Skocz do zawartości

Kalendarz astronomiczny w Google Calendar


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zabrałem się za tworzenie kalendarza astronomicznego w platformie Google Calendar. Zrobiłem w tym celu research w różnych kalkulatorach astronomicznych oraz programach symulujących widok nocnego nieba, po to by ostateczne wszystkie odnalezione zjawiska umieścić w kalendarzu. Chciałbym was zachęcić do tego, żebyście skorzystali z możliwości idących w parze z moim projektem.

Czym jest Google Calendar?

Jest to usługa Google, która służy do orientowania się w czasie, ustawiania przypomnień, dodawania wydarzeń, nazywania ich i dodawania do nich opisów. Kalendarz Google, bo tak brzmi spolszczona nazwa usługi, nie jest popularną platformą. Jednakże czasami wbrew naszej wiedzy, istnieje w każdym telefonie z systemem Android. Otwiera to przed posiadaczami takich telefonów niesamowite możliwości. Można tworzyć wydarzenia, personalizować powiadomienia o nich i cieszyć się tym, że nie uda nam się ich przegapić. Oprócz tego możemy udostępniać swoje kalendarze innym osobom, które mogą je pobierać lub dołączać do swoich kont Google. Uwaga, to ważne ? trzeba mieć konto w serwisie Google, żeby korzystać z kalendarza online. Przygotowałem się na ewentualność, gdyby ktoś go nie posiadał, ale wiem, że wiele osób korzysta z Androida, a tam posiadanie takiego konta jest niemalże wymogiem do prawidłowej pracy systemu w telefonie.

Jak korzystać z kalendarza astronomicznego w platformie Google Calendar?

Z myślą o osobach niezorientowanych w obsłudze Google Calendar przygotowałem film, w którym o wszystkim opowiadam. Opowiada on krok po kroku, jak dodać kalendarz do swojego konta w Google i doprowadzić go tym samym do praktycznej postaci. Bardzo was z tego powodu proszę, abyście do niego zajrzeli.

Zalety idące w parze z tą formą kalendarza:

Kalendarz w formie, jaką zaproponowałem niesie ze sobą wiele korzyści. Wrzuciłem do niego zjawiska, które w większości zweryfikowałem sam. To znaczy, że jeśli wyskoczy Wam powiadomienie o koniunkcji to możecie być pewni, że ją obserwujecie (chyba, że to powiadomienie o koniunkcji górnej lub dolnej, gdzie planeta wędruje po niebie w pobliżu tarczy Słońca). Baza ponad 100 zjawisk w Waszych telefonach to naprawdę potężne źródło wiedzy astronomicznej. Jestem pewien, że ułatwi Wam ono praktyczną przygodę z tą nauką. Na zjawiska zawarte w kalendarzu, uwagę będzie mógł zwrócić każdy, bez względu na poziom zaawansowania astronomicznego i posiadany przezeń asortyment. Każde wydarzenie okraszone zostało odpowiednim opisem, który pozwoli nie tylko zrozumieć zachodzące zjawisko, ale także pozwoli się do niego odpowiednio przygotować. Ustawione przez Was powiadomienia nie pozwolą Wam przegapić absolutnie żadnego widowiska. Zaproponowana przeze mnie forma kalendarza astronomicznego pod wieloma względami stoi nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Natomiast, jeśli mimo wszystko łapie Was sentyment do papieru to mój kalendarz z poziomu Google można sobie bez problemu wydrukować. Ponadto ze swojej strony mam możliwość stałego rozwijania kalendarza o kolejne wydarzenia, które po ustawieniu synchronizacji będą dostępne także w waszych aplikacjach. Oznacza to, że obecnie kalendarz zawiera zjawiska na 2019 rok, ale mogę dodawać do niego zjawiska z roku 2020, 2021 i innych. Pozawala to na lepszy i łatwiejszy dostęp do zjawisk, o których do tej pory informacji szukać musieliście samodzielnie.

Kliknij, aby dodać kalendarz do swojego konta Google.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)