Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, RomErdo napisał:

Witam, czy ktoś obserwuje dzisiaj księżyc?  Co to za obiekt przy księżycu?

Witam, ,,przy" Księżycu gwiazda Aldebaran.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też udało to zjawisko zarejestrować, choć seeing był słabiutki, niebo jeszcze jasne, a obraz falował okropnie. Nie mogłem dobrze wyostrzyć, choć sprzęt stał od godziny na dworze. Speechless Można ściągnąć sobie pliczek i zobaczyć. :)Odkrycia niestety nie mam, bo obowiązki w pracy wzywały. Speechless

out_19.avi

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jacek Z. napisał:

Canon 1300D Tamron 70-300     iso 400   300mm  1/400s

Canon 1300D Tamron 70-300     iso 400   300mm  1/125

Przepalasz troszkę. Zmniejsz ISO do 200 i czas 1/250 lub 1/300s. Munio już bardzo jasny.

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BlackAdder napisał:

Pierwsze światło z mojego nowego teleskopu (prawie 2 miesiące czekania na pogodę :) ). Ręczne prowadzenie teleskopu - zasilanie wysiadło na mrozie :)

BlackAdder, pięknie wyszło !!!

  • Thanks 1

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BlackAdder napisał:

Pierwsze światło z mojego nowego teleskopu (prawie 2 miesiące czekania na pogodę :) ). Ręczne prowadzenie teleskopu - zasilanie wysiadło na mrozie :)

1. Piękne fotografie :)
2. Zapraszam :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacek Z. napisał:

 

 

iso.thumb.png.a667d34a99ec1bf48fedd0436c5a99d1.png

No widzisz? - Chyba lepiej :) Jeszcze ostrość, chyba, ze to przez szybę ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pemo77 napisał:

Wczorajszy z 16:01:) P900  1x1/250  ISO100

 

 

Pikny że łon . Szkoda że nie poczekałeś do 18stej wtedy miałbyś Aldebarana po lewej  :) . Ja właśnie takie fotki zrobiłem ale nie miałem i nadal nie mam czasu to obrobić , dopiero jutro czas pozwoli. Nie wiem co wyjdzie bo w najlepszym momencie pokazały się mgliste chmurki co z pewnością nic dobrego to będzie wróżyło . Powracając do Twojej fotki jak na jedną klatkę znakomity detal . Księżyc wygląda bardzo naturalnie . SUPER.

  • Thanks 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BlackAdder napisał:

Pierwsze światło z mojego nowego teleskopu (prawie 2 miesiące czekania na pogodę :) ). Ręczne prowadzenie teleskopu - zasilanie wysiadło na mrozie :)

Kamera ASI 224MC - 40% z 500 klatek

Programy: PIPP, AutoStakkert 2, ImPPG, PaintShop Pro - opis

 

Fotki robią wrażenie . Mamy taki dział księżycowe zakamarki może na przyszłość warto takie fotki tam wrzucać . Gratuluje pierwszego światła . Premiera zacna :) 

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmamot napisał:

Powracając do Twojej fotki jak na jedną klatkę znakomity detal . Księżyc wygląda bardzo naturalnie . SUPER.

Dzięki;) cieszę się że zdjęcie się podoba, zwłaszcza takiemu ekspertowi od focenia Munia;)

  • Thanks 1

Nikon P900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pemo77 napisał:

Dzięki;) cieszę się że zdjęcie się podoba, zwłaszcza takiemu ekspertowi od focenia Munia;)

Nie no bez przesady hi . Wcale za takiego się nie uważam . Mimo to miło jest kiedy piszesz takie pochlebstwa :) Dzięki hi . 

 Fajnie że opisujesz swoje fotki ,  parametry i datę . Wiele osób wstawia czasem nawet bardzo ciekawe Fotki i nie wiadomo o niej nic.  Tak że dla wszystkich którzy nie opisują swoich wypocin apel o napisanie daty i jak została zrobiona fotka . Czy to pojedyncza fotka czy stack czy mozaika ,  bo to wiele mówi o stopniu trudność . Dlatego cenie sobie Twoja fotkę gdyż to tylko jedna klatka która nie jest przesycona i wygląda bardzo naturalnie .  Teraz właśnie jest dobry czas na focenie munia  , tak  do pełni i parę dni po. Księżyc będzie bardzo wysoko a to  wróży że wpływ kiepskiego seeingu będzie mocno zredukowany .  Mam nadzieje że teraz w wątku posypią się fantastyczne fotki naszego Munia . 

  • Like 2

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki spóźniony ale zawsze :)

Przed akcją naszły mgliste chmurki i trochę to straciło na detalu . Ale nic pamiątka jest .

23.02.2018

Księżyc i Aldebaran tuż przy zgaszeniem światła :) 

10 klatek sony alfa 700 iso100 1/125s

Obróbka stax  registax6 drobne korekt PS

zakrycie.thumb.jpg.0f47387b99de8e068379f30d8e448fe0.jpg

 

  • Like 7

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo napisał:

Dzisiejszy Łysy z mroźnej budki. Meade ACF 10", QHY163M,  filtr G, mozaika dwóch paneli po 20 klatek. 

 

Jaka piękność . SUPER. Szkoda że forum uaktywnia artefakty w przycienieniach . Ale wiadomo że na dzisiejszy dzień nic nie poradzimy . Po 20 klatek a jaki wspaniały . Gratuluję Ślicznej Mozaiki .

  • Thanks 1

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pmamot napisał:

Jaka piękność . SUPER. Szkoda że forum uaktywnia artefakty w przycienieniach . Ale wiadomo że na dzisiejszy dzień nic nie poradzimy . Po 20 klatek a jaki wspaniały . Gratuluję Ślicznej Mozaiki .

Dzięki Przemek! Faktycznie coś się spaściło po załadowaniu fotki, spróbowałem inaczej, teraz powinno być trochę lepiej.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/640, ISO 100,  Nikon D5100 + dobson 8" (własnej produkcji).

Zdjęcie wykonane 12 grudnia 2017 r., obrobione w Photoshopie.

mniej-wiecej-w-polowie.jpg

 

Ktoś poleci sprawdzony filtr do robienia zdjęć? -bo dość mdło wychodzą i muszę poprawiać kontrast. W sumie dość dziwna dla mnie sprawa, bo wydawało mi się zawsze, że powinno super kontrastowo wychodzić przy bezpośrednim podłączeniu, a tu wygląda na to, że optyka sama w sobie ma jakieś warstwy poprawiające kontrast, skoro z pominięciem obiektywu, zarejestrowany przez matrycę obraz jest mało kontrastowy.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, multivita napisał:

Ktoś poleci sprawdzony filtr do robienia zdjęć? -bo dość mdło wychodzą i muszę poprawiać kontrast. W sumie dość dziwna dla mnie sprawa, bo wydawało mi się zawsze, że powinno super kontrastowo wychodzić przy bezpośrednim podłączeniu, a tu wygląda na to, że optyka sama w sobie ma jakieś warstwy poprawiające kontrast, skoro z pominięciem obiektywu, zarejestrowany przez matrycę obraz jest mało kontrastowy.

Masz jasny teleskop i gdy Munio tłusty daje po matrycy jak diabli, zmniejszaj czas - popróbuj, ja z jasnym refraktorem używałem polaryzacyjnego obrotowego Baadera. Duzo też zależy od przejrzystości powietrza.
Moim skromnym zdaniem b. ładny Ci wyszedł :)
Witaj na FA i dawaj takich fotek więcej :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jacek E. napisał:

Masz jasny teleskop i gdy Munio tłusty daje po matrycy jak diabli, zmniejszaj czas - popróbuj, ja z jasnym refraktorem używałem polaryzacyjnego obrotowego Baadera. Duzo też zależy od przejrzystości powietrza.
Moim skromnym zdaniem b. ładny Ci wyszedł :)
Witaj na FA i dawaj takich fotek więcej :)

Tak tez staram się robić, by przy jak najkrótszym czasie pstrykać. Na pewno też sytuację psuje nie dość przejrzyste niebo, bo tego dnia nie do końca byłem zadowolony z przejrzystości. Ale ogólnie problem wydaje mi się, że leży jeszcze gdzie indziej, bo nawet jak po okolicy lecę, to też mało kontrastowe wychodzą i pierwsze co muszę zrobić, to od razu bawić się kontrastem. A jak patrzę normalnie przez okular, to kontrast jak żyleta.

Teleskop póki co testuję, bo mam go od niedawna, tak więc i zdjęć pewnie będzie przybywać z czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)