Skocz do zawartości

Co jest lepsze teleskop czy luneta?


Rekomendowane odpowiedzi

900 ogniskowa 60 mm szklo   hmmm cos tam zapewne napewno zobaczysz lepiej niz golym okiem  aczkolwiek nie wiadomo jakie sa w zestawie okulary . Nie wiadomo tez jaka jest w nim nasadka katowa . Zalezy od bardzo wielu czynnikow trudno cokolwiek bez sprawdzenia na podstawie zdjecia w Allegro stwierdzic . Zalezy tez jakie sa Twoje oczekiwania co chcesz zobaczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ napisałeś " Ostrzegam siedzę 4 tygodnie i czytam  O tych teleskopach a jakieś 5 miesięcy w astronomii nie jestem zielony" jestem przywalony ogromem Twojej wiedzy i doświadczenia ...

Napiszę Ci jednak jedno - w tej cenie to najlepszy wybór, razem z filtrem słonecznym. Uważaj tylko, bo tego filtru to używasz na własną odpowiedzialność i nikt Ci nie zrekompensuje utraty wzroku w wyniku jego zastosowania . Acha no i rozczaruję Cię - to nie jest filtr "niebieski" - oglądany prze niego obraz jest czarno-biały.

Powodzenia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dawny napisał:

Witam miłośników astronomii

Święta bożego narodzenia nadchodzą!

(a ja dalej ciesze sie na widok małego wozu heh)

ale już na temat

Skoro i święta, to jak każde dziecko się cieszy bo Prezenty! 

Mam na oku pewien teleskop

Jest to refraktor 

(jak coś nie lubie reflektorów heh)

W odpowiedzi poproszę wziąć pod uwage że będzie to mój pierwszy teleskop 

Jest on na moje wymagania delissimo

Tam ma ponad 11 lub 12 mag mi to wystarczy ,chcę widzieć chociaż cokolwiek więcej niż te małe wozy oriony itp. 

Link do teleskopu 

https://allegro.pl/teleskop-opticon-perceptor-900-60-675x-dodatki-i7584480330.html

Proszę nie oceniać sprzętu po cenie

Nie uważam tego za słuszne.

O, i do wszystkich oszustów co piszą

Takie rzeczy jak ,,ten sprzęt jest beznadziejny ponieważ mój jest lepszy"

Ostrzegam siedze 4 tygodnie i czytam 

O tych teleskopach a jakieś 5 miesięcy w astronomii nie jestem zielony

Nie jestem baitem hehe

A więc proszę o subiektywną i dobrą opinie a jak polecacie inne teleskopy to podajcie ,ale żeby sprzęt był do 250 zł razem z filtrem słonecznym 

O i proszę żeby proponowany filtr słoneczny był niebieski wtedy najlepiej widać będzie wszystko tak myślę...

 

Z gory dzieki, dobrej nocy lub dnia

 

Po pierwsze  wielkie XD gdy usłyszałem o twoim poziomie wiedzy, po drugie gdy tylko przeczytasz na czymś że jest od opticonu to uciekaj jak najdalej, a najlepiej spal. Wszystko okropnej jakości i czarne. O okularach i statywie teleskopu nie wspomnę więc to jest okropny wybór.  dozbieraj do tych 600/700 zł i kup porządną synte 6, a nawet może uda ci się znaleźć synte 8 za te 700/800. jeśli kupisz takie coś to wydasz pieniądze w błoto

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dostałem taki teleskop w prezencie, gdy już co nie co interesowałem się astronomią. To jest dokładnie ten sam teleskop i mogę powiedzieć tyle, że owszem Księżyc, Jowisz i Saturn będą Ci się ładnie prezentować, ALE ten teleskop jest tak wrażliwy w sensie czerepie się od byle czego nawet wiatru, którego na własnej skórze możesz nie poczuć tuba zaczyna latać i powiększenia 675x owszem osiągniesz, ale zanim Ci się obraz ustabilizuje to obiekt zdąży uciec. Dla mnie takie problemy z tym teleskopem wystarczyły by po 4 czy nawet 5 razach użytkowania przenieść się na lornetkę i od tego zacząć swoją przygodę. W mojej opinii za ten budżet lepiej pomyśleć o lornetce niż takim teleskopie i się zrazić. Chyba, że jesteś świadom o takich problemach co opisałem to ok.  

