Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 2,5 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Fotka Księżyca ze światłem popielatym. Bardzo lubie wtedy fotografować Księżyc, bo wychodzą przy nim także gwiazdki.

Dziś rano tak świecił: Meade ACF 10", QHY163M.

No w końcu i u mnie na chwilę się rozchmurzyło i wyjrzał Łysy niedaleko Plejad. Pierwszy raz w tym roku uwieczniony przeze mnie   TS71SDQ, barlow Soligor, Canon 800D, stack 10 klatek. 

Dodane obrazy

Robert, może pomyślisz o scaleniu tego wątku z wątkiem z fotkami Księżyca w dziale astrofotografii planetarnej (poddział Księżyc)? Bo trochę się to rozdrabnia. A w dziale obserwacyjnym zostawić wątek Charona o obserwacji Księżyca.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

o godz. 4;15 bylo za jasno na fotke, ale przez lornetke zarowno Wenus, Jowisz i Ksiezyc byly widoczne. u mnie niebo bylo na tyle czyste, ze moglem obserwowac Wenus niemal od linii lokalnego horyzontu. pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 miesięcy później...

Z wczoraj z 21:57CWE przez chmury jak się wypogodziło to już lulałem  :)

Sprzęt: SWBKP200/1000+IR-Pass+LifeCam Cinema = 1280x800 scropowany do 1262x747 aby nie było widać przesunięć klatki bo uciekał z pola wodzenia.

post-13-137699828295_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • 10 miesięcy później...

Tyle tych księżycowych wątków że nie wiedziałem gdzie napisać. Ten wydaję mi się najbardziej uniwersalny. Mniejsza o to :)

Zdjęcie z dzisiaj, tuż przed pełnią. Wystawiłem się tak na szybko, po wychłodzeniu nie kolimowałem teleskopu, ale o ścianę nim nie  rzucałem ani go nie woziłem nigdzie więc kolimacja powinna być. Temperatura -11*C zamroziła mi palec wskazujący który jako jedyny obsługiwał Canona i spust migawki. Zdjęcie z Canona 1000D ISO100, czas 1/500s i przesłona F/0 bo bo ciemku nie potrafiłem znaleźć gdzie się to zmienia, a palec po pewnym czasie nie był w stanie wyczuć kółka zębatego do zmiany czasu ekspozycji. Podłączenie za pomocą złączki Canon/T2. Leciutko podciągnąłem kontrast. Zdjęcie lekko nie ostre. Możliwe że to seeing, możliwe że brak kolimacji (ale wątpię), ale lepiej się dało ustawić. Włączyłem LiveView i zoom x10 żeby jak najlepiej ustawić ostrość. Chyba przydałby się mikrofokuser 1:10 i auto focus... Co sądzicie?

img0193lc.jpg

Canon 1000D, ISO 100, 1/500s, F/0

Odnośnik do odpowiedzi

To pokaże Wam mojego stacka. Tylko 18 zdjęć, składanych w Registaxie 6. Trochę podciągnięte suwakami wavevelts oraz końcówka w Gimpie

18klatek, 1/500s, ISO 100

beznazwyml.jpg

A to jest powiększenie 70%, zdjęcie po lewej to pojedyncza klatka wrzucona w poprzednim poście, a po prawej stack ten co wyżej. Pozdrawiam!

zestawieniez.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie teraz były dwie całkiem ładne noce, ale Księżyc z faza ponad 90% więc DS'y odpadają ;( No i temperatura mało zachęcająca bo -11. Wczoraj przez blisko godzinę tak mnie bolał palec obsługujący aparat że poważnie się zastanawiałem czy go nie odmrozilem :| a ferie się dzisiaj u mnie kończą więc już nie będę mógł obrabiac zdjęć przez pół nocy :|

Odnośnik do odpowiedzi

Po wielu dniach, nieba zasnutego chmurami, wreszcie pojawił się promyk nadziei w postaci Ksiezyca który spod warstwy cirrusów przebijał się bez problemów. Niestety chmurki spowodowały ze na zdjeciach wygladał jakby za mgła ::)

post-80-137699878588_thumb.jpg

post-80-137699878607_thumb.jpg

post-80-137699878632_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • ignisdei odpiął i przypiął ten temat