Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, polus_arcticus napisał:

Fajny klimacik. To oryginalny kadr, czy kropnięty?

Dość mocno kropnięty. Ogniskowa 250mm daje wciąż stosunkowo mały obraz tarczy Księżyca (nawet przy matrycy APS-C). Zastanawiam się jaki byłby efekt zastosowania barlowa 3x. Póki co, nie mam kątówki do Space Cat, więc nie mogę sprawdzić ?

  • Thanks 1

Blog: www.michalrakowski.eu

Instagram: michalrakowskiphotography

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja do Księżyca używam obiektywu 300mm (średniej klasy zoom), też mam tego samego Nikona i zawsze muszę mocno wycinać. Zastanowił mnie ten SpaceCat i czy może coś jeszcze tam masz pomiędzy, że taki fajny kadr. Wyszło fajnie ostro, mimo kropa - pewnie SpaceCat robi wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polus_arcticus napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ja do Księżyca używam obiektywu 300mm (średniej klasy zoom), też mam tego samego Nikona i zawsze muszę mocno wycinać. Zastanowił mnie ten SpaceCat i czy może coś jeszcze tam masz pomiędzy, że taki fajny kadr. Wyszło fajnie ostro, mimo kropa - pewnie SpaceCat robi wiele.

Tak. To bardzo fajny, ostry teleskop, zwłaszcza pod kątem szerokich kadrów DSO. Pod kątem Księżyca pewnie przydałaby się dłuższa ogniskowa (np. 500mm) lub ten barlow (pewnie kiedyś spróbuję).

Blog: www.michalrakowski.eu

Instagram: michalrakowskiphotography

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też Srebrny Glob w 300mm z wczoraj (5 lipca) przed pojawieniem się chmur

DSC_1075.JPG

Edytowane przez Aversen
  • Like 8

Wszystkie zdjęcia, które wrzuciłem na forum zostały zrobione aparatem Nikon D3200 w połączeniu z obiektywem Nikkor AF-S 55-300mm zamiennie z Nikkor AF-S 18-55mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się skubany zamaskował ;)
57% naświetlony, 405361km od Matki, przed chwileczką Canonkiem 550D z kiciakiem cyknięty.

ukryl.thumb.PNG.864f7400f949276f5c5ff1d2b7fb9a4b.PNG

P.S. A po dziewiątej maskowanie mu aura zabrała ;)

lepiej.thumb.PNG.7b1e1842173cf3acc49cc6bfd02f52ab.PNG

  • Like 8

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Most im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu.

Zatytułowałem to zdjęcie "Uchwycić czas". Szczerze mówiąc, miałem trochę inny pomysł na ten kadr, ale chmury i zastosowana ogniskowa (250mm na pełnej klatce) dały to co dały. Sam już nie wiem jak wyszło. Oceńcie sami ?

1258310559_Ksiyc_Most_23_07.2020_2.thumb.jpg.4cd86f657d7fb98f8b88716627b02105.jpg

  • Like 9

Blog: www.michalrakowski.eu

Instagram: michalrakowskiphotography

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Wrzucam zdjęcie księżyca, zrobione przeze mnie (na gorąco) telefonem Samsung A40 przyłożonym do okularu z ręki. Jest to pierwszy obraz na moim pierwszym teleskopie który kupiłem niedawno. Zamieszczam ten post jako moje powitanie na forum. Od dawna interesuję się astronomią, od jakiegoś czasu posiadam astro lornetkę ale teleskop to dla mnie nowość. Wszystkiego uczę się od początku. Teleskop jest jak najbardziej odpowiedni dla mojego "zapoznania się" z tematem obserwacji - był tani więc fakt że już zdążyłem uszkodzić okular 5mm nie robi na mnie większego wrażenia. Takie rzeczy lepiej przeżyć na budżetówce niż na TeleVue. Chciałbym też jak najwięcej wiedzy wyciągnąć z tego forum, więc będę tu częstym gościem.

Pozdrawiam,

Redhon  

zdjęcie


 
  • Like 1

Quelle Revue Catadioptric 114/1000
Celestron 15x70
Vanguard 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc z 1 sierpnia. Stack z 15% z ok 600 klatek. Klejone w Pipp i AS!2, obróbka lekko w fit, registax i gimpie. Pierwszy raz robiłem surface. Brak mi barlowa... Odkryłem zooma w canonie :D podpięte do newtona 10'', ręczne prowadzenie... a raczej przepuszczenie Księżyca przez ,,obiektyw,, :)

Moon.thumb.jpg.4ac439b5c3603fd994a04c75408c2cc5.jpg

Edytowane przez Stiopa
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nocnej sesji ok. godz. 1 - miałem nadzieję, że będą lepsze warunki by zebrać trochę materiału z planet i Księżyca ale niestety porażka, tak się gotowało, że szkoda gadać. Więcej nawet nie będę próbował do póki nie przyjdą chłodniejsze noce.

Dwie klatki z CC6+C60D, 1/80s, ISO640, połączone w ICE, obróbka RawTherapee:

Moon_06_08_2020.thumb.jpg.5d44170bd37c2ff07e1a12187f7479dc.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę na balkon a tu La Luna nad Lotosem w Gdańsku. Biegiem po aparat, mało nóg nie pogubiłem i są zdjęcia "świeżynki", nie obrabiane, niemalże z ręki: Nikon D5000, obiektyw Nikkor 18-105 ED, f/5.6,pierwsze 1/3s a drugie 1/2s., ISO-1600, dł. ogniskowej 105mm.

_DSC0096.thumb.JPG.71cb4165085d8bc5a812e2037e30b2fa.JPG

_DSC0100.thumb.JPG.709655b83ced2c04b9a0b5958332cec8.JPG

Edytowane przez Virus
Poprawka
  • Like 8

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)