Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, jakiś młody psycholog mógłby zrobić doktorat studiując przypadki pojawiające się na AF. Dla mnie pełne zaskoczenie, choc trochę już w życiu widziałem :eek:

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Janko napisał:

. Dla mnie pełne zaskoczenie, choc trochę już w życiu widziałem :eek:

No dla mnie też, ale (może już pamięć szwankuje) takiej kradzieży fotografii to na forach nie pamiętam. To MASAKRA JAKAŚ 👎

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, wessel napisał:

Było raz na Astropolis, parę lat temu... Loki wtedy zdemaskował gościa.

Jaki ludzie widzą sens w takim postępowaniu, przecież wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi 😃 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, sylwas72 napisał:

Jaki ludzie widzą sens w takim postępowaniu, przecież wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi 😃 

Biorąc pod uwagę działania polityków, niezależnie od partii, którą w danym momencie reprezentują lub która aktualnie jest przy władzy, to niekoniecznie 🤣

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, kjacek napisał:

Biorąc pod uwagę działania polityków, niezależnie od partii, którą w danym momencie reprezentują lub która aktualnie jest przy władzy, to niekoniecznie 🤣

A to zupełnie inna gałąź kłamstwa 😃

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przypuszczam, że i "elektronową" fotkę marsa da radę znaleźć w internecie. I pewnie okaże się, że będzie to długoogniskowy teleskop i fotka sprzed paru miesięcy. 

Czy gość już z forum wyleciał czy jeszcze jest ? Bo nie ma się tutaj co zastanawiać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, co jest świetne w internecie to anonimowość. To, co jest najgorsze w internecie to anonimowość. Ta anonimowość jest oczywiście pozorna, ale nikt nie będzie przecież ścigał Elektron'a za to, co zrobił na naszym forum. Chodzi mi jedynie o to, że do pewnego stopnia nie ma żadnej odpowiedzialności za to co się pisze lub publikuje. Taki gość może być nawet kolegą, osobą, którą znasz "w realu" i się o tym nie dowiesz. Nie wiemy nawet jak ma na imię. Jutro może się tu znów zarejestrować jako Proton, Neutron czy inna cząstka elementarna i będzie miał "carte blanche". Może nawet za chwilę (pod tym nowym nickiem) opublikować krytykę Elektrona. Dla pewności oświadczam, że ja Esku1RES nie jestem Elektronem :)
Dodam tylko na koniec, że zawsze ceniłem sobie w sieci te osoby, które w różnej formie i przy różnych okazjach określały swoją tożsamość nieco bardziej szczegółowo niż tylko nick. Nie daje to oczywiście żadnej pewności, ale zwiększa nieco prawdopodobieństwo, że osoba 100 razy zastanowi się, zanim zszarga swoje prawdziwe imię. Nie jest to oczywiście żaden przytyk do osób, które tego nie robią, bo i one w miażdżącej większości traktują tu swoich odbiorców z szacunkiem. Taki gość jak Elektron to na szczęście wyjątkowy egzemplarz.

Sorki za offtop, to tylko taka moja mała refleksja, która mi się nasunęła po tym co się tu wydarzyło.

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Esku1RES napisał:

Ta anonimowość jest oczywiście pozorna, ale nikt nie będzie przecież ścigał Elektron'a za to, co zrobił na naszym forum.

No właśnie... Na całe szczęście to się zmienia i zarówno nieuchronność jak i wysokość kary może być czasami zaskakująca:

https://www.justice.gov/usao-wdok/pr/california-man-convicted-directing-cyber-attack-against-oklahoma-business 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A najlepsze jest to, że gość łapie jeszcze lajki za tą fotkę (uściślam, że lajki otrzymuje po ujawnieniu oszustwa). ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moderatorzy mają nieco prościej i mogą przynajmniej zweryfikować czy gość który pisz że mieszka w Berlinie loguje się faktycznie z Berlina. I Elektron faktycznie logował się z Oslo. Marna to wskazówka ale zawsze coś.

