Skocz do zawartości

Problem ze stroną główną FA


esteon

Rekomendowane odpowiedzi

Było i zamierzam do tego wrócić, ale nie mogę użyć kanału nowych postów, ponieważ najnowszy silnik nie współgra z czarną templatką. "animate"

Myślę firma IPSFocus, wypuści najnowszą wersję templatki, bo biała standardowa, jak może zauważyliście, normalnie wyświetla kanał tematów.

 I wtedy gdy pojawi się kompatybilna wersja wrócimy, do starej formy wyświetlania, teraz tylko podlinkowałem Wam streamy nowych postow. Ale to rozwiązanie tymczasowe.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już zrobione i nie żebym się czepiał, ale:

  • wejście w wątek kieruje na pierwszy post
  • brak logo FA w lewym górnym rogu, ale link do strony głównej jest i działa
  • brak strzałek do przeskoku na górę/dół strony, które były w prawym dolnym rogu
  • przestawiłem się na biały styl, ale jak przywrócić czarną templatkę? A przez to są nieczytelne napisy menu na tle 

postFA.thumb.png.bf3f2aeb43d79082e381d4d928710909.png

PS. przy okazji sprawdzam, czy mogę pisać posty

 

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod Chrome to tak wygląda. Chyba jeszcze nie działa właściwie. Częściowo jest po angielsku... Speechless

strgł.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisQ napisał:

U mnie pod Chrome to tak wygląda. Chyba jeszcze nie działa właściwie. Częściowo jest po angielsku... Speechless

strgł.jpg

Bo to streemy nie tematy...jak pisałem wyżej uzbrój się w cierpliwość.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignisdei napisał:

Działa stary, poczciwy dodatek: scroll to top ;)

Super :)
To jeszcze żeby się posty w danym temacie niezwielokrotniały na głównej tylko widniał ostatni i już chyba będzie Oki :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie nasza templatka czeka w kolejce na aktualizację. Wszystko wróci do normy jak to dostosują do naszej wersji 4.50.

https://www.ipsfocus.com/themes/

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dexter77 napisał:

Widać znaczące spowolnienie ładowania / szybkości strony.

Jak żółwica w zaawansowanej ciąży :(

  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należą Wam się wyjaśnienia odnośnie ostatnich wydarzeń.

 09 września, zrobiliśmy kopię bazy danych w celu aktualizacji. 

Po aktualizacji jednak automat wyłączył nam  serwer.

Firma Webd.pl nałożyła nam limity -na konto które miało być  nielimitowane. Tak więc widzicie -oferty to fikcja.

Nasze forum podobno przeciążało ich serwer.

Kiedy forum generowało po aktualizacji dużą ilość danych do binloga, wywalało  bezpiecznik i pojawiał się error 500.

Musiałem wtedy prosić ich by włączyli ręcznie. Sytuacja powtórzyła się  cztery razy.

Napisałem wtedy prośbę o podniesienie limitów, zaproponowałem nawet pieniądze.

Odpowiedzią była oferta wyłączenia kopi zapasowych My SQL -bo one przeciążają bazę.

Na to pozwolić nie mogłem, milczałem więc bo zaczęliśmy zgrywać pliki na dysk, bojąc się że gdy się dowiedzą że uciekamy zablokują nam stronę

Zablefowałem -prosząc o włączenie na kilka dni w celu naprawy -danych.

Wyciągnęliśmy dane i wykupiłem serwer w innej firmie.

Chciałem uciec w chmurę- i to będzie docelowe, na razie jednak obecna oferta wydaje się na tyle atrakcyjna by przeczekać.

Jak pisał Techniczny wszystko wróci do normy za kilka dni.

 

  • Like 2
  • Thanks 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Należą Wam się wyjaśnienia odnośnie ostatnich wydarzeń.

 09 września, zrobiliśmy kopię bazy danych w celu aktualizacji. 

Po aktualizacji jednak automat wyłączył nam  serwer.

Firma Webd.pl nałożyła nam limity -na konto które miało być  nielimitowane. Tak więc widzicie -oferty to fikcja.

Nasze forum podobno przeciążało ich serwer.

Kiedy forum generowało po aktualizacji dużą ilość danych do binloga, wywalało  bezpiecznik i pojawiał się error 500.

Musiałem wtedy prosić ich by włączyli ręcznie. Sytuacja powtórzyła się  cztery razy.

Napisałem wtedy prośbę o podniesienie limitów, zaproponowałem nawet pieniądze.

Odpowiedzią była oferta wyłączenia kopi zapasowych My SQL -bo one przeciążają bazę.

Na to pozwolić nie mogłem, milczałem więc bo zaczęliśmy zgrywać pliki na dysk, bojąc się że gdy się dowiedzą że uciekamy zablokują nam stronę

Zablefowałem -prosząc o włączenie na kilka dni w celu naprawy -danych.

Wyciągnęliśmy dane i wykupiłem serwer w innej firmie.

Chciałem uciec w chmurę- i to będzie docelowe, na razie jednak obecna oferta wydaje się na tyle atrakcyjna by przeczekać.

Jak pisał Techniczny wszystko wróci do normy za kilka dni.

 

I teraz wiemy skąd te całe ,,zamieszanie" - Draństwo i tyle
Walczcie z Technicznym, ja TRZYMAM KCIUKI :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Firma Webd.pl nałożyła nam limity -na konto które miało być  nielimitowane. Tak więc widzicie -oferty to fikcja.

