Skocz do zawartości

Ku przestrodze


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, jakiś młody psycholog mógłby zrobić doktorat studiując przypadki pojawiające się na AF. Dla mnie pełne zaskoczenie, choc trochę już w życiu widziałem :eek:

  • Like 3

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janko napisał:

. Dla mnie pełne zaskoczenie, choc trochę już w życiu widziałem :eek:

No dla mnie też, ale (może już pamięć szwankuje) takiej kradzieży fotografii to na forach nie pamiętam. To MASAKRA JAKAŚ ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Było raz na Astropolis, parę lat temu... Loki wtedy zdemaskował gościa.

Jaki ludzie widzą sens w takim postępowaniu, przecież wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi ? 

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sylwas72 napisał:

Jaki ludzie widzą sens w takim postępowaniu, przecież wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi ? 

Biorąc pod uwagę działania polityków, niezależnie od partii, którą w danym momencie reprezentują lub która aktualnie jest przy władzy, to niekoniecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kjacek napisał:

Biorąc pod uwagę działania polityków, niezależnie od partii, którą w danym momencie reprezentują lub która aktualnie jest przy władzy, to niekoniecznie ?

A to zupełnie inna gałąź kłamstwa ?

  • Like 1

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że i "elektronową" fotkę marsa da radę znaleźć w internecie. I pewnie okaże się, że będzie to długoogniskowy teleskop i fotka sprzed paru miesięcy. 

Czy gość już z forum wyleciał czy jeszcze jest ? Bo nie ma się tutaj co zastanawiać. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co jest świetne w internecie to anonimowość. To, co jest najgorsze w internecie to anonimowość. Ta anonimowość jest oczywiście pozorna, ale nikt nie będzie przecież ścigał Elektron'a za to, co zrobił na naszym forum. Chodzi mi jedynie o to, że do pewnego stopnia nie ma żadnej odpowiedzialności za to co się pisze lub publikuje. Taki gość może być nawet kolegą, osobą, którą znasz "w realu" i się o tym nie dowiesz. Nie wiemy nawet jak ma na imię. Jutro może się tu znów zarejestrować jako Proton, Neutron czy inna cząstka elementarna i będzie miał "carte blanche". Może nawet za chwilę (pod tym nowym nickiem) opublikować krytykę Elektrona. Dla pewności oświadczam, że ja Esku1RES nie jestem Elektronem :)
Dodam tylko na koniec, że zawsze ceniłem sobie w sieci te osoby, które w różnej formie i przy różnych okazjach określały swoją tożsamość nieco bardziej szczegółowo niż tylko nick. Nie daje to oczywiście żadnej pewności, ale zwiększa nieco prawdopodobieństwo, że osoba 100 razy zastanowi się, zanim zszarga swoje prawdziwe imię. Nie jest to oczywiście żaden przytyk do osób, które tego nie robią, bo i one w miażdżącej większości traktują tu swoich odbiorców z szacunkiem. Taki gość jak Elektron to na szczęście wyjątkowy egzemplarz.

Sorki za offtop, to tylko taka moja mała refleksja, która mi się nasunęła po tym co się tu wydarzyło.
 

  • Like 6

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Esku1RES napisał:

Ta? ?anonimowość jest oczywiście pozorna, ale nikt nie będzie przecież ścigał Elektron'a za to, co zrobił na naszym forum??.?

No właśnie... Na całe szczęście to się zmienia i zarówno nieuchronność jak i wysokość kary może być czasami zaskakująca:

https://www.justice.gov/usao-wdok/pr/california-man-convicted-directing-cyber-attack-against-oklahoma-business 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy mają nieco prościej i mogą przynajmniej zweryfikować czy gość który pisz że mieszka w Berlinie loguje się faktycznie z Berlina. I Elektron faktycznie logował się z Oslo. Marna to wskazówka ale zawsze coś.

A co do nieuchronności kar to już nie jest tak beztrosko. Można kogoś dopaść za złamanie praw autorskich. Oczywiście jest to drogie i skomplikowane ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wessel napisał:

Oczywiście? jest to drogie i skomplikowane ale się da?.

I tak na prawdę opłacalne tylko i wyłącznie dla posiadacza praw autorskich do tych zdjęć, który pewnie nigdy się o tym fakcie nie dowie:(

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wessel napisał:

A to ciekawe. Widać jak niektórzy czytają forum....

Przyznam szczerze, że sam dałem lajka pod zdjęciem (przed przeczytaniem komentarzy)

Po wczytaniu się w dyskusję - usunąłem go. Chociaż tyle co mogłem zrobić, żeby nie identyfikować się z oszustem.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 06:20, elektron napisał:

No i się udało.  Niebo w Norwegii  okazało sie laskawe.  Na parę godzin chmury zniknely . Az nie do wiary . Było mało czasu ale się udało.  Nie wiem jak dzisiaj przeżyje w pracy do 3 w nocy siedziałem przy kompie.  

Canon 1100D  75 mm  120x6 sek

Brawo, świetna fotka! Wygrał pan żeton na kielnię i beton...

Stare misie chciałeś na sztuczny miód wydymać? Ale wtopa, co za wstyd...

 

Gratuluję czujności Panowie, w życiu bym nie przypuszczał że ktoś wpadnie na taki pomysł. Zastanawia mnie tylko po co, w jakim celu?

 

  • Like 1
  • Haha 6

GSO 8", TAL 100R-ATM EQ5, BST ED (3,2/5/8/12/15/18/25mm), Scopos 30mm 2", UB 2", ??????-7 7x35 Made in USSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wessel napisał:

Zwróć uwagę że gościu wszystko postrzegał przez pryzmat rywalizacji. Wrzucił takie teksty parę razy w dyskusji tutaj i w paru innych wątkach. To jest zdaje sie jakaś jednostka chorobowa....

I jako, że mam sezon skoków narciarskich można powiedzieć, że został zdyskwalifikowany na nie poprawny kombinezon ?

  • Like 1

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Zwróć uwagę że gościu wszystko postrzegał przez pryzmat rywalizacji. Wrzucił takie teksty parę razy w dyskusji tutaj i w paru innych wątkach. To jest zdaje sie jakaś jednostka chorobowa....

Właśnie,w tym przypadku to chyba tu gościowi nieco psycha siadała,chcąc coś wytłumaczyć,zwyczajnie go uświadomić że może się mylić nagle facet odbierał to jako napaść na jego osobę.

Pewnie stąd takie postępowanie,bo jak to racjonalnie wytłumaczyć takie przegięcie?

Ludzie chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać,zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DarX86 napisał:

Pewnie za bardzo w kroku uwierał.

W tym wypadku chyba w mózg ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby walić fotkę z wikipedii ? Swoją drogą ciekawe czy ktoś znajdzie tą jego fotkę Marsa.

Co do lajków fotki -efekt naszych czasów i internetu - masa informacji jednocześnie, łykanie wszystkiego po łebkach, poświęcanie kilku sekund na każdy temat, stąd mamy np. bezmyślne lajkowanie - heh pamiętacie gościa co cytował posty ze zdjęciami i zbierał za to lajki ? Lepiej trzymać sie zasady - przeczytaj zanim klikniesz, tymbardziej, że taki Elektron był już mało wiarygodny po fotce Marsa.  

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sylwas72 napisał:

I jako, że mam sezon skoków narciarskich można powiedzieć, że został zdyskwalifikowany na nie poprawny kombinezon ?

Może tak, chociaż nieprzepisowy kombinezon to w sumie małe wykroczenie. Ja bym to porównał raczej do przyłapania na braniu środków dopingujących. Na szczęście laboratorium antydopingowe (Wessel) wyłapało oszusta :)

  • Like 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie jeśli są tu takowe) - może spuśćmy już zasłonę milczenia na ten temat? Po co rozdrapywać? A może to jakiś dzieciak był? Nie bronie absolutnie jego zachowania tylko po poziomie odpowiedzi to widać było "lekka" niedojrzałość... Panie Elektron czy jak się tam nazywasz - jeśli to czytasz to życzę więcej dystansu do siebie, spokoju i opanowania w przyszłości. A i najważniejsze - UCZCIWOŚCI wobec siebie i innych. Pozdrawiam.

  • Like 7

DO Titanium 8x42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)