Skocz do zawartości

Zakup SCT


stefanchm

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

Planuję zakup SCT Celestrona 9,25 lub 11 w wersji "zwykłej" lub Edge HD albo Made 10 ACF f8.
Proszę Was o pomoc wyborze.

1 Przeznaczenie: astrofoto DS i US wizualem też nie pogardzam.

2 Czy warto zapłacić jeszcze raz tyle za wersję Edge HD jeśli dysponuję kamerą o przekątnej 22 mm.

3 Czy montaż NEQ6 "udźwignie" powyższe do astrofoto.

4. Co jeszcze trzeba kupić do poszczególnych egzemplarzy.

5 Jak wygląda sprawa ostrzenia w poszczególnych tepkach

6 Proszę Was również o ogólne wrażenia związane z jakością wykonania i obrazowania.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i pozdrawiam Was noworocznie.

Edytowane przez stefanchm

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, oczywiście skalę można zmniejszyć stosując reduktory i/lub binning. Fotografia krótkoczasowa też mnie interesuje, chociaż do tego lepszy i tańszy byłby duży Newton na Dobsonie. 

Ale wracając do porównania, czy zechciałbyś podzielić się swymi doświadczeniami dotyczącymi SCT?

 

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 14:59, stefanchm napisał:

Szanowni Forumowicze

Planuję zakup SCT Celestrona 9,25 lub 11 w wersji "zwykłej" lub Edge HD albo Made 10 ACF f8.
Proszę Was o pomoc wyborze.

1 Przeznaczenie: astrofoto DS i US wizualem też nie pogardzam.

2 Czy warto zapłacić jeszcze raz tyle za wersję Edge HD jeśli dysponuję kamerą o przekątnej 22 mm.

3 Czy montaż NEQ6 "udźwignie" powyższe do astrofoto.

4. Co jeszcze trzeba kupić do poszczególnych egzemplarzy.

5 Jak wygląda sprawa ostrzenia w poszczególnych tepkach

6 Proszę Was również o ogólne wrażenia związane z jakością wykonania i obrazowania.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i pozdrawiam Was noworocznie.

Witam, od maja ubiegłego roku jestem posiadaczem Celestrona 9,25 , montaż też Celestrona advanced vx. W sklepie odradzali mi Edge hd, sprzedawca kręcił głową i mówił że niewarto przepłacać . Mi w szczególności chodziło o obserwacje wizualne i wstęp do astrofoto, gdyż astrofotografią interesuje się dopiero od roku. pierszym obiektem DS ,którego zaobserwowałem była M13, widok piękny. a niemam jeszcze dobrych okularów... W asrtofotografii też sobie radzi . Mam zdjęcia np. M27, M57 z miasta  bardzo zaświetlonego, przy ekspozycji max. 25 sek. gdyż na balkonie niemam możliwości ustawienia na polarną. Jak masz jakieś pytania  to dawaj . Niektórzy mówią że to dosyc uniwersalny telep, jak na razie dla mnie jest ok. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam Sethxes napisał:

Witam, od maja ubiegłego roku jestem posiadaczem Celestrona 9,25 , montaż też Celestrona advanced vx. W sklepie odradzali mi Edge hd, sprzedawca kręcił głową i mówił że niewarto przepłacać . Mi w szczególności chodziło o obserwacje wizualne i wstęp do astrofoto, gdyż astrofotografią interesuje się dopiero od roku. pierszym obiektem DS ,którego zaobserwowałem była M13, widok piękny. a niemam jeszcze dobrych okularów... W asrtofotografii też sobie radzi . Mam zdjęcia np. M27, M57 z miasta  bardzo zaświetlonego, przy ekspozycji max. 25 sek. gdyż na balkonie niemam możliwości ustawienia na polarną. Jak masz jakieś pytania  to dawaj . Niektórzy mówią że to dosyc uniwersalny telep, jak na razie dla mnie jest ok. Pozdrawiam.

Dzięki za odzew.

Ciekawią mnie Twoje zdjęcia, czy to pojedyncze klatki, czy staki? Czym fotografujesz? Czy używasz jakiegoś reduktora?

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stefanchm napisał:

Dzięki za odzew.

Ciekawią mnie Twoje zdjęcia, czy to pojedyncze klatki, czy staki? Czym fotografujesz? Czy używasz jakiegoś reduktora?

Witam, chciałem już wczoraj je wstawić, ale nie wiem jak)) Co do zdjęć, to jak do tej pory zrobiłem najwięcej 30 klatek, po średnio 25 sek. potek staki w DSS. Mam reduktor Celestrona ,ale jak narazie mało go używam. planety i Księżyc robię kamerką ToupTek, a obiekty DS Canonem 1200 D modyfikowanym , filtr UHC

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)