Skocz do zawartości
Jacek E.

ANKIETA ROKU w KONKURSIE ASTROFOTOGRAFICZNYM im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ 2019 ROKU FORUM ASTRONOMICZNEGO.

ANKIETA ROKU w KONKURSIE ASTROFOTOGRAFICZNYM im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ 2019 ROKU FORUM ASTRONOMICZNEGO.  

108 użytkowników zagłosowało

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Która praca zasługuje na miano Astrofotografii Roku 2019 Forum Astronomicznego.

• 1. Łukasz Socha - IC1395 i gwiazda Granat.
    • 2. Miron Zagórski - Tranzyt ISS na tle Księżyca.
    • 3. Grzegorz Jermołaj - Droga Mleczna.
    • 4. Łukasz Sujka - NGC 1501 Mgławica Ostryga.
    • 5. Maciej Kapkowski - Galaktyka Messier 51.
      0
    • 6. Paweł Oleksiak - IC410.
    • 7. Łukasz Socha - Galaktyka NGC2903.
    • 8. Maciej Kapkowski - Hełm Thora NGC2359.
    • 9. Łukasz Sujka - Galaktyka Wir - M51 wraz z NGC5195.
    • 10. Rafał Krajewski - Gromada w Herkulesie M13.
    • 11. Paweł Radomski - Messier 16 - Mgławica Orzeł.
    • 12. Rafał Krajewski - NGC 2237 - Mgławica Rozeta.
    • 13. Paweł Radomski - Messier 8, Mgławica Laguna, Bicolor
    • 14. Ireneusz Nowak - Centrum gwiazdozbioru Łabędzia.
    • 15. Tomek Zwoliński - NGC7000, IC5070, IC5068.
    • 16. Rafał Krajewski - Trąba Słonia.
    • 17. Tomek Zwoliński - Pozostałości SNR G65.3 + 5.7.
    • 18. Ireneusz Nowak - Ciemne mgławice na pograniczu Byka i Perseusza.
    • 19. Maciej Kapkowski - Mgławica Wolf Rayet 134.
    • 20. Paweł Koczan - Kompleks mgławic Rho Ophiuchi.
    • 21. Łukasz Sujka - Koniunkcja Księżyca i Jowisza.
    • 22. Ireneusz Nowak - Orion.
    • 23. Tomek Zwoliński - Pozostałości supernowej Simeis 147.
    • 24. Paweł Radomski - Gromada Choinka, Mgławica Stożek (NGC2264) i okolice.

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie dziękuję wszystkim. Zawsze staram się wkładać jak najwięcej serca (czas poświęcony na hobby) w swoje prace i działania. Oczywiście nie jest to takie proste przy dwójce malutkich dzieci. 

Finalnie podziękowania dla Was i oczywiście dla mojej rodziny za wspieranie mnie w astro hobby. 

W pogodne noce, gdy bezwzględnie i koniecznie trzeba fotografować, ponieważ to ostatnia i jedyna szansa na dokończenie obiektu tylko wyrozumiałość mojej kochanej Żony pozwala mi zbierać fotony! Dziękuję. 

Nie bez znaczenia jest również wkład w moje zainteresowania mojej Mamy. O tym więcej na mojej www.

Gratulacje dla wszystkich finalistów! Natura jest niesamowita, że starczyło dla nas wszystkich fotonów 😉

Realnie podsumowując poziom finałowych prac uwazam, że każda praca zasługuje na uwiecznienie jej w annałach forum. Rewolucja w astrofoto jaka dzieje się na naszych oczach jest niesamowita. 

Pozdrowienia dla swieżakow zaczynających zabawę w foto. Motywacyjnie powiem Wam, że ja 4 lata temu nie miałem pojęcia co to są krzywe i jak otworzyć zdjęcie w photoshopie 😉

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja także dziękuję wszystkim za głosy.

W życiu nie sądziłem, że uda mi się kiedyś uzyskać podobne wyróżnienie, szczególnie gdy patrzę na prace, które brały udział w tym konkursie. To duże wyróżnienie znaleźć się w takim gronie.

Gratulacje dla Tomka - świetna praca i gratulacje dla wszystkich finalistów. Duże podziękowania dla wszystkich, którzy komentowali moje zdjęcia, zarówno potwierdzające, że coś idzie w dobrą stronę, jak i te krytyczne (nie będę udawał, że takie lubię, ale głownie one pozwalają się rozwijać).

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i życzę nam wszystkim pogodnego nieba :)

p.s. skoro padły tytuły Miss i WiceMiss... nie może zabraknąć "and world peace" :)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję Panowie

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyłączam się do gratulacji. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja też Gratuluję i ślę Wam najlepsze gratulacje.:)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy to znaczy, że można już zacząć odkładać kasę na album konkursowy 2019? :wink2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jeszcze ja :) Trochę zwlekałem z tym postem bo za bardzo nie wiem co napisać żeby nie zabrzmiało banalnie...

Napiszę więc po prostu dziękuję za wyróżnienie, dziękuję że głosujecie na moje prace. Jest to niezwykle motywujące i dające kopa do dalszego rozwoju, chociaż czasami nie jest łatwo...

Gratulacje dla Tomka i Irka za wyróżnione miejsca :) Prace przedniej urody. Oraz gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za dotarcie do ścisłego finału.

Na koniec też zwyczajowo - podziękowania dla organizatorów i jurorów bez których ta inicjatywa nie miałaby racji bytu.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta