Skocz do zawartości

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

MKonieczny

Montaż AZ3

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam montaż AZ3 na statywie LT1. Montaż w stanie perfekcyjnym. Kupiony z refraktorem SW 120/600 w czerwcu zeszłego roku. Nic niepęknięte, niezardzewiałe i nieporysowane. Po zakupie montaż rozebrałem, wyczyściłem z chińskiego "smaru" i nasmarowałem smarem teflonowym. Plus taki, że nawet na mrozie montaż chodzi wyjątkowo gładziutko. W komplecie półeczka na akcesoria (w zasadzie nieużywana) i pudełko. Klucze z zestawu gdzieś pogubiłem, ale i tak były kiepskiej jakości. 

Proponuję cenę 220 złotych z wysyłką lub odbiór w Krakowie.

IMG_1194.thumb.JPG.0e872095a8acbef9dfb9d5fca07465fa.JPG IMG_1197.thumb.JPG.1bc0348ff8ad61cc66e30c86453fb08c.JPG IMG_1198.thumb.JPG.1fe21ba9c4dbbbef67b53e81b5f3b168.JPG IMG_1195.thumb.JPG.61ac87adf95661fc98f8d7fcecb8b289.JPG IMG_1196.thumb.JPG.d0ebcdadf93953ae13d25546342fd1d8.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwię się, że za te pieniądze nie ma chętnych. Gdybym nie miał swego brałbym od ręki. Ma bardzo duże możliwości do ATM, co można zobaczyć i przeczytać w postach poświęconych właśnie AZ3. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę się zastanawiałem nad kupnem twojego montażu, ale mam Maka 127 i z tego co się oczytałem to jest za ciężki i opada na az3 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobacz w poście ATM jak zATMowałem mój AZ3 to może zmienisz zdanie. Działa teraz jak bajka, żadnych luzów i nic nie opada. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Mateu898 napisał:

Trochę się zastanawiałem nad kupnem twojego montażu, ale mam Maka 127 i z tego co się oczytałem to jest za ciężki i opada na az3 ?

Szczerze ciężko mi coś na ten temat powiedzieć, bo ja na AZ3 wieszałem tylko SW 120/600 a ta tuba jest trochę cięższa od MAKa 127. Ja głównie miałem problem z opadaniem tuby do przodu przy obserwacjach do mniej więcej 30 stopni nad horyzontem, bo 120/600 jest bardzo ciężki z przodu przez soczewkę. Trochę lepiej było z kątówką ESa, bo ona waży coś koło pół kilo i robiła mi za przeciwwagę. Opadanie można wyregulować na śrubie osi. W osi azymutu nie ma żadnego problemu. MAK jest krótszy i lżejszy to może nie będzie opadać, ale niech wypowie się ktoś inny :) 

Tu i tu coś piszą na ten temat.

Ja AZ3 nie ATMowałem, bo zwyczajnie nie mam miejsca, narzędzi i przede wszystkim czasu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ATM w przedstawionych linkach wygląda trochę groteskowo. Poszedłem inną drogą, a mianowicie użyłem długiej śruby M8, która zastępuje także mikroruchy w pionie i wszystko działa jak należy. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)