Skocz do zawartości
teserakt

Pasy na wszystkich zdjeciach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem amatorem jesli chodzi o zdjecia ale kreci mnie to wiec bawie sie ze statywem i stackowaniem zdjec do tej pory mialem canona 500d i z reguly robilem tylko light frames i darki zdjecia wychodzily jak dla mnie ok choc mam bardzo amatorskie wymagania. Ostatnio zaopatrzylem sie w nowa lustrzanke jest to canon 100d. postanowilem tez zebrac wiecej materialu dlatego zrobilem tez klatki dla offsetu oraz flaty. Zestackowalem kilka klatek M31 z balkonu w centrum miasta wiec samo zdjecie to porazka ale bardziej martwia mnie ukosne paski ktore pokazuja sie im bardziej chce podciagac zdjecie czy to jest defekt aparatu(kupowalem uzywany)? Czy moze robie cos bardzo zle mialem nadzieje ze z tego aparatu wyjda mi lepsze zdjecia niz z poprzednika.

Bede wdzieczny za pomoc!

image.png.e66ac0b39e3169235d293a32f338a268.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam ale nie wiem co znaczydithering. Do canona tutaj podpiety byl obiektyw pentacon 135mm ale robilem tez probu tairem 3s 300mm i wyszlo to samo. Calosc stawiam na statywie fotograficznym tak jak przy masie innych zdjec wczesniej z canonem 500d. Pierwszy raz dodawalem do stacku flaty ktore zrobilem zgodnie z jedna z instrukcji uzywajac bialego materialu zalozonego na obiektyw i oswietlonego swiatlem. Jako ze byl to akurat material z lekkim wzorem pomyslalem ze to moze byc to wiec zestakowalem zdjecia raz jeszcze bez flattow niestety wyszlo to samo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy na pojedyńczej klatce dark, też to występuje?  Zrób pojedyńczego darka z takim czasem i ISO, jak naświetlasz zdjęcia, i zobacz czy sa paski. Canon 100D ma włączone redukcję szumu dla długich  czasów naświetlania, i wysokim ISO. Może to jest przyczyną. Nie wiem czy można to wyłączyć. Sprawdź w ustawieniach aparatu.  Jak się da, to wyłącz i sprawdź czy jest tak samo. Jeszcze jedno, czy aparat jest zasilany z baterii, czy z zasilacza ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Darka przetestuje co do ustawien to tak aparat ma te opcje  redukcji dluguch czasow i wysokiego szumu ale.wlasnie obie przed.sesja wylaczylem. Zasilanie z beterii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak stakuje w DSS, jestem amatorek ale zrobilem juz sporo zdjec i pierwszy raz cos takiego mi wyszlo. S[rawdzilem darki wyciagnalem je na maksa wydaja sie byc ok tak samo flaty ponizej master dark

image.png.03339de1b747f8dfafc67ec8b44a084c.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeden z kolegów uzyskał identyczny efekt jak stackował w DSS zdjęcia zrobione przy Księżycu Canonem. Stackowanie w Maximie pokazało zupelnie inny obrazek. Chyba Rafał73 jak podjechał do nas na Rodos parę lat temu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maximie nie uzywalem jeszcze aczkolwiek zdjecia robilem wczoraj bez ksiezyca.... ale chyba dochodze do wniosku ze to jakies ustawienia przypomnialem sobie ze mialem jeszcze jedna sesje tym aparatem w lekko zachmurzona noc wrocilem do nich i nie ma paskow pomimo mocnego wyciagania ale wtedy wlasnie chyba mialem wlaczone te odszumianie na wysokim ISO bo ustawienia byly po starym wlascicielu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta