Skocz do zawartości

Fotografowanie nieba - mini zloty


Orome4

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Czy jest ktos zainteresowany mini zlotami z dala od LP Poznania. Chlopaki z Marcinem robia fajne zloty w JW, ale tam ciezko o prad...Sam jezdze do Rogalina, ale samemu troche nudno pod golym niebem, peciez moznaby wymieniac doswiadczenia. Koszty rowniez mozna zmniejszyc, sam place 20zeta za pobyt, ale mysle , ze mozna wynegocjowac 10, a moze nawet 5 zeta za korzystanie z dobrodziejstw wsi.

Fotki ponizej z Poznania przy LP, ale zeby zebrac LRGB to juz trzeba sie nieco wysilic poza LP miasta.

1x600s, Ha 7mn, 571/f6,3

EQ6 | WO 90/621 f6.9 + Borg DG-L x0.92 | SW 80/400 | ST-8300M | DSI II pro

post-978-137699850725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie możliwe ale dopiero wrzesień -październik. Będę jeździł na obserwy z  moją przyszłą 16"tką a samemu nudno obserwować. Możemy stworzyć nawet stała grupę kilkuosobową.  Mam letni domek  w środku lasu tzw. Osiedle Nienawisz. Trasa Rogoźno-Murowana Goślina Działka 500m2, niestety widok horyzontu ograniczony do wyższych partii nieba  (okoliczne niskie budynki i drzewa owocowe )  co nie przeszkadza  w astrofotografii..bo poniżej 30 stopnia jak wiemy zdjęć nie robimy ;)  CAŁKOWITY BRAK LAMP w dni powszednie prawie nikogo tam nie ma 8). Zasięg oceniam na ok 6 mag, M13 widoczna gołym okiem.

Posesja jest moją własnością, to normalne M3 z kuchnią i WC, oczywiście jest i prąd i kawa. Będę lookał  w bezksiężycowe noce pewnie raz w tygodniu do 1-2 w nocy.  Za prąd możemy się oczywiście rozliczać reszta gratis! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi soczyscie! 8) Lepiej niz sobie wyobrazalem. Jestem mile zaskoczony Twoja goscinnoscia. To jest nas 2 :) to juz jest grupa!  ;) Milo bedzie wspolnie zachwycac sie majestatem nieba. Twoja betoniarka 16" to LB, ATM czy inny wyrob? Czekam z niecierpliwoscia na pierwsze spotkania, a tymczasem zapraszam na wypad do Rogalina jesli ktos z Was ma ochote. Propozycje spotkania piszcie w tym watku - dni powszednie rowniez wchodza w gre 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Columbusa 412mm i odbieram w przyszłym miesiącu.

BTW  do fotografii służę jeszcze Tripletem APO Lomo 80/480 jak masz go na czym powiesić. Z akcesoriów foto został mi jeszcze robiony na zamówienie  programowalny pikasz, redukcje fotograficzne do Canona i sam Canon 450D. Niedaleko Nienawiszcza  po wakacjach (w miejscowości Skoki) otwieram filię Warszawskiego PTMA, te nasze spotkania możemy połączyć też z warsztatami astro-foto dla małej grupki  gimnazistów z PTMA !

Ogólnie będzie ciekawie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dodatkowego montazu.

Pewnie! Mozna wtajemniczyc nowych zapalencow i wyjasnic im na czym polega sztuka wladania kablami;)

Jeszcze dobrze się nie urządził w środku, ludzie mają naklejki na szybach, a balkon zagospodarowany 8)

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chetny na dzisiejsze focenie? 8) Wczoraj bylo cudnie! Traba Slonia padla w Ha 10x10min . Tej nocy bedzie smazona w SII  ;)

No dajesz czadu nowym setupem. Fajnie :) Trzeba będzie pomyśleć o pozbyciu się canona bo on chyba nawet połowy materiału tego co kamera nie rejestruje

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzę w podpisie Poznań. Na przyszłość takie pytania zadawaj w wątku o obserwacjach w Jeziorach lub w nowej miejscówce na południe od Poznania!

Marcinie, tak jak rozmawialismy na zlocie, chetnie bym sie z Wami wybral, ale potrzebuje pradu, ktorego brak w waszych wypadach uplugged. Ma ktos ochote na wypad do Radzewa lub Rogalina plugged? Wyjezdzam okolo 19:00 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)