Skocz do zawartości

Przebudowa Chatki Puchatka


Alice

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.npm.pl/artykuly/zmienimy-oblicze-chatki-puchatka

I teraz pytanie. Jak wiadomo wszelkie przebudowy i remonty zwykle wiążą się z dopiero****eniem nowego oświetlenia, czy to na drogach, parkingach, kościołach, czy prywatnych posesjach. Martwi więc to co może się stać i w tym wypadku. Obym się mylił i nie wpadli na żaden pomysł dojebania jakiegoś halogena z czujnikiem ruchu itp.... No chyba że o czymś nie wiem i decydenci mają na uwadze dbanie o niebo w Bieszczadach... Jeśli nie, to chętnie podpiszę petycję aby nie zrobili jakieś głupoty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, towerfox napisał:

Z powyższego zalinkowanego artykułu wynika co innego. Skąd takie informacje?

Tutaj jest bardziej wprost powiedziane, jaki będzie zakres zmian: https://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2380&Itemid=182

Cytat:

"Generalnie obiekt po oddaniu do użytkowania ma służyć jako miejsce odpoczynku podczas wędrówki, miejsce spożycia posiłku i obiekt sanitarny oraz w sytuacjach awaryjnych, jako miejsce noclegowe w salach zbiorowych na ławach. Nie przewidujemy funkcjonowania schroniska, jako obiektu hotelowego pobytu, ani dla turystów ani dla innej grupy użytkowników (...). Stale przybywać tam będzie jedynie obsługa schroniska i dyżurni GOPR w okresie służby."

Mnie zaciekawił fragment tego artykułu: https://podroze.onet.pl/polska/podkarpackie/dawne-schronisko-chatka-puchatka-zostanie-rozbudowane/yf5mnw9

Cytat:

"Natomiast w środku będą sale dla turystów i grup turystycznych. Chcemy tam prowadzić głównie edukację turystyczną społeczeństwa, będziemy tam promować program gwiezdnego nieba-Bieszczady." - czyli jest nikła szansa na minizlot astronomiczny w Chatce w ramach przewidzianych przez BPN zmian. Kto ma pomysł, jak moglibyśmy się tam wkręcić po remoncie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jutomi napisał:

czyli jest nikła szansa na minizlot astronomiczny w Chatce w ramach przewidzianych przez BPN zmian. Kto ma pomysł, jak moglibyśmy się tam wkręcić po remoncie?

Jeżeli wyrobią się do przyszłego lata, to trzeba będzie zarzucić na forum temat, kto by się pisał na letni zlot/spotkanie i w okolicach maja zagadać z BPN. Jak to nie wypali, to będziemy rezerwować inną miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie bywałem tam, bo niebo mam u siebie dobre, a wspaniałe jak nie świecą lamp ulicznych, co do tego tematu, to wspomnę, że każdy, kto buduje lub rozbuduje swój obiekt, dba o interes osób, które tam przebywają, jeśli chodzi o nas, to raczej, teren będzie oświetlony na naszą niekorzyść, a co za tym idzie, będziemy tylko szukać i uciekać z miejsca na miejsce, taka prawda, miejscówki nam przepadają, szukanie ile też można szukać, my chcemy płacimy jedziemy po to by wspólnie obserwować nocne niebo, a nie oglądać zaśmiecone sztucznym światłem. Ja nie mam wpływu na to, bo to jest nie moje, ale widzę, że Astronomia Obserwacyjna schodzi nam coraz szybciej do lamusa i to wszędzie całym naszym Kraju, nie da się tego zatrzymać, bo chociaż wymienią lampy to i tak mniejszym czy większym stopniu niebo pokrywa łuna, bo ludzie boją się ciemności, nie wiedząc jednego, że tam gdzie jest ciemno wcale nie jest aż tak ciemno, bo świecą nad głowami setki miliardy gwiazd to tracimy aż stracimy.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jutomi napisał:

Chcemy tam prowadzić głównie edukację turystyczną społeczeństwa, będziemy tam promować program gwiezdnego nieba-Bieszczady." - czyli jest nikła szansa na minizlot astronomiczny w Chatce w ramach przewidzianych przez BPN zmian. Kto ma pomysł, jak moglibyśmy się tam wkręcić po remoncie?

Myślę, że byłaby szansa uderzyć do BPN jako forum, grupa zorganizowana. Zlot tylko dla wybrańców bo ilość miejsc mniejsza niż w Zatomiu. No i teleskopy wnieść trzeba by było z parkingu na wyżnej.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)