Skocz do zawartości

Powitanie nocy astronomicznej!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie -wpadłem na szalony pomysł powitania nocy astronomicznej kameralna astro-imprezą

może być to jutro lub przyszły weekend ;D Wołał bym jutro!!!!!

To spontan..teraz (na jutro) mamy prognozy pomyślne. O ile wiem Pyrlandia ma wszystko zajęte we wszystkie weekendy. Wiec pytam czy ktos ma...możliwość  załatwienia noclegu lub choc pola ogrodzonego ..ale nie koniecznie. Noce są cieple i można kimać w samochodzie. Mozna zrobić grilla i lookac do 2.00-3.00.

Jak wiemy:

Jutro  Nów - dzień 3

Wsch. księżyca: 06:46

Zach. księżyca: 20:30

Dojazd do 150km by każdy mógł bez krępacji dojechać lub  wrócić tej samej nocy. Ja tyle jestem w stanie zrobić? 

Zaproponujecie  coś? Czy jest szansa?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis jest taka wioska niedaleko Wronek - Chojno, pewnie znasz.

Jest tam "Agroturystyka" w cenach jak pamiętam ok 30-40zł za dobę. Obok znajduje się dość spore pole, z którego bardzo ładnie widać, mało co przeszkadza. Można dociągnąc prąd.

Jeśli byliby chętni, mogę skoczyć tam porobić zdjęcia jak to wygląda, oraz dowiedzieć się czy jest wolne  (około 13 km od Wronek)

Sam planuje właśnie tam wybierać się na focenie nocnego nieba.

Czekam na informacje

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. fajny pomysł, wleciał bym na lookanko. Odległość dla mnie niewielka! Przydał by się też ktoś  z większym lustrem bo mojego ATMa zabierać nie będę wstyd przed ludźmi  ;)!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, myślę, że jeszcze lepsze miejsce. Niedaleko małej miejscowości Sieraków Wlkp.

Tak zwany "wiatrak". Byłem tam kilkukrotnie i wrażenia bardzo fajne. W przyszłą sobotę będę tam na kawalerskim brata, więc obadam co i jak, a tymczasem zamieszczam linka do strony "Wiatraka"

Możecie popatrzeć co oferuje samo miejsce, ceny, dojazd. Jest kilka fotek jak wygląda otoczenie.

Można by tam coś zorganizować:)

http://www.wiatrak.sierakow.pl/index.php?option=com_oziogallery2&view=10cooliris&Itemid=8

Aha, wracając do miejscówki w Chojnie... Właścicielka się boi, że zniszczymy jej pastwisko dla krów, zostawie to bez komentarza...

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)