Skocz do zawartości
_Wojtek_

Refraktor Bresser Messier AR-152S Petzval

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzedam refraktor achromatyczny Bresser Messier AR-152S z układem Petzval oraz wyciągiem HEX. W zestawie wszystko co daje producent czyli: tuba z odrośnikiem, obejmy z szyną montażową, wyciąg HEX, redukcja 2"/1,25", szukacz 8x50, nasadka kątowa lustrzana 1,25" 90°, okular SPL 26mm 1,25".

Teleskop jest w bardzo dobrym stanie, był kilka razy na montażu, celem porównania z obecnie posiadanym refraktorem Sky Watcher. Sprzęt jest na gwarancji, jeszcze prawie 2 lata. Nie rejestrowałem go na stronie producenta, po tym zabiegu możliwość przedłużenia gwarancji.

Cena - 1800 zł. Preferowany odbiór osobisty ale mogę wysłać kurierem (posiadam oryginalne opakowanie).

DSC_3991 (2).JPG

DSC_3994 (2).JPG

DSC_3993 (2).JPG

DSC_3992 (2).JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam czegoś podobnego ale piszesz że w porównywałeś go do SW , napisz proszę jaki to refraktor i jak to porównanie wyszło

Mieszkam w Krakowie , dowiadywałeś się ile kosztuje przesyłka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wkleję odpowiedź jakiej udzieliłem na PW jednemu z kolegów:

Według mnie w obrazie z Bressera jest mniej fioletu oraz gwiazdy w większym polu są punktowe. Ale z moim kiepskim wzrokiem przy tym ostatnim bym się nie upierał. Faktem jednak jest, że zmieniając teleskopy bardziej podobał mi się obraz z Petzvala. Jednak teleskop Bressera ma też minusy w stosunku do SW. Przede wszystkim tuba jest cięższa i dłuższa przez co trudniej się nią manewruje i czasem trzeba się więcej nagimnastykować. No i co najważniejsze w SW mam wymieniony wyciąg co pozwala mi używać nasadki bino bez barlowa a w Bresserze nasadka nie ostrzy.

Co do przesyłki to nie sprawdzałem ile kosztuje ale w razie czego będzie po mojej stronie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)