Skocz do zawartości
ignisdei

InSight i "Krecik" - Oglądajmy to wspólnie na stronie głównej FA

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Piotr11 napisał:

Ciekawi mnie dlaczego to właśnie akurat kobieta trzyma to urządzenie? Wszędzie seksizm!!!! Nawet w kosmosie:))

A dyby trzymał facet a w tle była kobitka to jakie pytanie by padło?
Czy ktoś kiedyś we wszystkim kobitkom dogodził?....
Chyba, że krecik się ........ Ale to już .....
Oj kobitki, kobitki.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawi mnie, czy w momencie dotarcia tam człowieka będzie jakiś program odzyskiwania tego wszystkiego, co już tam pracuje/pracowało - po prostu szkoda marnować zasobów, a transport drogi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, walaand75 napisał:

Ciekawi mnie, czy w momencie dotarcia tam człowieka będzie jakiś program odzyskiwania tego wszystkiego, co już tam pracuje/pracowało - po prostu szkoda marnować zasobów, a transport drogi :)

Jest szansa - warunek - naszych złomiarzy wysłać ;) Wyczyszczą wszystko. Sam czerwony piasek zostanie, już oni sobie poradzą :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na lądowniku jest chip z zapisanymi nazwiskami tych,  co w swoim czasie się zarejestrowali. Moje też tam się załapało. 😊

BoardingPass_MyNameOnInSight.png

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, Janko napisał:

Tyli świata przeleciało i czyściutkie.

Musi, co myjnę też wysłali :))

Nie - to jak Rosjanie twierdzą z lądowaniem na Księżycu - pic ;) (nawet ostatnio komisję powołali) To wszystko fotki z planu zdjęciowego :)

16 minut temu, KrisQ napisał:

Na lądowniku jest chip z zapisanymi nazwiskami tych,  co w swoim czasie się zarejestrowali. Moje też tam się załapało. 😊

BoardingPass_MyNameOnInSight.png

Gratulacje - ja się spóźniłem przez wyjazd :( Ale mam krater swojego imienia JacekE na Marsie, parę lat temu można było kupować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 28.11.2018 o 14:19, Piotr11 napisał:

Ciekawi mnie dlaczego to właśnie akurat kobieta trzyma to urządzenie? Wszędzie seksizm!!!! Nawet w kosmosie:))

To śliski temat,ale ludzie mający dystans do  w rzeczywistości mogą o tym porozmawiać. Więc a propos "izmów", specjalnie rozglądałem się czy znajdę gdzieś Afroamerykanina, bo widziałem na sali wielu Azjatów, niestety NASA pod wieloma względami, mimo szumnych i poprawnych politycznie idei, jest wciąż bardzo konserwatywna i nijak się to ma do Netflixowej w rzeczywistości ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do kupna kraterów na Księżycu, to gość wpadł na dobry pomysł. Tylko mu to nie za bardzo wyszło. Teorie spiskowe są  ostatnio popularne, a na temat dotyczący lądowań na Księżycu i Marsie, to już książki i filmy powstały. Nie wiadomo czy to prawda, czy tylko robią nas w bambuko. Może rzeczywiście Ziemia jest płaska... 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, KrisQ napisał:

Teorie spiskowe są  ostatnio popularne, a na temat dotyczący lądowań na Księżycu i Marsie, to już książki i filmy powstały. Nie wiadomo czy to prawda, czy tylko robią nas w bambuko. Może rzeczywiście Ziemia jest płaska... 😉

Na powyższych zdjęciach z miejsca lądowania ewidentnie widać, że to zdjęcia z Ziemi. Tam gdzie stoi wysprzątane jest do gładkiego a w okolicy same głazy. Ustawili go i miotełkami swoje ślady zatarli.

Nie z nami te numery NASA!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, piotrkusiu napisał:

Na powyższych zdjęciach z miejsca lądowania ewidentnie widać, że to zdjęcia z Ziemi. Tam gdzie stoi wysprzątane jest do gładkiego a w okolicy same głazy. Ustawili go i miotełkami swoje ślady zatarli.

Nie z nami te numery NASA!

No bo chyba! Przecież każdy głupi widzi, że Mars to pomarańczowa kropka na niebie a na tych zdjęciach to pustynia w Arizonie! :klapouchy:

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłby ktoś doprecyzować jak to jest z tym "polskim" kretem? W materiałach prasowych NASA (https://www.jpl.nasa.gov/news/press_kits/insight/landing/download/mars_insight_landing_presskit.pdf) jest taki oto zapis

The German Aerospace Center (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt, or DLR), Cologne, provided InSight’s Heat Flow and Physical Properties Probe. The principal investigator for HP³ is Tilman Spohn of DLR’s Institute of Planetary Research (Institut für Planetenforschung), Berlin, who also is principal investigator for an instrument suite with a similar heat probe on the European Space Agency’s Rosetta mission to comet Churyumov-Gerasimenko. Astronika, Warsaw, and the Polish Academy of Sciences’ Space Research Center (Centrum Badan Kosmicznych, or CBK), Warsaw, built the hammering mechanism for the HP³ mole, which was designed by Astronika. (strona 48)

Również na stronie Astroniki jest podobna wzmianka (https://www.astronika.pl/polish-contribution-insight-mission-fact-sheet)

Wygląda na to że tak naprawdę polski jest jedynie "mechanizm wbijający", więc bardziej zasadne byłoby chyba stwierdzenie - kret z polskimi komponentami... 

Swoją drogą wystarczyło na flagę Polski na lądowniku, więc może za bardzo się czepiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm.... Płatny dostęp. Szkoda. Żadnego reprintu nie znalazłem a zapowiada się ciekawie. Ale w sumie w bezpłatnej części artykułu już zostało to doprecyzowane że Polacy wykonali mechanizm napędowy kreta bo Niemcy nie dali rady... :)) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No - zaczynają się przygotowania do użycia naszego Krecika. Najpierw niemiecki support system go pobudzi a następnie nasze dziecko powoli zacznie się wgryzać w glebę Marsa na docelową głębokość 70cm.
Niedługo powinny pojawić się pierwsze fotki - trzymajmy kciuki za malucha :)

244457748_Kretnasz.thumb.jpg.37d69ad4e6341947e9ee3ecf14b746ae.jpg

Małe przypomnienie o twórcach:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta