Skocz do zawartości

AstroHelper - aplikacja mobilna na Android / iOS


r.ziomber

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczalem pisanie prostej aplikacji astronomicznej na urzadzenia mobilne. Czy moglbym pilnie* prosic Was o sugeste funkcjonalnosci, ktorej potrzebujecie na swoich telefonach? Zaznaczam, ze jestem w tej materii bardzo poczatkujacy i nie wymagajcie prosze ode mnie np obslugi kamer CCD i autoguidingu :)

Obecna funkcjonalnosc:
- obsluga GoTo teleskopu za posrednictwem przystawki Bluetooth do pilota. Umozliwia ustawienie czasu i wspolrzednych teleskopu dzieki pomocy GPS w telefonie. Pozwala rowniez na wpisanie wspolrzednych obiektow, ktorych nie ma w bazie pilota.
bluetooth.thumb.jpg.f49cca71217af3ad631ff0b5316ebc90.jpg
 
- obsluga interwalometru do lustrzanki cyfrowej z Bluetooth. Opis sprzetu symulujacego wezyk spustowy, z ktorym laczy sie program:

DSLR_remote_controller_Android_app.png.657df36f52336c2353d3c8ecda37f626.png

 
- kalkulator astrofotograficzny / obserwacyjny
 
- slider chwilowo sluzy jedynie zabawie. Po przerobkach byc moze ta karta obslugiwac bedzie np motofocus teleskopu.
 
Korzystam z "lamerskiego" i niezalecanego srodowiska Apache Cordova (PhoneGap), ale mam ku temu kilka powodow. Dolaczam biblioteke do komunikacji szeregowej poprzez Bluetooth https://github.com/don/BluetoothSerial
 
(*) Niestety mam niewiele czasu na napisanie, gdyz do testow uzywam telefonu pozyczonego od kolegi, ktory jest wystawiony na sprzedaz (telefon, nie kolega). Moja prehistoryczna Motorola Milestone z Androidem 2.2 nie spelnia minimalnych wymagan.

 

Pozdrawiam
Radoslaw Ziomber
http://www.astrofizyka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michulus napisał:

Rozbuduj interwalometr o mozliwosc ustawiania sekwencji kilku ekzopcyji oraz ustawianie czasu i ISO, dla kazdej z nich.

Masz na mysli brackteking? Oprocz czasu ekspozycji (pod warunkiem ustawienia aparatu na czas "B") niestety nie moge ingerowac w parametry aparatu. Urzadzenie jest tylko bezprzewodowym przedluzeniem wezyka spustowego.

Wiecej mozliwosci mam w wyzwalaczu opartym na Raspberry Pi podlaczanym przez port USB do aparatu. Tam w formularzu interwalometru jest opcja ustawienia parametrow ekspozycji.

Aktualny status wykonanego zadania jest wysylany przez Bluetooth i widac go tez na ekranie. Powinienem dopisac jeszcze stosowna opcje na strone WWW (AJAX lub WebSocket) dostepna przez WiFi tworzone przez kanapkopudelko.

Pozdrawiam
Radoslaw Ziomber
http://www.astrofizyka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)