Skocz do zawartości

Foto Challenge Edycja 2 (Ankieta końcowa)


ignisdei

Ankieta II etapu   

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który, Twoim zdaniem astrofotograf - najlepiej uwiecznił, zadany przez wizualowca obiekt -wyzwanie?

    • Jacek E.
      0
    • wessel
    • Lukasz83
    • Piotrcb
    • Zielu
      0

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 11.11.2018 o 17:00

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecana ankieta II etapu, przypominam, że koleżanka Ciekawska rzuciła wyzwanie astro fotografom FA Markarianem 205, który otrzymał największą ilość głosów w pierwszej ankiecie.

Wyniki zmagań w postaci prac  astrofotografów macie tu:

Wszystkich obecnych zapraszam do głosowania, na challenge??: Markarian 205,

Głosujemy do niedzieli 18.00 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje Łukasz, najlepiej odpowiedziałeś na wyzwanie wizualowców,  nagroda wędruje do Ciebie!

W najbliższym czasie powinien się z Tobą skontaktować przedstawiciel Astronomii by wręczyć nagrodę.

 

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Łukasz :) Wyciągnąłeś paskudę ,na ,,światło dzienne"  jak tylko było można.

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wessel napisał:

czy obiekty trudne wg wizuala to wyłącznie obiekty małe?

Pytałem, ale chyba lepiej nie pytać.... bo Ci M42 zaproponują do złapania ;)
Niemniej ilość zgłoszonych prac (swojej nie liczę) o czymś świadczy chyba....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, gratulacje! Po zgłoszeniu Twojego zdjęcia ankietę można było już sobie darować.  :)

PS Formuła konkursu automatycznie wpływa na frekwencję (nie myślę tu o głosujących, tylko zgłaszających obiekt i podejmujących wyzwanie) i tego się nie przeskoczy. Ilu wizualowców obserwuje "paskudy"? Garstka. Ilu astofociarzy jest w stanie sprostać wyzwaniu? Podobnie. 

@wessel, według wizuala obiekty trudne to te: 

- z dużą ujemną deklinacją 

- o małej jasności powierzchniowej 

- i dopiero w ostatniej kolejności niewielkie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukost napisał:

PS Formuła konkursu automatycznie wpływa na frekwencję (nie myślę tu o głosujących, tylko zgłaszających obiekt i podejmujących wyzwanie) i tego się nie przeskoczy. Ilu wizualowców obserwuje "paskudy"? Garstka. Ilu astofociarzy jest w stanie sprostać wyzwaniu? Podobnie.

według wizuala obiekty trudne to te: 

- z dużą ujemną deklinacją 

- o małej jasności powierzchniowej 

- i dopiero w ostatniej kolejności niewielkie. 

No to chyba sam się wniosek nasuwa, że powinno się zastosować większą elastyczność ,,w górkę", nie same ekstrema. Inaczej będzie w ewentualnie następnej edycji frekwencyjnie to samo....
Sztuka dla sztuki. Odbył się - zaliczony.

- kapkę wyżej
- troszkę jaśniej
- ciupkę większe.

Jakim sprzętem zdecydowana większość fociarzy dysponuje i skąd foci pisałem.
I to są nie tylko moje osamotnione wywody. Mam dość dużo kontaktów z kolegami fociarzami.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się  pod powyższym.  I to nie dlatego ze jedynie ZAREJESTROWAŁEM  obiekt . Po prostu chcę Wam uświadomić że to mecz do jednej bramki, bo drugi osobnik będący w stanie pokazać tych rozmiarów  obiekt  na tym forum się nie udziela. To nie tylko kwestia umięjętności ale także sprzętowa. O ile skala 0,1 arcsec/ piksel w wizualu to norma, o tyle w astrofoto to ekstremum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim :) Fajnie było powalczyć z tą drobinką.

Gratulacje dla Wszystkich astrofotografów którzy podjęli wyzwanie bo to rzeczywiście był spory challenge. Potrzeba też było sporo szczęścia, żeby chociaż trochę trafić w seeing.

Myślę, że uwagi @wessela i @Jacek E.a trzeba wziąć pod uwagę przy selekcji obiektów na następną edycję :) Może by tak dolne ograniczenie rozmiaru obiektu do minimum 60'' (albo więcej - kwestia do ustalenia) - tak żeby zaktywizować większą grupę fotografów - wtedy na pewno konkurs zyska na atrakcyjności.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)