Skocz do zawartości
uroczymisio

gso 8 i okular zhumell 100 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko co bylo w zestawie   plus okular zhumell 100 stopno barlow folia solarna filtr ksiezycowy  brak 1 zatyczki od szukacza  i okulara   troche peknieta guma od okularu ale to i tak sie sciaga  i puleczka oderwana oczywiscie tez jest ok to chyba tyle             1600zl wszystko

IMG-20190109-WA0000.jpeg

IMG-20190109-WA0006.jpeg

IMG-20181213-WA0003.jpeg

IMG-20181201-WA0024.jpeg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, uroczymisio napisał:

nikt nie kupi?

Kota w worku 😎

Byłoby kupującym łatwiej zdecydować, gdybyś opisał ten okular i dodał zdjęcia... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 23.02.2019 o 23:04, uroczymisio napisał:

okullar 9 mm  jest na 2 focie   nikt sie nie skusi na 100 stopni za taka cene ?

No i gdzie widać napis na 2-gej focie?, jak tam widzę tylko czarną obudowę i nic więcej.

Chyba mi się już wzrok bardzo popsuł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, wampum napisał:

No i gdzie widać napis na 2-gej focie?, jak tam widzę tylko czarną obudowę i nic więcej.

Chyba mi się już wzrok bardzo popsuł.

no bo to na 2 focie to wlasnie on  jak chcesz kupic to dam inne foty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ramach wyjaśnień , pochodzenia tego okularu, czyli jego mała biografia.

Okular został kupiony ( Ja go kupiłem ) od Zwierzak Grubas na Astromaniaku za 450 zł (jak dobrze pamiętam chciał wtedy 600 zł), już wtedy miał lekko naderwaną muszlę oczną , i w moim maku 127 się nie sprawdził ten okular , minimalne zejście z osi powodowało fasolkowanie , w ED 80 było całkiem dobrze , obraz kontrastowy , aby ogarnąć jego pole , trzeba było wkleić oko w okular , w ED 80 już nie widziałem efektu fasolkowania, tylko klasyczną dysorcję jak w ES. Jego wadą jest to, że układ ujemny leży w ognisku pozostałego elementu okularu , i widać wyraźnie wszelkie paprochy etc. Układ ujemny jest tam wykręcany , i można już mieć okular długoogniskowy, niestety okupiony dużą dystorcją, bo chyba układ ujemny ma duży wpływ na korekcję dysorcji . Okular jest w wersji 2 cale jak również w wersji 1.25 cala po wykręceniu tulejki ,  jest to ogniskowa 9 mm , wersja 16 mm była tylko 2 cale, To są analogiczne okulary BST , gdzie 8 mm jest lepiej skorygowane od 16 mm. Jak jest z korekcją w F-5 tego nie wiem , Maxx twierdził że ES ma od niego trochę lepszą transmisję , stwierdził że jest bardzo dobry, lecz nie zachwycił go , szczególnie wyglądem granatu, co do dużego pola, stwierdził że pole 100 st, jest za duże , i woli nasadkę bino, Ja niestety miałem inne zdanie co do tego okularu , obraz w ED 80 był bardzo dobry , tylko na dysorcję tego okularu byłem uczulony, bo ED 80 oglądałem plener, dysorcja jest tam chyba na poziomie ES . Aby ogarnąć jego 100 st, pola , trzeba albo wyjąć muszlę oczną, siedzi ona w rowku, lub ją wywinąć, Z muszlą oczną mamy mniejsze pole, coś jak w ES , ale okular jest  wtedy bardziej komfortowy w lukaniu, ja demontowałem muszlę oczną aby ogarnąć jego pole , a i tak ledwo wzrok sięgał do diafragmy.

Postanowiłem wymienić się moim ED 80 na ED 100 z Maxx , i ten okular powędrował do niego w ramach dopłaty do ED 100, gdzie przy osobistej wymianie zaznaczył że to szkiełko trafi na giełdę, bo chodziło o kasę, pewnie myślał że zarobi na nim więcej, niż dopłacę mu różnicę w cenie 400 zł. Potem troszkę żałowałem że pozbyłem się tego okularu w ramach dopłaty.

Od Maxx ten okular kupił uroczymisio , i to po namowach na czacie astromaniaka , 

Jeżeli stan techniczny okularu jest taki sam , jak był u mnie , to okular za te pieniądze jest rewelacyjny , szczególnie jak ktoś nie miał do czynienia z polem 100 st., Transmisja jest nieco słabsza od ES , ale jest to wynik ilości szkła w okularze , gdzie ES ma tego szkła znacznie mniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta