Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

@Stiopa dodając zdjęcie staramy się pisać jakim sprzętem i jakich programów użyliśmy do wygenerowania wstawianego obrazu. Zainteresuj się programami Autostakkert i Registax

  • Like 1
  • Thanks 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawcio napisał:

@Stiopa dodając zdjęcie staramy się pisać jakim sprzętem i jakich programów użyliśmy do wygenerowania wstawianego obrazu. Zainteresuj się programami Autostakkert i Registax

Dokładnie, jak ładne fotki tak ,,niedobry" autor :)
Stiopka - już to kiedyś pisałem. Raz napisz później kopiuj wklej :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnia różowego Księżyca ;) z 8 kwietnia, robione nad ranem, bo w nocy niestety przysnąłem: Canon 550D + kit 50mm:

1.thumb.png.8cbc7533d5449b7a1355b189ddf45ba2.png

 

I Canon + Mak90:

2.thumb.png.ec36991c9cacbd0ccc16fb4ef4c5980a.png

 

 

  • Like 7

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia zrobione przez teleskop za mną. Jeszcze nad ostrością muszę popracować, ale jak na pierwsze foto jestem zadowolony :) 

Dodane:

 

Balkon w Warszawie. Skywatcher Skymax 127 eq3-2 (bez napędów) + aparat Fuji XT-10

ISO 200; czas 1/4s;  10 zdjęć ; potem PIPP i Autostakkert (obydwa pierwszy raz używane).

 

Księżyc-5.jpg

Edytowane przez szkoda-czasu
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szkoda-czasu napisał:

Pierwsze zdjęcia zrobione przez teleskop za mną. Jeszcze nad ostrością muszę popracować, ale jak na pierwsze foto jestem zadowolony :)

Możesz być zadowolony, bardzo przyjemny Munio Ci wyszedł, gdybyś jeszcze napisał czym, przez co i jakie czasy to było by już super :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jacek E. napisał:

Możesz być zadowolony, bardzo przyjemny Munio Ci wyszedł, gdybyś jeszcze napisał czym, przez co i jakie czasy to było by już super :)

Dzięki.

Balkon w Warszawie. Skywatcher Skymax 127 eq3-2 (bez napędów) + aparat Fuji XT-10

ISO 200; czas 1/4s;  10 zdjęć ; potem PIPP i Autostakkert (obydwa pierwszy raz używane).

 

Edytowane przez szkoda-czasu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szkoda-czasu napisał:

Dzięki.

Balkon w Warszawie. Skywatcher Skymax 127 eq3-2 (bez napędów) + aparat Fuji XT-10

ISO 200; czas 1/4s;  10 zdjęć ; potem PIPP i Autostakkert (obydwa pierwszy raz używane).

O i taką króciutką wiśnióweczkę zamieszczamy pod astrofotką.
Raz, ze miło bo wszystko wiemy, a dwa można pomóc robiącemu lub dopasować jak fotka super swoje parametry :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zajadę teraz amatorszczyzną, ale trudno. Radość z pierwszych zdjęć jest tak dużo, że chcę się z Wami podzielić :)

Teleskop Celestron Travel Scope 80 + telefon Redmi Note 7, bez żadnego statywu, lekko trzęsącą się ręką... ;) Do minimalnej obróbki Gimp...

 

 

Księżyc2.jpg

Księżyc.jpg

Księżyc3.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.04 Też zapolowałem na naszego Munia. 

Canon 200D + Newton 150/750

Stack z 27x1/100 fotek, ISO100.

Przepuszczone najpierw przez PIPP, złożone w Autostakkercie i podciągnięty lekko histogram w PSie.

Wariant artystyczny. :) Wciąż mam problemy z wyciągnięciem prawidłowej ostrości. Ciekawe od czego to zależy.

Muniek.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Archis napisał:

28.04 Też zapolowałem na naszego Munia. 

Canon 200D + Newton 150/750

Stack z 27x1/100 fotek, ISO100.

Przepuszczone najpierw przez PIPP, złożone w Autostakkercie i podciągnięty lekko histogram w PSie.

Wariant artystyczny. :) Wciąż mam problemy z wyciągnięciem prawidłowej ostrości. Ciekawe od czego to zależy.

A w jaki sposób ustawiasz tę ostrość? Powiększasz sobie obraz? 100 klatek to trochę mało, ale Twoim sprzętem powinno się dać uzyskać znacznie wyższą precyzję nawet bez stackowania.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stack jest z 27 klatek. Po 1/100 powinna być jeszcze sec. Ostatnio robiłem z 500 fotek i doradzono mi ograniczyć ilość. W tym wypadku miałem zrobionych 200 klatek ale z niewiadomego mi powodu każda kolejna była coraz bardziej rozmazana. Do wykorzystania nadało się ledwo 50 a w programie ograniczyłem jeszcze dp 50%.

To jest crop z niepełnej klatki matrycy aps-c. Ostrość ustawiam manualnie pokrętłem mikroruchów na czuja. Przybliżam obraz na LV i poprawiam w razie czego. W tym wypadku jednak niektóre klatki wyszły mydlane. Nie wiem czy to od aparatu zależy czy seeingu. Fotkę robiłem koło 23:00

Zazwyczaj właśnie taki efekt uzyskuje. Lekko rozmyty... Stąd moje zastanowienie dlaczego nie udaje mi się zrobić ostrej fotki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)