Skocz do zawartości

Pasy na wszystkich zdjeciach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem amatorem jesli chodzi o zdjecia ale kreci mnie to wiec bawie sie ze statywem i stackowaniem zdjec do tej pory mialem canona 500d i z reguly robilem tylko light frames i darki zdjecia wychodzily jak dla mnie ok choc mam bardzo amatorskie wymagania. Ostatnio zaopatrzylem sie w nowa lustrzanke jest to canon 100d. postanowilem tez zebrac wiecej materialu dlatego zrobilem tez klatki dla offsetu oraz flaty. Zestackowalem kilka klatek M31 z balkonu w centrum miasta wiec samo zdjecie to porazka ale bardziej martwia mnie ukosne paski ktore pokazuja sie im bardziej chce podciagac zdjecie czy to jest defekt aparatu(kupowalem uzywany)? Czy moze robie cos bardzo zle mialem nadzieje ze z tego aparatu wyjda mi lepsze zdjecia niz z poprzednika.

Bede wdzieczny za pomoc!

image.png.e66ac0b39e3169235d293a32f338a268.png

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie wiem co znaczydithering. Do canona tutaj podpiety byl obiektyw pentacon 135mm ale robilem tez probu tairem 3s 300mm i wyszlo to samo. Calosc stawiam na statywie fotograficznym tak jak przy masie innych zdjec wczesniej z canonem 500d. Pierwszy raz dodawalem do stacku flaty ktore zrobilem zgodnie z jedna z instrukcji uzywajac bialego materialu zalozonego na obiektyw i oswietlonego swiatlem. Jako ze byl to akurat material z lekkim wzorem pomyslalem ze to moze byc to wiec zestakowalem zdjecia raz jeszcze bez flattow niestety wyszlo to samo...

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pojedyńczej klatce dark, też to występuje?  Zrób pojedyńczego darka z takim czasem i ISO, jak naświetlasz zdjęcia, i zobacz czy sa paski. Canon 100D ma włączone redukcję szumu dla długich  czasów naświetlania, i wysokim ISO. Może to jest przyczyną. Nie wiem czy można to wyłączyć. Sprawdź w ustawieniach aparatu.  Jak się da, to wyłącz i sprawdź czy jest tak samo. Jeszcze jedno, czy aparat jest zasilany z baterii, czy z zasilacza ?

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximie nie uzywalem jeszcze aczkolwiek zdjecia robilem wczoraj bez ksiezyca.... ale chyba dochodze do wniosku ze to jakies ustawienia przypomnialem sobie ze mialem jeszcze jedna sesje tym aparatem w lekko zachmurzona noc wrocilem do nich i nie ma paskow pomimo mocnego wyciagania ale wtedy wlasnie chyba mialem wlaczone te odszumianie na wysokim ISO bo ustawienia byly po starym wlascicielu...

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)