Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś bym napisał na temat tego zdjęcia, ale to co mi przychodzi do łowy, jest niemerytoryczne i na dodatek pełne entuzjastycznych wulgaryzmów. Więc nie skomentuję ;) 

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Jedno ze zdjęć z którego jestem szczególnie zadowolony :)

Doskonale to rozumiem, bo zdjęcie wyszło bardzo miodnie :) Szczególnie (jak dla mnie) numerki 1 i 2.

Warunki musiały być faktycznie doskonałe - kiedy zbierałeś materiał?

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciężko coś napisać innego niż wow :) byłem jednym z pierwszych "oglądających" to zdjęcie zaraz po publikacji i już wróciłem do tego tematu, żeby popatrzeć jakiś 10 raz :) Nosz kurna, świetny obiekt i mistrzowskie zdjęcie. Dziś mam nadzieję na luknięcie na niego w wizualu jak niebo pozwoli. Gratulacje.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to mówi moja wnuczka "śliczniniunia" fotka. Gratuluję.

Mi szczególnie do gustu przypadły szczegóły w światłach. Jeśli chodzi o gwiazdki to są nie gorsze niż w HST. Pozazdrościć!!!

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stefan - z tego co widzę, to tylko mgławica jest z HST, gwiazdki wokół są od Łukasza. Jedynie gwiazdki na tle mgławicy są z HST. Taki miks :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :)

12 minut temu, stefanchm napisał:

Jak to mówi moja wnuczka "śliczniniunia" fotka. Gratuluję.

Mi szczególnie do gustu przypadły szczegóły w światłach. Jeśli chodzi o gwiazdki to są nie gorsze niż w HST. Pozazdrościć!!!

Tak jak pisze Jolo - tam jest tylko mgławica z HST wklejona. Gwiazdki są dużo bardziej punktowe na zdjęciu z HST co jest oczywiste :)

1 godzinę temu, jolo napisał:

Doskonale to rozumiem, bo zdjęcie wyszło bardzo miodnie :) Szczególnie (jak dla mnie) numerki 1 i 2.

Warunki musiały być faktycznie doskonałe - kiedy zbierałeś materiał?

Zbierane w nocy 9-10 października :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Probuje jakos zalignowac "na oko" Twoje zdjecie i to z HST i nie moge.
Z czego wynika tak duza roznica w ukladzie gwiazd w kolo mglawicy ?
Inna obrobka, filtry  ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, michulus napisał:

Probuje jakos zalignowac "na oko" Twoje zdjecie i to z HST i nie moge.
Z czego wynika tak duza roznica w ukladzie gwiazd w kolo mglawicy ?
Inna obrobka, filtry  ?

Na tym zdjęciu dokleiłem tylko samą mgławicę (referencyjną) ze zdjęcia HST, bez gwiazd.  Gwiazdki w tle są moje, z mojego zdjęcia - dlatego są takie rozciapane  Z HST byłyby szpileczki.

Poprawię to później bo jakoś w tygodniu nie mam czasu :)

Edit:  Poprawione - już jest i tu i w pierwszym poście.

1632955184_hstcompv2.thumb.jpg.6a9cbe28320a26925836abe5ec390ddb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie wróciłem do domu na herbatę z obserwacji. Łatwa do odnalezienia i piękna w 12 calach. Prawie równy owal ale czasami było czuć te wglebienia w zewnętrznej strukturze które widać na zdjęciu. Przypomina mi trochę M57 bo chwilami i pomagając zerkaniem wychodziły zalążki ciemnych struktur/struktury. Widać było że zewnętrzne partie są jaśniejsze od wewnętrznych. W 20 mm okularze tylko jako jasna mgła, dopiero w 9 mm pokazała piękno, super obiekt. Pomagalem sobie Orionem Skyglow ale i bez niego była super.

Pozdrawiam

Łukasz

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Detal wymiata! Super ostro wyszły te delikatne włókienka!

13 godzin temu, lolak89 napisał:

Przypomina mi trochę M57 bo chwilami i pomagając zerkaniem wychodziły zalążki ciemnych struktur/struktury.

Wizualnie to super planetarka do wychwycenia detalu. Pamiętam obserwacje Taurusem 270mm przy dobrym seeingu, w powiększeniu ok 250x zerkaniem też wychodziły ciemne dziurki na jej tle. I to bez filtrów. Jeszce nie próbowałem jej w 16",ale nie omieszkam;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj zerknąłem przez 14". Warunki słabe więc mogłem liczyć tylko na ładne "kółeczko". Dobre i to. Kółeczko ładne, "dziurki" jakby chciały wyskoczyć z filtrami i bez ale warunki - światła z domu, cirrusy, brak adaptacji nie pozwoliły na upewnienie się co do tego.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 31.10.2018 o 23:01, prestoneq napisał:

Dobrze że poprawiłeś ?. Wrzuciłem pełne zdjęcie do aladina, zgodnie z bazą NED są 4 galaktyczki ;):

Musisz mi kiedyś pokazać na zlocie jak obsługiwać tego Aladina - fajne narzędzie ale jakoś nie mogę obczaić co jest do czego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aladin jest fajny działa na podobnej zasadzie jak warstwy w PS. Jak wpadniesz na zlot kwietniowy to pokaże Ci co i jak. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta