Skocz do zawartości

Problem ze stroną główną FA


esteon

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, polaris napisał:

Być może ten sam los spotyka powiadomienia, bo do mnie już praktycznie w ogóle nie docierają ? 

Mam ten sam problem.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rzucę taki pomysł - Dlaczego na głównej jest tak bardzo ograniczona lista ostatnich wpisów? U konkurencji są linkowane cyferki z kolejnymi podstronami listy skróconej postów. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dlaczego? ...no bo włączając główny link aktywności pokazuje zbyt dużo rozszerzonych informacji i mozolnie jest ogarnąć co publikowano po dłuższym niebycie. Co prawda znalazłem też inny link o nazwie "Nowe posty na forum " https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/discover/95/ z którego fajnie się korzysta bo już jest zwięźlejszy, jednak tej kompaktowej listy z głównej nic nie jest w stanie pobić. A wielu lubi mieć podaną samą esencję aktywności danego forum na tacy, szybko i przejrzyście na małej powierzchni ekranu, do ogarnięcia jednym spojrzeniem.

A może niepotrzebnie marudzę, bo dawno nie byłem na FA i trochę się gubię. W sumie bardzo fajne, przyjazne forum tu macie. Tak trzymać!

Edytowane przez soczi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A cóż to znowu za cudaki ? Posty podświetlone, a jak na nie kliknę to wyświetla mi, że muszę mieć więcej postów...?

Fa_error.jpg

forum_error1.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są posty ukryte giełdy, w ogóle nie powinieneś ich widzieć, zagadaj o tym z Włodkiem Anvą, on jest moderatorem giełdy, jeżeli nie dojdziecie, co to? zacznę grzebać w  panelu admina.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zniknęło, i teraz jest normalnie. Może to był jakiś chwilowy błąd bo akurat Moderator coś tam modził... 

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to do czego jest ta funkcja "ukryj" przy własnym poście? W zastępstwie za usuń? Jak potem odkryć posta wrazie potrzeby? Zrobiłem test i post poprostu przepadł w niebycie, czyli tak dobrze gdzieś się ukrył, że nie mogę już go znaleźć.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie zmieniłem system wysyłania maili  z  SMTP na  PHP. Dajcie znać czy podziałało! 

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2022 o 14:31, ignisdei napisał:

Słuchajcie zmieniłem system wysyłania maili  z  SMTP na  PHP. Dajcie znać czy podziałało! 

U mnie zadziałało. Powiadomienia przychodzą, ale początkowo wpadały do spamu.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem odnaleziony. Muszę tylko każdorazowo, po aktualizacji sprawdzać, czy nie przestawiło się znowu na smtp...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Coś mi się wydaje że Ktoś wywalił całą sekcję  ? JOLO jak jesteś przy kompie wrzuć  na nowo, ostatnie tematy. Ja dopiero wieczorem ?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka na nowy serwer trwa. Stopniowo wgrywane są z backupa wszystkie pliki. A że jest tego ok 300gb musimy uzbroić się w cierpliwość. W ciągu kilku dni, może do poniedziałku,  powinny się powygrywać nasze awatary i załączniki.

Dokupiłem SSl i poukładałem loga, zaktualizowałam templatkę IP Focus

Za utrudnienia przepraszamy, ale powierzyliście mi kasę którą zamierzam mądrze gospodarować ,możliwość zaoszczędzenia 600 zł  w kasie forumowej jest warte świeczki .

Osobne Brawa dla Admina Technicznego, który migruje nam  Forum w gratisie  ? 

Na razie nie zgłaszajcie uwag, dajmy się plikom załadować na nowy serwer ?

 

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nastąpiły drobne problemy podczas aktualizacji, już te problemy rozwiązaliśmy, wszystko powinno być teraz  okej, silnik jest już w nowej wersji.

 

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Home wyłączył nam FA ze względu na ilość przekroczonych drastycznie requestów. Coś spamuje z naszej strony www. Jakieś boty.

Po korespondencji,  włączyli nam warunkowo na 24h , wyłączyliśmy wszelkie dodatki , sprawdzamy skrypty  co nam  wlazło w skrypt ? 

Nikt nie mówił ze będzie ?lekko. 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie:

Wracamy do Cyber Folks.

Home.pl zgodnie ze swą  polityką blokuje domeny o sporej ilości requestów. Zablokowali nam stronę i podali  szeregi IP z za wschodniej granicy. Poblokowaliśmy te strony. Z setek gości (spamerów i botów) zostało raptem kilkadziesiąt.    Mimo naszej pracy nastąpiła kolejna blokada. Ta ilość też nie mieści się w ich polityce.

Oczywiście zaraz przedstawiono mi ofertę hostingu 10x droższego, 

Nie mogę się nawet upominać o zwrot abonamentu bo minęło 14 dni od chwili kupna.

Postanowiłem wracać do Cyber_Folx, i płacić im co miesiąc.

Obecnie pracujemy nad przerzuceniem plików na serwer CF.   

Forum działa. Załączniki i avatary itp.  beda przeniesione w poniedzialek wieczorem.

Za utrudnienia przepraszam

ignis

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od początku na Cyber_Folks... oczywiście nasze forum jest małe i ilość danych niewielka w stosunku do FA i chociaż rozważaliśmy migrację to różnice, w naszym przypadku niewielkie w cenie, a kłopotów mogło być dużo. Dzięki za ten wpis bo to mnie utwierdza, żeby zostać jak najdłużej w jednym miejscu chyba, że cenowo zacznie się robić znacząca suma.

Trzymam kciuki za migrację...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączniki powoli  idą od wczoraj wieczór jak informowali . Tego jest ok 200gb. Wszystko zależy od Cyberfolxów z Poznania. 

Jak będzie kompletna baza plików będziemy ustawiać, powiadomienia itp.  

Uruchomiliśmy tylko samo forum by można był pisać. 

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)