej umowy kupna sprzedaży. 

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym piszę, tylko o wątku w dziale Sprzedam (obecnie ukrytym na prośbę autora). Wybrałeś taki a nie inny sposób na przedstawienie swoich racji i tyle, albo aż tyle. Nie przedstawiłeś swojego punktu widzenia u źródła, nie zgłosiłeś postu do moderacji, tylko zacząłeś prywatną wojenkę - czy sam, czy z kolegami Nowok76 czy WaldemarZur - nie wnikam w to. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RadekK napisał:

 Jacek E kolejny raz przeprowadza atak ad persona, a meritum sprawy odchodzi na plan dalszy. Nikt tu nie ma złych intencji, ale skoro taka sytuacja wystąpiła to należy wyciągnąć z niej wnioski. Nie wyciągniemy to będzie wracać. Wyciągniemy to będzie peace and love.

Wywołany również do tablicy Jacek E kolejny raz przypuszcza atak - nie czytasz i idziesz w zaparte do końca. Nie próbujesz ostrzec tylko pokazać swoje elokwentne i ociekające wiedzą ja.
Nie było powodu do żadnych ostrzeżeń - jak uparty osioł powtórzę - Anva nie wystawił montażu na sprzedaż a Ty zrobiłeś z tego najzwyklejszą zadymę, o której na FA do tej pory się nikomu nie śniło i tyle.
Co do wcześniejszego postu do mnie ,,spal mnie na stosie  :D:D:D" - Szkoda zapałek. Sam się spaliłeś.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
57 minut temu, Charon_X napisał:

Radek, ale to nie jest serwis aukcyjny tylko forum hobbystyczne z giełdą grzecznościową. Nowok76 nie wygrał żadnej licytacji, tylko wystawił swoją propozycje kupna. Rozważanie sprzedaży i oferta kupna to nie jest żadna transakcja - tylko 2 luźne propozycje. Nie doszło do żadnej umowy kupna sprzedaży. 

Podpisuję się tutaj pod wypowiedzią Adriana, jako FA nie jesteśmy portalem aukcyjnym, nie  wiążą nas żadne umowy handlowe z oferentami, nie pośredniczymy i nie bierzemy odpowiedzialności za prywatne umowy między stronami. W razie oszustwa, (jeżeli organy ścigania mnie o to poproszą) udostępnię wszelkie dane o stronach transakcji. Jeżeli ktoś, kogoś oszukał może dochodzić swoich praw cywilnie. Ale pamiętajmy, że giełda ma charakter akomercyjny i grzecznościowy i to zazwyczaj sprzedający decyduje komu chce sprzedać. Oczywiście uznaniowo liczy się pierwszy oferent, ale ani admin ani Rada forum, nie może narzucić sprzedającemu, komu ma sprzedać swój własny towar. Gdybym ja osobiście kogoś nie lubił po prostu bym mu tego nie sprzedał i to byłaby tylko moja prywatna sprawa i żaden sąd ani prokurator nie podważył by mojego prawa do tej najbardziej powszechnej czynności cywilnoprawnej.

Ze swej strony proponuję umiar i dystans, ponieważ giełda ma służyć wyłącznie migracji sprzętu w obrębie astro-społeczności. Czyli jeżeli sprzęt nie jest nam potrzebny,sprzedajemy go by zakupić coś, co nam bardziej odpowiada, nie zarabiamy na tym.Sprzedaż towaru jest drogą do naszej dalszej popularyzacji astronomii i samorealizacji w naszym hobby.To jest cel przewodni naszej giełdy .Jeżeli wam to nie odpowiada są portale aukcyjne na, które Was odsyłam.

Jeśli chodzi o zgłoszenie nie widzę żadnych podstaw do ukarania osoby zgłaszanej,  przeczytałem to dwukrotnie i mogę ten osąd wydać z pełną bezstronnością. Taki pogląd Zresztą przedstawiłem na radzie FA.

Z poważaniem Administrator

  • Like 8

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)