Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS NA NAJLEPSZĄ RELACJĘ Z OBSERWACJI 2018 r.


lukost

Ankieta na najlepszą relację z obserwacji w 2018 r.   

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej relacji z obserwacji wizualnych w 2018 r. zasługuje:

    • 1. DarX86 Śmierć spojrzała mi w Oczy
    • 2. Janko Pogalaktyczyłem
    • 3. Janko Zaćmienie Księżyca 27 lipca i inne atrakcje
    • 4. Janko Obserwacje 15.09.2018
    • 5. pmochocki Jak Maczek odwiedził Grecję
    • 6. pmochocki Czy Wiktor pomoże przełamać schemat?
    • 7. lukost Koński Łeb i krowie łajno, czyli sesja 5/6.11.2018
    • 8. GKG Przegląd DS-ów lornetą podczas oczekiwania na kometę 21P Giacobini - Zinner
    • 9. Ciekawska 40 nocy, 118, 181
    • 10. Ciekawska Zatom i sesja po, czyli relacja dzisiejszo - zlotowa
    • 11. Ciekawska Na dwoje oczu
    • 12. Ciekawska Bardzo długa opowieść
    • 13. Panasmaras Reanimacja (Bliziny 7.01.2018)
    • 14. Klimczaq Jak po raz pierwszy spotkałem Andromedę
    • 15. MichalKaczan Letnie Abelle

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.12.2018 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do opiekunów tego konkursu.Proszę nie odbierzcie tego źle,nie chodzi mi o mieszanie itp. zwykła ciekawość i może chęć zmiany na lepsze.

Zastanawia mnie dlaczego tu czy w konkursach foto głosujemy na trzy a nie na więcej?Czy wiąże się z tym jakiś kłopot moderatorski czy inny techniczny?

Pytam bo często jest tak że warte wyróżnienia jest więcej prac i wtedy trzeba na siłę wskazać te trzy a nie np cztery czy pięć.I robię to bo muszę i trochę z tym dziwnie się czuje.

Najfajniej byłoby gdyby głos miał wagę punktów,przykładowo najlepsza zdaniem głosującego praca dostawałby najwięcej punktów i każda następna punkt mniej.Tak działają od lat niemal wszystkie nie komercyjne listy przebojów itp. oparte na głosowaniu.

Napisałem by zapytać,proszę nie odbierać tego jako jątrzenie czy chęć mieszania,naprawdę daleko mnie do tego.

Pozdrawiam i niech wygra najlepsza relacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiązałoby się z dodatkową robotą, bo głosy oddane w takim systemie trzeba by liczyć "ręcznie". A czemu ograniczenie akurat do trzech głosów? A, tak się przyjęło; nieograniczonej liczby głosów na pewno nie można dopuścić, bo zdarzały się już przypadki (w poprzednich edycjach), że ktoś zagłosował na wszystkie prace, od góry do dołu. ;)

A, jeszcze jedno. To nie jest żaden oficjalny forumowy konkurs, tylko moja inicjatywa. Traktujmy ją jako zabawę w (nielicznej) grupie osób piszących i czytających relacje, a nie rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodę mamy sprzyjającą do zagłębienia się w lekturę i oddanie głosu.
Mała zachęta do czytania i głosowania:
spośród osób  oddających ważny głos/y zostanie wylosowana jedna, która otrzyma meteoryt NWA 869 ! :) 
IMG_3170.thumb.JPG.72bd4982c9604b706da72f4ad53071e2.JPG

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem relacje - jakże ciekawy materiał, każda historia ma swój klimat. Zauważyłem, że często relację zaczynają się od wpisu o zaskoczeniu w zmianie pogodowej (wypogodzeniu, czy dobrych warunkach).

Wybór niesamowicie ciężki. W mojej ocenie na wyróżnienie pozycja 13 ( Panasmaras Reanimacja (Bliziny 7.01.2018) ) oraz 14 ( Klimczaq Jak po raz pierwszy spotkałem Andromedę ) jakiż kontrast: doświadczonego obserwatora szukającego odświeżenia zapału na tle piękna i zachwytu niepowtarzalnych pierwszych obserwacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba żony czy inne drugie połówki do zakupów i świątecznych porządków zagoniły i czytać nima czasu...
Co tak cienko z Jurorami? Ankieta już tydzień wisi :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukost napisał:

Jacku, od soboty wisi. Tydzień temu powstała. ;)

To i tak liczba Jurorów powinna być porządnie dwucyfrowa :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GKG napisał:

Wybór niesamowicie ciężki. W mojej ocenie na wyróżnienie pozycja 13 ( Panasmaras Reanimacja (Bliziny 7.01.2018) ) oraz 14 ( Klimczaq Jak po raz pierwszy spotkałem Andromedę ) jakiż kontrast: doświadczonego obserwatora szukającego odświeżenia zapału na tle piękna i zachwytu niepowtarzalnych pierwszych obserwacji. 

 

A to trochę autosugestią trąci ;) 

Wybór jest trudny bo poziom wysoki,to bardzo fajnie że wśród nas są Ludzie którzy potrafią ciekawie i pięknie podzielić się własnymi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacek E. napisał:

To i tak liczba Jurorów powinna być porządnie dwucyfrowa :)

Jacku, pewnie powinna, ale przestało mnie to cisnąć. ;) Kiedy był to oficjalny konkurs FA walczyłem o frekwencję jurorów - prośbą i groźbą. ;)

Teraz jest to luźna zabawa w gronie forumowych przyjaciół i nikt nic nie musi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukost napisał:

Jacku, pewnie powinna, ale przestało mnie to cisnąć. ;) Kiedy był to oficjalny konkurs FA walczyłem o frekwencję jurorów - prośbą i groźbą. ;)

Teraz jest to luźna zabawa w gronie forumowych przyjaciół i nikt nic nie musi. ;)

Tak - święta racja :(:)  Ale nasze lenistwo troszkę widać niestety. Nie wierzę żeby tak mała liczba osób relacje czytała.
Szkoda, przecież oceny głosujących są chyba większą nagrodą od namacalnych i wtedy Ci co piszą mają większą inspirację do powtórek...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukost napisał:

Nie.... Raczej nikt nie głosuje na swoje... ;)

Tym bardziej nie będę głosował  :))

  • Haha 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, miron napisał:

Zdecydowaną większość relacji czytałem na bieżąco, ale mając dzisiaj prawie 4h wolnego w pracy powtórzyłem lekturę raz jeszcze. Gratuluję wszystkim autorom :) Głosy oddane :)

Ja również większość relacji czytałem na bieżąco, ale, że jest głosowanie, to trzeba było wygospodarować trochę czasu, jeszcze raz wszystkie przeczytać i zagłosować, co przed chwilą uczyniłem.
Gratulacje dla wszystkich autorów. :notworthy:
Niech te chmury, zaglądające mi przez okno od kilku dni, mają za swoje! ?

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze dopiero teraz zauważyłem, że jest już ankieta. Dopiero było dodawanie relacji. Zagłosuję później, najpierw trzeba to wszystko przeczytać. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy oddane! Fajnie było sobie odświeżyć niektóre relacje.

Mała sugestia - czy w pierwszym poście można umieścić linki do relacji, na które głosujemy? Nie trzebaby było wertować forum w poszukiwaniu konkretnych relacji. 

Wesołych Świąt!

Altair Astro Starwave 102ED-R FPL53 || AZ 4 1,5" || PZO 8x40

ND 5 by AstroLutek || OMEGON polaryzacyjny zmienny 2" || Explore Scientific UHC 2" || Explore Scientific CLS 2"

kątówka Explore Scientific 2" dielectric || ES 24 82° || ES 11 82° || ES 4.7 82° ||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podziękować wszystkim za miłe chwile podczas czytania ich relacji skoro są 3 głosy (taka zagwozdka) ? Nie czułem potrzeby głosowania ale tak naciskacie, że aż się dziwnie poczułem, jakby mnie miał ktoś obgadywać, że tego nie zrobiłem. Każdą relację czytałem dwa razy i najbliżej mi jest do relacji jednej osoby i tam oddałem moje punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)