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Tak jak napisali koledzy,wywalisz pieniądze w błoto.

Albo dozbieraj,albo szukaj takiego :  https://www.olx.pl/oferta/teleskop-skylux-CID767-IDxL7sW.html#3f407d3a8d

będzie o "niebo" lepszy od tego,który podlinkowałeś.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dawny napisał:

Witam miłośników astronomii

Święta bożego narodzenia nadchodzą!

(a ja dalej ciesze sie na widok małego wozu heh)

ale już na temat

Skoro i święta, to jak każde dziecko się cieszy bo Prezenty! 

Mam na oku pewien teleskop

Jest to refraktor 

(jak coś nie lubie reflektorów heh)

W odpowiedzi poproszę wziąć pod uwage że będzie to mój pierwszy teleskop 

Jest on na moje wymagania delissimo

Tam ma ponad 11 lub 12 mag mi to wystarczy ,chcę widzieć chociaż cokolwiek więcej niż te małe wozy oriony itp. 

Link do teleskopu 

https://allegro.pl/teleskop-opticon-perceptor-900-60-675x-dodatki-i7584480330.html

Proszę nie oceniać sprzętu po cenie

Nie uważam tego za słuszne.

O, i do wszystkich oszustów co piszą

Takie rzeczy jak ,,ten sprzęt jest beznadziejny ponieważ mój jest lepszy"

Ostrzegam siedze 4 tygodnie i czytam 

O tych teleskopach a jakieś 5 miesięcy w astronomii nie jestem zielony

Nie jestem baitem hehe

A więc proszę o subiektywną i dobrą opinie a jak polecacie inne teleskopy to podajcie ,ale żeby sprzęt był do 250 zł razem z filtrem słonecznym 

O i proszę żeby proponowany filtr słoneczny był niebieski wtedy najlepiej widać będzie wszystko tak myślę...

 

Z gory dzieki, dobrej nocy lub dnia

 

Poza tym dlaczego nie lubisz reflektorów? Też tak na początku mówiłem nim miałem pierwszego telepa, a teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojego newtona :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo poruszył mnie poziom Pańskiej wiedzy o teleskopach. Koledzy już się wypowiedzieli i na początek może być do obserwacji Księżyca, Jowisza i Saturna - głównie.

Słońce chce Kolega koniecznie oglądać przez filtr niebieski i tu jest totalny brak Pańskiej wiedzy na ten temat. Teleskop ten zbiera znacznie więcej światła niż gołe oko. Jeśli chce Pan mieć syna kalekę do końca życia i wyrzuty sumienia z powodu ślepoty na jedno oko, lub dwoje oczu, to współczuję Panu, a szczególnie dziecku i żonie.  Jako filtr słoneczny w takich teleskopach stosuje się TYLKO I TYLKO folię Baader ND5, lub specjalne szkło na obiektyw  w solidnej oprawce. Na szukacz oczywiście też (filtry NIGDY na okular). Ściema sprzedawcy dotycząca powiększenia 675x jest tu krańcowo karkołomna. Największe powiększenie jakie może dać ten teleskop, to nie więcej niż 120x. Soczewka Barlowa z całą pewnością wyląduje w koszu na śmieci. Innej Pan nie dokupi z powodu średnicy wyciągu 0,98". Analogicznie ma się sprawa z okularami lepszej klasy (1,25"). W naszych sklepach nie ma tego starego standardu (tylko do mikroskopów).

To tak bardzo skrótowo.

Brak wiedzy - zabija, wiedza - czasami.

Synta 203/1200 na Dobsie, SW 80/400 na EQ2 z napędem, Mak90 na małym Dobsie ATM, Mak 127, Alkor 65/500, lornetki 8x30 i 12x60. trochę szkła Baader, SW, Vixen, UHC-S, szary, zielony i inne drobiazgi. Jestem także krótkofalowcem i z tego powodu kilka radiostacji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pojechaliśmy tu jak po łysej kobyle. Ale kolega Dawny sam się prosił. 

Panie Dawny, taka sugestia - więcej pokory.

Pytaj, ale trochę wcześniej poczytaj. Ze zrozumieniem. Zadawaj pytania, one są konieczne do zrozumienia. 

Wątków na temat pierwszego sprzętu jest sporo. Ale i tu koledzy powiedzieli trochę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi przyjacielu, jeżeli siedzisz w tym aż!!! 4 tygodnie więc myślę, że stan Twojej wiedzy i doświadczenia jest tak gigantyczny, iż powinieneś zatrzymać te dwie stówy i zostać dyrektorem któregoś z obserwatorium na Atacamie. A te dwie stówy przeznaczyć na jakiegoś specjalistę, aby zdiagnozował poziom Twojej głupoty.... więc moja rada jako oszusta!!! jest taka .... Pozdrawiam i życzę rozumu..... on naprawdę się przydaje

  • Thanks 1

GSO10, AZ4, APM 25*100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 20:15, wessel napisał:

Ponieważ napisałeś " Ostrzegam siedzę 4 tygodnie i czytam  O tych teleskopach a jakieś 5 miesięcy w astronomii nie jestem zielony" jestem przywalony ogromem Twojej wiedzy i doświadczenia ...

Napiszę Ci jednak jedno - w tej cenie to najlepszy wybór, razem z filtrem słonecznym. Uważaj tylko, bo tego filtru to używasz na własną odpowiedzialność i nikt Ci nie zrekompensuje utraty wzroku w wyniku jego zastosowania . Acha no i rozczaruję Cię - to nie jest filtr "niebieski" - oglądany prze niego obraz jest czarno-biały.

Powodzenia!

To jeszcze lepiej że czarno biały xd dzięki za rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 20:34, SZKLARZ napisał:

Witaj na forum.

Tak jak napisali koledzy,wywalisz pieniądze w błoto.

Albo dozbieraj,albo szukaj takiego :  https://www.olx.pl/oferta/teleskop-skylux-CID767-IDxL7sW.html#3f407d3a8d

będzie o "niebo" lepszy od tego,który podlinkowałeś.

Emmm wole nie bez pudełka wydaje się troche dziwnie nie nie kupie

 

 

 

 

Chyba jesteś naciągaczem ale ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 20:12, elektron napisał:

900 ogniskowa 60 mm szklo   hmmm cos tam zapewne napewno zobaczysz lepiej niz golym okiem  aczkolwiek nie wiadomo jakie sa w zestawie okulary . Nie wiadomo tez jaka jest w nim nasadka katowa . Zalezy od bardzo wielu czynnikow trudno cokolwiek bez sprawdzenia na podstawie zdjecia w Allegro stwierdzic . Zalezy tez jakie sa Twoje oczekiwania co chcesz zobaczyc ?

Napewno coś dalej niż nasz układ nie koniecznie jakieś galaktyki ale coś więcej nisz moje oczy chyba tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawny napisał:

Emmm?? wole nie bez pudełka wydaje się troche dziwnie nie nie kupie

 

Chyba jesteś naciągaczem ale ok??

To stwierdzenie jest krzywdzące dla kolegi który Tobie dobrze doradza. Skylux bez pudełka jest lepszym rozwiązaniem niż to, co podałeś w linku w poście, który edytowałeś. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Może i fake a może i nie. Z tym filtrem to wcale nie taki zły pomysł, oczywiście razem z folią Baader zakładaną na obiektyw . Nie rozumiem tylko dlaczego filtr ten ma być niebieski, powinien on być żółty lub zielony. Chodzi właśnie o to by wyciąć światło niebieskie jak i czerwone, być może koledze właśnie o to chodziło tylko niezbyt dokładnie to ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)