Skocz do zawartości

Czy Vixen jeszcze produkuje LVW?


basileus

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie doroslem do tego zeby zaczac budowe arsenalu okularow. Poczatkowo chcialem isc w ESy (porzyczylem od kolegi 14/100 i zrobil na mnie wrazenie). Z racji ceny jednak uznalem ze moze lepiej w ta serie 85mm. W ostatniej chwili zmienilem jednak na Vixena LVW - konkretnie zakupilem pierwszy swoj okular LVW 5mm. Troche w ciemno - wiem. Czytalem rekomendacje na forach tych okularow oraz wczesniej juz mi rekomendowano ta serie. Wlasnie za super jakosc, kontrast i jasnosc - a na tym mi zalezy najbardziej. Pole ESa 100 zrobilo wrazenie, ale chyba bardzej to ze obraz byl lepszy niz w tych kitowych Ploesllach, ktore mam.

Szczesliwy wiec ze rozpoczalem kolekcje, zaczalem sprawdzac na internecie pozostale okulary z tej serii (moze trzeba bylo w odwrotnej kolejnosci...). I tu zonk. Na wiekszosci sklepow, ze strona Vixena wlacznie, okularow z serii LVW juz nie ma. Znaczy w Polsce na wyczerpaniu sa jeszcze 3.5, 8 i 17 mm. Znalazlem tez koncowki 42mm (znaczy wszedzie pisza ze malo sztuk). Na stronie Vixena jest wlasnie tylko ten 42mm.

Czy to oznacza, ze Vixen zaniechal produkcji tej serii i wpakowalem sie w pewien klopt - mianowicie nie uda mi sie skompletowac zestawu? Wiem, pozostaje gielda, ale tam za duzo LVW nie widze... Macie moze jakies informacje w tym temacie?

A jesli zaniechal, to czy jakas inna seria jest kontynuacja LVW?

Synta 10 Dobson, Vixen LVW 5mm, 22mm, Ploosl 10mm, 25mm (kitowe z Delta Optical do Synty - nawet nie wiem jaki to producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie produkuje, nie wiem czy skompletujesz zestaw. Na szczęście w międzyczasie ich istnienia nawet zdążył zmienić się wiek na XXI, świat idzie naprzód i te sprawy. Pojawiło się zatem kilka ciekawych alternatyw o porównywalnych, bądź lepszych parametrach, dobrej dostępności w Polsce i w korzystnych cenach. Mowa tu przede wszystkich o dwóch seriach: Tele Vue Delos i Baader Morpheus.

  • Like 1

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LVW i mam ES-y. Porównując to powiem tylko, że jak dla MNIE to transmisja, pole, kontrast i ostrość lepsza w ES-ach. Mniejszy ER ale tragedii nie ma i na pewno rzęsami nie zamiatam soczewek. LVW są przereklamowane i zbyt drogie. Ja w ogóle nie wiem skąd się biorą takie kosmiczne różnice w cenach okularów autorstwa niektórych firm bo na pewno prezentowanym obrazem niewiele lub wcale nie różnią się od wyrobów innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)