Skocz do zawartości

Fotki Księżyca

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem wracam do zdjęć zrobionych z Meadziem, z którym będę się chyba rozstawał w poszukiwaniu czegoś większego. Meadzio trafił na giełdę - nie wiem czy będę miał jeszcze okazję nacelować go na Księżyc, więc pozostaje mi obrabianie materiału, który wspólnie zebraliśmy. Tutaj jeszcze kolejny kadr z 9 maja:

RUPES-ALTAI-2022-05-09.jpg

Edytowane przez lulu
  • Like 9

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

• 5 tygodni później...

Trochę długo nie było okazji na zobaczenie Księżyca na wyższym pułapie, wczoraj przed północą pokazało się małe choć jednak zamglone okienko pogodowe. Skorzystałem i strzeliłem ok. 60 klatek. Może odrobinę przesadziłem z kontrastem w obróbce ale spragniony miałem chęć na soczysty owoc ?

ED80+barlow 2x, C60D, stack 25 klatek z 60, PIPP, Registax6, RawTherapee:

Moon_12_09_2022_1_1.thumb.jpg.de166efba45544e19abbdf15a29cecb8.jpg

Edytowane przez Przemek_K
  • Like 7

Mam takiego z dziś ? 4:50/5:00
Faza: 57,6%
Odległość: 395.064km
William Optics GT81, QHY163M, po 1000 klatek na kanał (wzięte 150szt z każdego).

ksiezyc rgb 170922.png

• Like 9

William Optics GT81 IV, Flattener 6IIIA, EQ6R-PRO, QHYEFW 7x36, QHY163M, Astrolink 4 USB + Sky Watcher 150/750, Sky Watcher 254/1200

Astrocherryff ?
alias Wiśnia

• 3 tygodnie później...

Mozaika to fajny sposób na muńka w większej rozdzielczości jak się dysponuje kamerką 640/480 ?

Teraz pozostał mi tylko US więc zapewne wrócę do tematu.

Dla mnie problemem było zawsze wypełnienie "czarnej przestrzeni" żeby jakoś w miarę naturalnie wyglądało - u Ciebie Virus wygląda bardzo profesjonalnie ? 

• Like 1

OTA 10" F4 + Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide, Nikon D3100 full spectrum i obserwatorium podwórkowe ;)

• 2 tygodnie później...

Witajcie,

20.10 kończąc Głowę Byka, tuż nad ranem, o godzinie 6 wycelowałem jeszcze teleskop w Księżyc. Co prawda już świtało, ale z kamerą mono i filtrem R, można sobie pozwolić na zdjęcie "ala noc" 🙂

Faza 27,1%
Odległość: 395101km
1300 klatek - wzięte 15%
William Optics GT81, QHY163M, Filtr Czerwony.

603png.png

• Like 9

William Optics GT81 IV, Flattener 6IIIA, EQ6R-PRO, QHYEFW 7x36, QHY163M, Astrolink 4 USB + Sky Watcher 150/750, Sky Watcher 254/1200

Astrocherryff ?
alias Wiśnia

Chyba z pół roku cienizny tutaj miałem. Jak nie chmury, to seeing do d...py. W końcu się udało coś zrobić. Poranne (nocne?) godziny 17 i 18.10.2022 okazały się łaskawe. Warto było tak wcześnie wstać. 🙃

Mak 127 & Sony a58, ISO 200, 1/30 sec.

moon0.jpg

moon1.jpg

• Like 8

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

• 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj przy zachodzie Słońca. Może jakieś geometryczne twierdzenie dałoby się wyprowadzić?

Nikkor 55-200mm, 1:4-5.6 GII ED & Nikon D3100, ISO 200, 1/500 sec.

tower.jpg

• Like 9

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

• 2 tygodnie później...