Skocz do zawartości

Sprawdzisz się? ;)


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

10/13

Ale tylko dlatego, że w pytaniach dotyczących liczb prawidłowa odpowiedź powinna być d) w chu...:))

  • Haha 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poległem na diamentach. Czytając wcześniej komentarze czułem, że ta odpowiedź jest prawidłowa, ale zaznaczyłem tak jakbym ich wcześniej nie czytał. Nie będę przecież oszukiwał sam siebie ... no i tu wtopa.
DIAMENTY - kto by pomyślał ? No chyba, że jakaś Pani. W końcu przecież diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety :)

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Poszukiwacz15 napisał:

Akurat jakiś czas temu czytałem artykuł w którym pisali właśnie o tych diamentach:)

Co do diamentów, to właśnie zadałem to pytanie przed chwilą córze, która akurat wróciła z uczelni... Strzeliła mi diamentowym deszczem (deszczami) po ślepiach bezbłędnie :( Ach te kobitki...

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacek E. napisał:

Co do diamentów, to właśnie zadałem to pytanie przed chwilą córze, która akurat wróciła z uczelni... Strzeliła mi diamentowym deszczem (deszczami) po ślepiach bezbłędnie :( Ach te kobitki...

A nie mówiłem :)

  • Like 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 z 13. Ze 2 to się udały, chociaż nie miałem 100% pewności (z amerykańskim astronautą i waga na Marsie). Jedyny błąd to z wagą na Słońcu. Z diamentowym deszczem to czytałem gdzieś odnośnie Neptuna. 

Ta kolejność planet - nie wiem czemu na pierwszy rzut oka wszędzie było tak samo, po chwili mi dopiero wyszło, że są lekko zmienione.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę musiał bym dać sobie 10 z 13 bo z wagami strzelałem a diamenty podpowiedzieliście mi w postach.  :5640dc78384d6_35Devillaugh:

2018-11-27_22h18_45.jpg.4c5846f9454df45fe2522c75948377b5.jpg

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)