Skocz do zawartości
lukost

Konkurs na najlepszą relację z obserwacji 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie mogę dorzucić do nagród jakiś meteoryt. Konkretniej jaki, podam przed startem ankiety.

• Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niby "Nadzieja jest matką głupich"

ale

"Nadzieja jest matką głupich, co nie przeszkadza jej być uroczą kochanką odważnych"  (Stanisław Jerzy Lec)

Wobec powyższego proponuję moja krótką, ale dla mnie jakże pamiętliwą relacyjkę:

8. Przegląd DS-ów lornetą podczas czekana na kometę 21P Giacobini–Zinner

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.11.2018 o 16:23, lukost napisał:

No i nagrody. Ktoś, coś zasponsoruje? Ze swej strony do puli nagród wrzucam kultową lorneteczkę BGSZ 2.1x40. Używana, ale w pełni sprawna, z oryginalnym futerałem.

Jacyś chętni?

W dniu 22.11.2018 o 17:01, DarX86 napisał:

Od siebie mogę dorzucić do nagród jakiś meteoryt. Konkretniej jaki, podam przed startem ankiety.

No to ja ze swej strony dorzucam astro-pozycję  ,,Objects in the Heavens" wydanie 5.2 z dedykacją i autografem Autora. Stan bardzo dobry. Okładka zafoliowana folią biblioteczną.

OH.thumb.JPG.eddde193381eb0f6d65a5e0e4b858093.JPG

OH1.thumb.JPG.9c18d3f15a797fcf8b9ef71e0ac1445d.JPG

• Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam na zgłoszenia. Panasmaras zawiesił lorneteczkę (i pióro) na kołku, Lukasz83 zajęty konkurowaniem z HST, więc nie ma się czego bać. ;););)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.11.2018 o 16:23, lukost napisał:

No i nagrody. Ktoś, coś zasponsoruje? Ze swej strony do puli nagród wrzucam kultową lorneteczkę BGSZ 2.1x40. Używana, ale w pełni sprawna, z oryginalnym futerałem.

To ja dorzucę jednego pomalowanego Jowisza, ale jak konkretnie będzie wyglądał dopiero dam znać :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze, że już koniec roku, bo poziom coraz wyższy i wybór coraz trudniejszy....  🤔 Większość relacji czytałem na bieżąco, ale świetnie, że są teraz w jednym miejscu i można sobie odświeżyć pamięć. Już kilkakrotnie miałem ułożoną listę, jak głosować i ciągle się zmienia - kłopot bogactwa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu Tue Dec 04 2018 o 21:43, lukost napisał:

Panasmaras zawiesił lorneteczkę (i pióro) na kołku, (...) więc nie ma się czego bać. ;););)

W dniu Thu Dec 06 2018 o 09:35, Panasmaras napisał:

To może i ja wyciągnę trupa z szafy?

😂

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 22.11.2018 o 17:01, DarX86 napisał:

Zacytuje sam siebie, ale co tam :) Nie podam konkretnego okazu, będzie coś do wyboru. Na tą chwile Sericho i NWA 869,  do czasu wyłonienia zwycięzcy może coś jeszcze dojdzie ;) Gdy już Go poznamy zrobię zdjęcia. by mógł wybrać okaz który chce :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to trochę się tego nazbieralo. :) Oczywiście nie zrobimy tak, że wszystko trafi do zwycięzcy; jakoś to podzieliimy pomiędzy laureatów I-III miejsca. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 5.12.2018 o 14:40, Ciekawska napisał:

To ja dorzucę jednego pomalowanego Jowisza, ale jak konkretnie będzie wyglądał dopiero dam znać :) 

Taki ten Jowisz :)

PicsArt_12-13-04_51_48.thumb.png.872d77ae499bfe72f06ca0ddc27605a0.png

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta