Skocz do zawartości

Ku przestrodze


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

No i się udało.  Niebo w Norwegii  okazało sie laskawe.  Na parę godzin chmury zniknely . Az nie do wiary . Było mało czasu ale się udało.  Nie wiem jak dzisiaj przeżyje w pracy do 3 w nocy siedziałem przy kompie.  

Canon 1100D  75 mm  120x6 sek 

b639852d-ec7c-433b-8961-76af27add11c_600x.png

  • Like 4
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elektron napisał:

Znowu  wedlug Ciebie  coś jest nie tak ?

Ty Kolego jesteś uczulony na merytoryczne pytania i posty? Przy takiej postawie to niedługo nikt na Twoje pytania nie będzie odpowiadał i postów, pytań, fotografii komentował....
Wessel zapytał po prostu czy to pełny obraz z Twojego setupu czy cropek - ot i tyle.
Takie pytanie w astrofoto jest często zadawane.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega Wessel nie chciał  ze mną rozmawiać ani odpowiadać na pytania . Sam wyraźnie napisał  cyt. I NIE PISZ DO MNIE ANI NIE PYTAJ  BO NIGDY  NIE DOCZEKASZ SIE ODPOWIEDZI  . A teraz sam pyta  ???  Uszanowalem jego wpis ot poprostu . Zaczynam pomału kompletnie tego nie rozumieć  .

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :(
Po cholerę jątrzyć? Proste pytanie - prosta odpowiedź.
Sorki, że papram wątek zjawiskowej kometki ale mój mózg takiej postawy pojąć nie może :(
Over.

  • Like 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze na naszym forum ,,nie grali"
Draństwoooooooooo!!!!!!!!!!!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dłużej nie tolerował. Moderatorzy, pomyślcie nad tym. To do niczego dobrego nie prowadzi.

  • Like 7

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypomina nikomu to szkicownika "Końskiego Łba" z 114 mm Newtona ? :) 

A sama kometa przyprawia mnie o zawrót głowy. Takie wydarzenie, no czegóż to nie może być tydzień czystego nieba z mrozem na zewnątrz? Zobaczyć kometę gołym wzrokiem to świetne doświadczenie, jak ostatnio ją widziałem to nie przeczuwałem, że już jej nie zobaczę bo bym siedział pół nocy na taborecie przy balkonowych drzwiach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, walaand75 napisał:

Proponuję nie odpowiadać na zaczepki i traktować "kolegę" jak powietrze, może mu się znudzi..... teraz zapewne jest szczęśliwy, że jest takie zainteresowanie jego osobą.

Po wpisach lejwody (delikatnie pisząc) raczej bym nie liczył na znudzenie - jedynie ban sprawę rozwiąże. RADO Działaj.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolak89 napisał:

Nie przypomina nikomu to szkicownika "Końskiego Łba" z 114 mm Newtona ? :) 

A sama kometa przyprawia mnie o zawrót głowy. Takie wydarzenie, no czegóż to nie może być tydzień czystego nieba z mrozem na zewnątrz? Zobaczyć kometę gołym wzrokiem to świetne doświadczenie, jak ostatnio ją widziałem to nie przeczuwałem, że już jej nie zobaczę bo bym siedział pół nocy na taborecie przy balkonowych drzwiach.

To ten sam osobnik? No to moderator chyba będzie miał co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie", aczkolwiek w przypadku Pana E budzą się moje wątpliwości. Człek pragnie zachwytu, uznania, akceptacji, a tu bum. Wassyl (sic!), wessel obucha z Bolzano wyciąga, celnie uderza, chore ambicje przetrąca i  łup...,mamy obiecane zdjęcia czarnej dziury. ;)A może tam Słońce za nisko "chodzi" i stąd ta agresywna depresja ...Crazy

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)