A co do nieuchronności kar to już nie jest tak beztrosko. Można kogoś dopaść za złamanie praw autorskich. Oczywiście jest to drogie i skomplikowane ale się da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, lukost napisał:

A najlepsze jest to, że gość łapie jeszcze lajki za tą fotkę (uściślam, że lajki otrzymuje po ujawnieniu oszustwa). ;)

A to ciekawe. Widać jak niektórzy czytają forum....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, wessel napisał:

Oczywiście jest to drogie i skomplikowane ale się da.

I tak na prawdę opłacalne tylko i wyłącznie dla posiadacza praw autorskich do tych zdjęć, który pewnie nigdy się o tym fakcie nie dowie:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, wessel napisał:

A to ciekawe. Widać jak niektórzy czytają forum....

Przyznam szczerze, że sam dałem lajka pod zdjęciem (przed przeczytaniem komentarzy)

Po wczytaniu się w dyskusję - usunąłem go. Chociaż tyle co mogłem zrobić, żeby nie identyfikować się z oszustem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 17.12.2018 o 06:20, elektron napisał:

No i się udało.  Niebo w Norwegii  okazało sie laskawe.  Na parę godzin chmury zniknely . Az nie do wiary . Było mało czasu ale się udało.  Nie wiem jak dzisiaj przeżyje w pracy do 3 w nocy siedziałem przy kompie.  

Canon 1100D  75 mm  120x6 sek

Brawo, świetna fotka! Wygrał pan żeton na kielnię i beton...

Stare misie chciałeś na sztuczny miód wydymać? Ale wtopa, co za wstyd...

Gratuluję czujności Panowie, w życiu bym nie przypuszczał że ktoś wpadnie na taki pomysł. Zastanawia mnie tylko po co, w jakim celu?

• Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwróć uwagę że gościu wszystko postrzegał przez pryzmat rywalizacji. Wrzucił takie teksty parę razy w dyskusji tutaj i w paru innych wątkach. To jest zdaje sie jakaś jednostka chorobowa....

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, wessel napisał:

Zwróć uwagę że gościu wszystko postrzegał przez pryzmat rywalizacji. Wrzucił takie teksty parę razy w dyskusji tutaj i w paru innych wątkach. To jest zdaje sie jakaś jednostka chorobowa....

I jako, że mam sezon skoków narciarskich można powiedzieć, że został zdyskwalifikowany na nie poprawny kombinezon 😃

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, sylwas72 napisał:

I jako, że mam sezon skoków narciarskich można powiedzieć, że został zdyskwalifikowany na nie poprawny kombinezon 😃

Pewnie za bardzo w kroku uwierał.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, wessel napisał:

Właśnie,w tym przypadku to chyba tu gościowi nieco psycha siadała,chcąc coś wytłumaczyć,zwyczajnie go uświadomić że może się mylić nagle facet odbierał to jako napaść na jego osobę.

Pewnie stąd takie postępowanie,bo jak to racjonalnie wytłumaczyć takie przegięcie?

Ludzie chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać,zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale żeby walić fotkę z wikipedii ? Swoją drogą ciekawe czy ktoś znajdzie tą jego fotkę Marsa.

Co do lajków fotki -efekt naszych czasów i internetu - masa informacji jednocześnie, łykanie wszystkiego po łebkach, poświęcanie kilku sekund na każdy temat, stąd mamy np. bezmyślne lajkowanie - heh pamiętacie gościa co cytował posty ze zdjęciami i zbierał za to lajki ? Lepiej trzymać sie zasady - przeczytaj zanim klikniesz, tymbardziej, że taki Elektron był już mało wiarygodny po fotce Marsa.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, sylwas72 napisał:

Może tak, chociaż nieprzepisowy kombinezon to w sumie małe wykroczenie. Ja bym to porównał raczej do przyłapania na braniu środków dopingujących. Na szczęście laboratorium antydopingowe (Wessel) wyłapało oszusta :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie (i Panie jeśli są tu takowe) - może spuśćmy już zasłonę milczenia na ten temat? Po co rozdrapywać? A może to jakiś dzieciak był? Nie bronie absolutnie jego zachowania tylko po poziomie odpowiedzi to widać było "lekka" niedojrzałość... Panie Elektron czy jak się tam nazywasz - jeśli to czytasz to życzę więcej dystansu do siebie, spokoju i opanowania w przyszłości. A i najważniejsze - UCZCIWOŚCI wobec siebie i innych. Pozdrawiam.

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)