 

To jest standardowe zachowanie firm hostingowych. Nielimitowane niby, ale potem jak się spojrzy na dokładną umowę, to się okazuje, że do czasu.

Już mi się zdarzyło robić migrację w taki sposób, że firma utrudniała limitami pobieranie danych, żeby tylko u nich zostać, ale z drugiej strony zaczynała naliczać dodatkowe ?opłaty transferowe? od przekroczonego limitu, którego miało niby nie być.

Strasznie upierdliwa robota z przenoszeniem danych, więc współczuję i trzymam kciuki, żebyście o niczym nie zapomnieli, bo to się zdarza :P

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie co zrobić by uniknąć takiej sytuacji w przyszłości? Jeśli to ma kosztować więcej to niech kosztuje, bo taka sytuacja jaka miała miejsce z punktu widzenia użytkownika słabo wygląda.

Czy mi się wydaje czy za wszelką cenę szukasz ofert najtańszych? A co tanie to wiadomo... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lukost napisał:

Czy mi się wydaje czy za wszelką cenę szukasz ofert najtańszych? A co tanie to wiadomo... 

Mamy już sporą pojemność, a nie wszystkie firmy oferują hoisting na naszych warunkach. Czy tańsze...główni gracze taki hosting oferują  na początku za kilkaset zł. a potem (np. po roku) cena winduje się do 1.000zł, tak było w przypadku Home.

Nie chcę golić userów ...trzeba robić tak by umiejętnie gospodarować powierzoną kasą.

W  tej chwili dysponuję kwotą 1400zł  z cegiełek, nie wywalę wszystkiego  na hosting-to moje środki na cały rok. Wolę korzystać z promocji i jak "nomad" (jak to Jolo określił) uciekać z miejsca na miejsce. Ale wiem, że w najbliższym czasie pójdziemy w chmurę. Mam już konto na Amazonie.  Będziemy płacić parę eurasów miesięcznie za transfer plików- będziemy przynajmniej wiedzieć za co płacimy.A baza forum będzie na jakimś mniejszym serwerze hostingowym. 

Ale damy znak odpowiednio wcześniej.  Ta sytuacja była bezprecedensowa. Nikt wcześniej nie wyłączył mi serwera  uwagi na wysoki ruch...Trzeba było szybko działać.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ,że forum zrobiło się "białe" to chwilowe? czy muszę coś zmienić w ustawieniach? bo jakoś do tego jasnego tła ciężko się przyzwyczaić

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzegorz Czernecki napisał:

Czy to ,że forum zrobiło się "białe" to chwilowe? czy muszę coś zmienić w ustawieniach? bo jakoś do tego jasnego tła ciężko się przyzwyczaić

A Grzechu ni z gruchy ni z pietruchy ?

Trąbimy o tym od rana, pliki się wgrywają na nowy serwer. Za kilka dni będzie po staremu. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignisdei napisał:

Ta sytuacja była bezprecedensowa. Nikt wcześniej nie wyłączył mi serwera  uwagi na wysoki ruch...Trzeba było szybko działać.

No cóż, przynajmniej wiadomo jakiej firmy unikać, bo hosting w którym dostawca wyłącza znienacka serwer to bagno nie hosting.

Szacun dla naszych Adminów, bo migracja danych bez czasu na solidne przygotowanie przedsięwzięcia to niełatwe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączniki zostały w końcu przeniesione, została jeszcze templatka, czekamy na jej wydanie, wgrałem przy okazji  najnowsze spolszczenie (od ipsbeyond.pl). Obecnie jesteśmy na cyberfolks.pl (dawne linuxpl.com), z tym hostingiem nigdy nie mieliśmy  problemów, byliśmy z nimi od samego początku istnienia fa, dwa lata temu musieliśmy zmienić hosting z powodu dużej ilości załączników, obecnie ich oferta została zmieniona i jesteśmy z powrotem, 300gb na dane mam nadzieje że na parę lat  wystarczy ;)

Jeżeli pojawią się problemy z działaniem portalu proszę o informację w tym wątku.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Adminowi Technicznemu za bezinteresowną pracę i szybką pomoc!?

Teraz ja biorę się do pracy by forum wyglądało jak przedtem :)

 

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignisdei napisał:

Dziękujemy Adminowi Technicznemu za bezinteresowną pracę i szybką pomoc!?

Teraz ja biorę się do pracy by forum wyglądało jak przedtem :)

 

Będzie powrót do starego silnika? 

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum wygląda prawie ja przedtem, dużo da templatka, która jeszcze jest w starej wersji, trzeba też dopracować banery, które na razie wkleiłem na sztywno . Dziś już nie dam rady. Poprosiłem Jolo -jak by miał czas. Forum ogarnięte, nie pali się. 

ps1. Polarisa proszę o podesłanie mi banerka Astronocy bo nie mogę znaleźć w kopii.

Ps2. Co do tych obrazów o których Jolo wspominał nie, umiem zaleźć przyczyny.  Myślałem że to blokada starych http// ale nie zadziałało...

Pogadam z technicznym.

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, izonix napisał:

Witam.

Nie widzę możliwości przełączenia stylu (czarny - biały), to chwilowo, czy już na stałe będzie czarno?

Jurek

Sorry zapomniałem o tym drugim stylu, dzisiaj to jeszcze powinienem zrobić...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)