Skocz do zawartości

Maxim DL i Cartes du Ciel


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie tych dwóch programów. Maxim ma swoją mapę nieba ale ja nie chcę korzystać z niej tylko Z Cartes du Ciel. Sprzęt uruchamiany z poziomu Maxima tzn. kamery plus montaż i fokusery. Jak zrobić aby z poziomu maxima tylko uruchomić sobie kamery i fokusery a z poziomu Cartesa sam montaż? Jeśli mam połączenie montażu z poziomu Maxima i potem uruchamiam go z poziomu Cartes du Ciel to jest jakiś konflikt. Czy ktoś steruje w ten sposób swoim setupem?

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja steruję montażem mając go podłączonego jednocześnie do Maxima (tam robię alignment za pomocą PinPointa) oraz do CdC (gdzie celuję w obiekty). Podłączony jest przez interfejs EQASCOM - też używasz EQASCOMa do sterowania montażu, czy może sterownika od SkyWatchera?

Chodzi o montaż EQ6? Czy może zmieniałeś ostatnio?

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EQ6 i steruję z poziomu Maxima a w nim mam wybrane dla montażu EQMOD ASCOM HEQ5/6 a chciałem to robić z Cartesa  i tam też wybrane mam to samo ale jest jakiś problem. Owszem najadę z poziomu Cartesa na wybrany obiekt ale po chwili mi wyskakuje problem z portem i całość mi się zwiesza wygląda na to jakby maxim chciał przejąć kontrolę nad montażem. Może trzeba w maximie wyłączyć montaż , nie wiem ? Masz jakiś pomysł? Słyszałem ze można to zrobić przez PUB HUB ale tam jest tylko symulacja.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQASCOM powinien działać z kilkoma programami podłączonymi do niego. Ale jeśli nie używasz Maxima do sterowania montażem, to możesz go odłączyć od Maxima i tylko z CdC sterować. Tylko wtedy nie możesz guidować przy użyciu opcji Pulse guide, a jedynie przez kabelek ST4 podłączony do montażu i kamerki guide. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AstroHuba nie ma nic nowego - na stronie https://astrojolo.com/astrohub-3-0/ jest to, co ostatnie. A w Maximowym planetarium jest całkiem sporo obiektów, można dodać własne pole widzenia, wiele więcej nie potrzeba - no może jedynie komet brakuje. 

PS - ale skoro EQASCOM się psuje przy podłączeniu z dwóch programów (a to powinno działać bez problemu), to prawdopodobnie jest jakiś problem w systemie. W wolnej chwili może warto przejrzeć co i jak, odinstalować sterowniki FTDI, odinstalować ASCOM i EQMOD, pobrać nowe i na nowo zainstalować. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolo napisał:

 A w Maximowym planetarium jest całkiem sporo obiektów, można dodać własne pole widzenia, wiele więcej nie potrzeba - no może jedynie komet brakuje. 

No dokładnie. A kometa sobie leci zawsze koło czegoś, łatwo więc wycelować nawet małym polem :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)