Skocz do zawartości

M57 mała planetarka


Rekomendowane odpowiedzi

M57 zwana również mgławicą pierścień znajduje się w gwiazdozbiorze Lutni, ale o tym chyba wiedzą wszyscy na tym forum :) Odległość około 2300 lat świetlnych od Ziemi. 

 

Moja wersja daleka jest do ideału ale myślę, że warto ją pokazać, mała a cieszy, przynajmniej mnie.

10x120s L, 5x120s RGB warunki podmiejskie, tylko Dark i Bias, brak flatów tych prawdziwych (był Fitswork)

TMB105/650 z FF 0,8 posadzone na NEQ6, naświetlane ST2000XM

M57_2.thumb.jpg.8fe04f6c486b27d0ca5307f35e4d0309.jpg

  • Like 6
Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzień siedzę przed monitorem i próbuję swoich sił, nie do końca umiem działać na warstwach i maskach, nie wiem czy każdą operację wykonaną na warstwie lub masce aplikuję do tła (zdjęcia głównego) klawiszami ctrl+shift+e czy jeszcze inaczej trzeba to robić. 

Dzisiaj dodaję nową wersję nad, którą pracowałem trochę w PS i trochę w Pixinsight, myślę że jest o wiele lepiej, w porównaniu do zdjęcia z pierwszego posta. 

Zaryzykuję i wezmę udział w konkursie dla początkujących .

LRGB_M57.thumb.jpg.2c0638daee3acfeab7585e3b531ce920.jpg

 

  • Like 1
Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Amper napisał:

 

Dzisiaj dodaję nową wersję nad, którą pracowałem trochę w PS i trochę w Pixinsight, myślę że jest o wiele lepiej, w porównaniu do zdjęcia z pierwszego posta. 

Zaryzykuję i wezmę udział w konkursie dla początkujących .

Jasne, ze warto na konkurs :)
Ja bym jeszcze kapkę zieleni odjął....

zieleni.thumb.jpg.1e54829416cc59813643e35e8163d357.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Amper napisał:

To już przy następnej okazji, fotki poszły w świat. 

Zawsze do dnia ankiety u opiekuna konkursu można wymienić :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba, bo mam sentyment do tej eMki. To byl pierwszy obiekt tego typu jaki zobaczylem na 8 calowym dobsonie. Jak zobaczylem fotkę to, aż się z tego sentymentu szeroko usmiechnąłem, ale ja się nie znam na astrofoto. Mi się to po prostu podoba :)

  • Like 1

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)