Skocz do zawartości
ignisdei

Foto Challenge Edycja 2 (Ankieta końcowa)

Ankieta II etapu   

14 użytkowników zagłosowało

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Który, Twoim zdaniem astrofotograf - najlepiej uwiecznił, zadany przez wizualowca obiekt -wyzwanie?

• Jacek E.
      0
    • wessel
    • Lukasz83
    • Piotrcb
    • Zielu
      0

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecana ankieta II etapu, przypominam, że koleżanka Ciekawska rzuciła wyzwanie astro fotografom FA Markarianem 205, który otrzymał największą ilość głosów w pierwszej ankiecie.

Wyniki zmagań w postaci prac  astrofotografów macie tu:

Wszystkich obecnych zapraszam do głosowania, na challenge: Markarian 205,

Głosujemy do niedzieli 18.00 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serdeczne gratulacje Łukasz, najlepiej odpowiedziałeś na wyzwanie wizualowców,  nagroda wędruje do Ciebie!

W najbliższym czasie powinien się z Tobą skontaktować przedstawiciel Astronomii by wręczyć nagrodę.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz gratulacje!

A do organizatora pytanko - czy obiekty trudne wg wizuala to wyłącznie obiekty małe?

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz, gratulacje! Po zgłoszeniu Twojego zdjęcia ankietę można było już sobie darować.  :)

PS Formuła konkursu automatycznie wpływa na frekwencję (nie myślę tu o głosujących, tylko zgłaszających obiekt i podejmujących wyzwanie) i tego się nie przeskoczy. Ilu wizualowców obserwuje "paskudy"? Garstka. Ilu astofociarzy jest w stanie sprostać wyzwaniu? Podobnie. 

@wessel, według wizuala obiekty trudne to te: 

- z dużą ujemną deklinacją 

- o małej jasności powierzchniowej 

- i dopiero w ostatniej kolejności niewielkie. 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, lukost napisał:

PS Formuła konkursu automatycznie wpływa na frekwencję (nie myślę tu o głosujących, tylko zgłaszających obiekt i podejmujących wyzwanie) i tego się nie przeskoczy. Ilu wizualowców obserwuje "paskudy"? Garstka. Ilu astofociarzy jest w stanie sprostać wyzwaniu? Podobnie.

według wizuala obiekty trudne to te: 

- z dużą ujemną deklinacją 

- o małej jasności powierzchniowej 

- i dopiero w ostatniej kolejności niewielkie. 

No to chyba sam się wniosek nasuwa, że powinno się zastosować większą elastyczność ,,w górkę", nie same ekstrema. Inaczej będzie w ewentualnie następnej edycji frekwencyjnie to samo....
Sztuka dla sztuki. Odbył się - zaliczony.

- kapkę wyżej
- troszkę jaśniej
- ciupkę większe.

Jakim sprzętem zdecydowana większość fociarzy dysponuje i skąd foci pisałem.
I to są nie tylko moje osamotnione wywody. Mam dość dużo kontaktów z kolegami fociarzami.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podpisuję się  pod powyższym.  I to nie dlatego ze jedynie ZAREJESTROWAŁEM  obiekt . Po prostu chcę Wam uświadomić że to mecz do jednej bramki, bo drugi osobnik będący w stanie pokazać tych rozmiarów  obiekt  na tym forum się nie udziela. To nie tylko kwestia umięjętności ale także sprzętowa. O ile skala 0,1 arcsec/ piksel w wizualu to norma, o tyle w astrofoto to ekstremum.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję Wszystkim :) Fajnie było powalczyć z tą drobinką.

Gratulacje dla Wszystkich astrofotografów którzy podjęli wyzwanie bo to rzeczywiście był spory challenge. Potrzeba też było sporo szczęścia, żeby chociaż trochę trafić w seeing.

Myślę, że uwagi @wessela i @Jacek E.a trzeba wziąć pod uwagę przy selekcji obiektów na następną edycję :) Może by tak dolne ograniczenie rozmiaru obiektu do minimum 60'' (albo więcej - kwestia do ustalenia) - tak żeby zaktywizować większą grupę fotografów - wtedy na pewno konkurs zyska na atrakcyjności.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta