Skocz do zawartości

Lornetka 8x42


Prog

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Nikon Action 7x35 9.3°. Pole ogromne, jednak jakoś poza centrum już nie bardzo mi odpowida. Szukam czegoś lepszego do przeglądu nieba. Po głowie chodzi mi coś w okolicach 8x42. Oprócz oczywiście jakości zależy mi, aby była ona lekka i poręczna. Po lekturze ofert sklepów mam 3 typy:

Kowa Prominar XD BD

Kamakura MR-3

Nikon Monarch 7

Nikon podoba mi się najbardziej z powodu pola, jednak obawiam się jakości produkcji z państwa Środka. W grę wchodzi zakup przez internet i nie mam możliwości porównania. A może coś innego polecacie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prog napisał:

W przypadku Nikona właśnie boję się wadliwego egzemplarza. Niby zawsze mogę zwrócić, ale to już więcej zabawy. Ta MR3 w czym przewyższa Nikona?

We wszystkim:
http://wzrokowiec.com/archiwa/1669

 

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, krzkrz napisał:

A D.O ED 8×42 rozważałeś ?

Screenshot_20180613-190040.png

Z początku rozważałem, podobnie jak diamondback. Jednak budżet urósł i postanowiłem poszaleć. To ma być docelowa lornetka do przeglądu.

W dniu 30.10.2018 o 16:13, Qba napisał:

Bardzo dziękuję, nie widziałem tego testu. 

Wszystko już raczej jasne. Po długim weekendzie zamawiam mr3. Szkoda, że jest z nich najcięższa, ale nie będę marudził :)

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Prog napisał:

Z początku rozważałem, podobnie jak diamondback. Jednak budżet urósł i postanowiłem poszaleć. To ma być docelowa lornetka do przeglądu.

Bardzo dziękuję, nie widziałem tego testu. 

Wszystko już raczej jasne. Po długim weekendzie zamawiam mr3. Szkoda, że jest z nich najcięższa, ale nie będę marudził :)

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Jak na te parametry to ciężka jak cegła, ale nie ma lekko w życiu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Qba napisał:

Prog, jeśli chcesz zaszaleć zerknij jeszcze na to:
http://wzrokowiec.com/archiwa/2103
 

 

Zawsze jest chyba tak, że jak dorzucimy tylko troszkę to będzie jeszcze lepiej. Jednak te 2k to max na ten moment. Na tą musiałbym poczekać do końca miesiąca. Prawdę mówiąc bardzo to mi się nie spieszy, Nikon jest sprawny:) 

Qba spoglądałeś przez obie? Różnica jest warta dorzucenia kasy i odwleczenia w czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prog, często jest tak jak piszesz, ale to już jest poziom, gdzie drobna poprawa wymaga dużej dopłaty, czyli przynajmniej 50%. Mam świadomość, że 700zł to spora kwota, ale jeśli możesz, zdecydowanie warto dołożyć. Poczytaj komentarze pod testem.

Spoglądałem przez kilka miesięcy - Marlut to ja.

  • Like 1

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)