Skocz do zawartości
JacekPala

Uniwersał - nieuczciwa konkurencja

Rekomendowane odpowiedzi

Krystyna Uniwersał prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą:

Firma Handlowo-Usługowa „Uniwersał” Krystyna Uniwersał

 

NIP: 5531404282, z siedzibą ul. Jodłowa 42, 34-300 Żywiec, dopuściła się niedozwolonych zachowań wobec firmy ScopeDome, polegających na rozpowszechnianiu nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produkowanych przez ScopeDome kopułach astronomicznych sygnowanych w obrocie handlowym znakami ScopeDome. Niezgodne z rzeczywistością informacje Krystyna Uniwersał rozpowszechniała w tabeli zawierającej nieprawdziwe dane techniczne i konstrukcyjnej kopuły ScopeDome, które zostały porównane do produktu nieuczciwego konkurenta FH-U „Uniwersał”.

Niedozwolone zachowania  i uporczywa odmowa FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał usunięcia skutków naruszeń spowodowały konieczność wszczęcia przeciwko Krystynie Uniwersał procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie sygn. akt V GC 57/18 o zaniechanie i usunięcie skutków czynów nieuczciwej konkurencji, to jest zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o kopule astronomicznej dyskredytujących produkt ScopeDome. 

W związku z zasadnością roszczeń Sąd skierował sprawę  do mediacji, w której wyniku została zawarta ugoda. W zawartej ugodzie, mającej moc wyroku sądowego, FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał przyznała się do popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji, zobowiązała się zwrócić koszty postępowania oraz do przeproszenia przedsiębiorstwa ScopeDome Jacek Pala, jak również do nierozpowszechniania  w przyszłości nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produktach ScopeDome. 

Na podstawie zawartej ugody oświadczenia przepraszające ScopeDome Jacek Pala są z mocy przyjętych postanowień dostępne publicznie na następujących stronach internetowych należących do FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał, stronach Facebook i stronach w innych mediach społecznościowych: 

http://www.uniwersalcompany.eu/
http://www.uniwersal.eu/
https://www.facebook.com/uniwersal.domes.poland

FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał opublikowała oświadczenia przewidziane ugodą w taki sposób, aby informacja o nieuczciwych praktykach konkurencyjnych w jak najmniejszym stopniu była dostępna dla klientów oraz innych uczestników obrotu gospodarczego.

FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał nie wykonała terminowo swoich zobowiązań ustalonych w ugodzie, część zobowiązań została wykonana dopiero po wezwaniu przez pełnomocnika pokrzywdzonego przedsiębiorstwa ScopeDome, a część nadal nie jest wykonywana przez Krystynę Uniwersał.

Postępowanie FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał zarówno poprzez nieuczciwą konkurencję, jak i niewykonywanie lub  celowo opieszałe wykonanie zobowiązań wobec ScopeDome Jacek Pala, charakteryzuje brak uczciwości i rzetelności w obrocie gospodarczym. Zamiast uczciwej konkurencji Krystyna Uniwersał szkaluje cudze produkty i jest nierzetelna w wykonywaniu zobowiązań ugody mającej moc wyroku sądowego.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)