Skocz do zawartości

Moje Pierwsze spotkanie z Marsem


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, elektron napisał:

Bez urazy kolego Wessel widocznie wszystkiego jeszcze nie wiesz .

Oczywiście. Ale wiem że Twoja fotka , jej parametry i podane parametry zestawu to bajka.

I te wizualne - co wykazałem powyżej, i te astrofotograficzne co podważają wszyscy.

Tylko źle trafiłeś - to nie jest portal dla bajkopisarzy.

PS. Nie pogrążaj się dalej - teraz zmieniasz parametry po to żeby dopasować do rzeczywistości zaproponowanej przez kolegów. To bardzo nie fajnie. Naprawdę na kretynów tu nie trafiłeś. Czytam Twoje posty od jakiegoś czasu i wielu z nas chce Ci pomóc więc nie serwuj nam takich deserów wątpliwej jakości.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elektron napisał:

A całkiem możliwe moze rzeczywiście  podałem zle parametry

Parametry na bank podałeś gorzej niż źle i dodatkowo zamiast po uwagach Wessela i potem Kolegów przyznać się do błędów "nawrzucałeś"Wesselowi i po co.

Fotka setupu którym jak piszesz zrobiłeś tą fotkę pokazuje że ogniskowa miała kilka tysięcy milimetrów a nie trzysta,a prawidłowy czas fotki pokazuje tzw.exfif,i jestem pewien że nie było to osiem sekund,ale może błędnie odczytane 1/8 co już zaowocowało niepoprawną ostrością gdy szkiełko 300mm patrzyło w okular.Moim skromnym zdaniem to bardzo niefortunny pomysł używać tak długo ogniskowego obiektywu w projekcji okularowej.

Cóż,namieszałeś,mam nadzieję że nie świadomie tylko z niewiedzy więc trochę pokory z Twej strony byłoby na miejscu,bo akurat na Tym Forum jak widzisz błędy potrafią być szybko obnażane ale nie po to by z kogoś szydzić,ale by je naprawiać.

Pozdrawiam :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mam rozumieć że kolega Wessel któremu niby nawrzucalem jest doskonały i najlepszy w fotach  hmmm moze niech przedstawi swój sprzęt i swoje foty . Niech pokaże nam wszystkim jakiego Marsa on potrafi utrwalić bo gadać z tego co widzę to umieją wszyscy  perfekcyjnie A z reguły tak jest kto dużo gada mało robi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elektron napisał:

 Niech pokaże nam wszystkim jakiego Marsa on potrafi utrwalić bo gadać z tego co widzę to umieją wszyscy  perfekcyjnie A z reguły tak jest kto dużo gada mało robi.  

A tuta na przykład sobie popatrz: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3906-mars-2014-2016/&page=2

I nie brnij dalej.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie kolego :) zapraszam na moją stronę www.astrofun.pl

Czerwiec 2016

baa3c855dc764ea2401946ad581104d1.16536x1

Opozycja lipiec 2018:

qV8x5q9HMZvR_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

A takim  setupem to robiłem: Newton Minimo 300/3600, ASI 120 MC i ASI 120 MM , filtr ProPlanet 742 dla luminancji, korektor ASH ADC.

Więcej poczytasz sobie TUTAJ  na temat setupu.

Mniej więcej po 10.000 klatek avi.

760578124cd541614f883348162b02a8.16536x1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron napisał:

Więc mam rozumieć że kolega Wessel któremu niby nawrzucalem jest doskonały i najlepszy w fotach  hmmm moze niech przedstawi swój sprzęt i swoje foty . Niech pokaże nam wszystkim jakiego Marsa on potrafi utrwalić bo gadać z tego co widzę to umieją wszyscy  perfekcyjnie A z reguły tak jest kto dużo gada mało robi.  

jak widać potrafisz dorzucać do ognia,teraz żałuje że się odezwałem,niestety niereformowalni są wśród nas...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot właśnie  tylko spokój moze uratować.  No sprzęt całkiem całkiem foto tez Oki. Nie wiem po co tyle zamieszania przeciez inne fotki w porównaniu do mojej są  o 100 lat świetlnych lepsze czyz chodzi tu o to aby ktoś przypadkiem nie był lepszy ?. Myślę że jak skompletuje wszystko i uruchomie mojego nowego potwora to zapewne znowu spotkam się tutaj z wielkim tylko HEJTEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wessel napisał:

Panowie, dajmy na luz. Kolega kiedyś może się przekona że warto posłuchać ludzi na forum.

Na razie jak widzę to nie czyta forum bo akurat fotek Marsa w tym roku było sporo i nie tylko moich - w końcu wszyscy polowali na opozycję :)

No dokładnie - trzeba luz wrzucić ;) W ubiegłym roku jak pamiętacie mieliśmy szkicownika, który wciskał nam olbrzymy planet naszego US - tak je ,,widział"
Heh - dlaczego ludzie zanim coś napiszą nie pomyślą, nie poczytają, nie sprawdzą :(
Szkoda paluszków na klawiaturę.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron napisał:

Ot właśnie  tylko spokój moze uratować.  No sprzęt całkiem całkiem foto tez Oki. Nie wiem po co tyle zamieszania przeciez inne fotki w porównaniu do mojej są  o 100 lat świetlnych lepsze czyz chodzi tu o to aby ktoś przypadkiem nie był lepszy ?. Myślę że jak skompletuje wszystko i uruchomie mojego nowego potwora to zapewne znowu spotkam się tutaj z wielkim tylko HEJTEM 

W twoim przypadku nie o to chodzi o to czy foto jest dobre czy złe, tylko o realizm i błędy w podanych parametrach. Nawet nie wiem czy taki zestaw w ogóle jest w stanie złapać poprawnie ostrość i raczej powinno wyjść sporo artefaktów typu aberracja.

Taka jest aktualna faza planety (obrazek z calsky):

 

tmp4818855912189759.jpg.50cee60c47976d91e3f8570e1b887c32.jpg

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)